Автор Тема: Ретро рали Белгия-София, 6 - 13 май 2012 г.  (Прочетена 20037 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Май 15, 2012, 14:57:14
Отговор #40

Неактивен krankenstein

  • Публикации: 7173
Не им се връзвай много бе, то белгийското чувство за хумор май е по-прословуто и от английското... спомнете си само Еркюл Поаро :))  А аз все повече се ядосвам - е на това му викам да избягаш от късмета си и то на 500 км чак у Варна! Ама пусто ЕГН, май на събранието на БАК споменаха за това рали, ама като не съм си записал и го няма в официалната програма... тук беше момента да си ползвам журналистическата карта и да вкарам скромния си шкодилак между джагите и другите големи хищници. А "пеперудата" наистина е уникална и надявам се не реплика, само едно ме подразни в нея - дигиталния трипмастер, който някак хич не се връзва с интериора, но не вярвам собственика на такава кола за стотици хил. евра да не са му останали пари да си купи една скромна механична Халда "само" за някакви 5-600.
Теория - това е, когато знаеш всичко, но нищо не работи.
Практика - това е, когато всичко работи, но не знаеш защо.

Май 15, 2012, 16:49:11
Отговор #41

Неактивен koruderliev

  • Публикации: 2476
Било е жестоко, аз последно в петък към 17:45 ходих и имаше само 5-6 коли ...ноо след това е станало приказка :)

Май 15, 2012, 21:18:37
Отговор #42

Неактивен USfan

  • Публикации: 10840
Не им се връзвай много бе, то белгийското чувство за хумор май е по-прословуто и от английското... спомнете си само Еркюл Поаро :))  А аз все повече се ядосвам - е на това му викам да избягаш от късмета си и то на 500 км чак у Варна! Ама пусто ЕГН, май на събранието на БАК споменаха за това рали, ама като не съм си записал и го няма в официалната програма... тук беше момента да си ползвам журналистическата карта и да вкарам скромния си шкодилак между джагите и другите големи хищници. А "пеперудата" наистина е уникална и надявам се не реплика, само едно ме подразни в нея - дигиталния трипмастер, който някак хич не се връзва с интериора, но не вярвам собственика на такава кола за стотици хил. евра да не са му останали пари да си купи една скромна механична Халда "само" за някакви 5-600.

А пеперудата беше абс оригинална, аз по редките и скупи коли лягах като съм с белите панталони, и ги гледах и отдолу. Да им видя моторите и окачванията.ю
като писах в дръгата тема, караша на пеперудата беше един от възпитанието и отзивчиви чички, и си поговорихме доста,. Ами те всиките бяха с някви спид и трип метреи, вроятно са имали етапуи не топкова за врем, колктот така нареченире за равномерност на предв зададена тема.

Абе заеби гио това учвство за хумор, те част от чиастницете точни стърсеха ку..ви, та ги упътих кум Планрет, акто разбраха че на хилтън баш месо няма да мога да и м осигуря, хахах.

А иначе, точно карачите на най мужките и оригинални, и цени, и съотв скъпи машини, както и мин год на ралито Гъмбал 3000, бяха най-пичове.
Мин год и на Гъмбала дето го гледах, най-възпитани и кротки бяха баш собтвениците на двете най скъпи коли- Астона 1-77, и новото Ферари 599 ГТО версия.

Та тук бая си поговорих със собственика на един син Вет с2, както и с карачите на разни англичанки- едно ранно прасе Хийли, и един рядък роадстер ХК120 Джаг, и якия ГТ джентлемен експрес Дженсън Интерсептор 7,2 литра.

И в трите англичанки собствениците ме поканиха любезно да се снимам вътре.
Даже в Джага Роадстер се натъпкахме с приятелката ми за обща снимка.
Ама в Хийлито , срам не срам, тоя път,  :-[ след точно 20 год пауза, не успях да се събера.
Щото в Германия през 1990-1991 като работих в един сервиз за англ коли, бая Хийлита ми минаха през ръцете, вкл и под задника. хахха,   :))
Ама тогава бях по-слабичък, баш след казармата.
А снимките на тия американки Ветите и Шелбито, ще ги кача утре.

Ако трябва да си избера 2-те коли които най да са ми харесали, без извънземния и извън всички класации 300 сл, то моите 2 фаворита са ясни.
На първо място брилянтно запазения в ориг вид Вет С2 от 1966 година, синия, и веднага успоредно с него-  Дженсъна Интерсептор.  :)

Та ако имам 100 бона в лева, веднага взимам един хубав Вет 1963-67 като него, може и купе.
А ако имам само 50 бона влева, веднага взимам един пораздрънкан Интерсептор Дженсън.  O:-)

Оттам натък, другите коли в ралито, макар и адски готини, не ме съсъкаха толкова много.

А за 1 милн лева например, със сигурност не бих си купил Пеперуда, ами 10 или 20 различни и много добри спортни ретро коли, по 50 или 100 бона цена всяка.
Е, ако имам 50 или 100 млн лева за колекция, ясно че ще имам и 300 сл, ама не и ако имам за  колекция само 1 или дори само 10 млн лв или евро заделени.
Та така с мечтите....  O:-)




Май 18, 2012, 09:42:50
Отговор #43

Неактивен USfan

  • Публикации: 10840
Преди да стигнем до Ветите и Мустангите, ето останалите снимки на европейските ретроколи дето съм снимал, вкл и оше една на 300 сл-а.












Май 18, 2012, 09:43:57
Отговор #44

Неактивен USfan

  • Публикации: 10840










Май 18, 2012, 09:48:38
Отговор #45

Неактивен USfan

  • Публикации: 10840










Май 18, 2012, 09:49:52
Отговор #46

Неактивен USfan

  • Публикации: 10840










Май 18, 2012, 09:51:04
Отговор #47

Неактивен USfan

  • Публикации: 10840










Май 18, 2012, 09:52:14
Отговор #48

Неактивен USfan

  • Публикации: 10840










Май 18, 2012, 09:53:44
Отговор #49

Неактивен USfan

  • Публикации: 10840