Автор Тема: Конвертирането на Баркас 1000 - Camper project  (Прочетена 52214 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Май 15, 2012, 14:25:21
Прочетена 52214 пъти

Неактивен Kiril Terziev

  • Публикации: 439
  • Ладите ги карат младите,а талантите карат Трабант
И ето пристигна и новото попълнения пред гаража ми .
Става въпрос за Баркас 1000 от 90-та година.
Буса е товарен което го прави перфектен за конвертирането му в страхотен летен ретро кемпер .Участвал е в реклама на мляко преди години в центъра на София,някой може да го познае.Още седи с стикерите "Milk loboratory controler" и мисля да ги оставя буса е пребоядисван добре и не смятам да го пипам от към боя има ръждички ,съвсем повърхностни като цяло е адски здрав и не гнил .Естествено, че има тук там някоя малка дупчица но нищо сериозно напълно оригинален и напълно изряден за бус на 20 години.
Първоначално има някакъв проблем със спирачките носи на една страна и няма ръчна иначе спира доста добре, защото са сменени цилиндърчетата и накладките, иска някой друг маншон .Иска тук там малко кърпене и много защити от ръжда,интериора му е много добър каран е доста пъти в Германия и по Австрия. Моторчето му звънти прекрасно някой друг филтр,свещ и подобни да го направя напълно идеален Модела е с плъзгаща врата и даже стъклото на вратата е матирано фабрично .Няма много побългарявания а тези ,които ги има ще махна .
В крайна сметка като подготвя купето, окачването и мотора ,консумативи и подобни ще го обзаведем и ще го направим на кемпер .
Снимки довечера.
Имам доста питания на начален етап понеже за първи път карам и имам такова нещо .
Ще започна от основното ,както казах носи на една страна като натисна спирачките очевидно не е цилиндърче или накладки защото са нови някой друга маркуч ,или какво очаквам някой ако има опит да сподели.Също така при смяната са затегнали адски много всичките колела и на наклон седи сам без помощ иначе си има стабилна инерция и това ще е известен проблем .
Ръчната спирачка я нямам никаква а тя ми трябва за да мина прегледа предполагам или скъсано жило или разтегната или не е вързана при смяната на спирачките очаквам и намеса тук .
Искам и да попитам задното гърне сходно ли е с това на Вартбург защото да намеря друго е изключено а това е адски гнило ако са приблизително сходни да пригодя такова на пръв поглед изглежда ,че може и да се получи.
За сега това е другото е елементария за 2 седмици работа.
« Последна редакция: Май 16, 2012, 12:14:07 от dido1903 »

23 000 000 milion VW Beetles were produced between 1934 and 2004,more than any other model.That speaks of the QUALITY.

Май 15, 2012, 15:51:22
Отговор #1

Неактивен Котков

  • Публикации: 661
Като караш и като спираш пусни волана и виж на коя страна тегли,ако тегли на ляво,значи проблема ти я в дясно,а ако тегли на дясно значи проблема е в ляво.Напълно възможно е и предницата да не е регулирана и за това да тегли така,не е само от спирачки.За блокирането виж накладките дали са регулирани и дали не опират прекалено много в барабана,при движение няма как да усетиш заради тягата на мотора,другия вариант е барабаните може да са образували ръб от износването през годините и да трябва да минат едно шлайфане.А за ръчната лягаш и почваш да следиш едно по едно от лоста чак до барабаните отзад.
They call me Polski Fiat 125p 1975r

Май 15, 2012, 16:39:42
Отговор #2

Неактивен Kiril Terziev

  • Публикации: 439
  • Ладите ги карат младите,а талантите карат Трабант
Благодаря колега утре ще ги гледам тия неща, защото съм капнал от път и разправия ,, забравих да допълня че буса го купихме от Перник за 1000 лева и малко .
А ето и първите му снимки мръсен е и е кален и съм махнал кечета и мокети да съхне.
































23 000 000 milion VW Beetles were produced between 1934 and 2004,more than any other model.That speaks of the QUALITY.

Май 15, 2012, 17:20:10
Отговор #3

Неактивен zhivko88

  • Публикации: 349
Готино е бусчето но ти можеше и Шкодата да я направиш на кемпер нещо не мога да ти разбера идеите понякога  :)

Май 15, 2012, 19:50:46
Отговор #4

Неактивен rumen_spasov

  • Публикации: 1036
Като са начало вземи и го вдигни този бус на трупчета за да му направиш ревизия на спирачната система.Виж най напред дали не задържа някое колело.Гумите трябва да се въртят свободно и без съпротивление което ме съмнява при толкова стояла кола.Провери си и спирачните маркучи да няма някой запушен защото тогава също дърпа при натискане на спирачката в посока на запушения маркуч защото той поддържа по високо остатъчно налягане и възела се задейства по рано.Огледай за течове и изобщо много добре знаеш,че трябва внимателно да провериш всичко.Все пак това е машина която е била в ръцете на друг а не знаеш по какъв начин е поддържана ако изобщо е била в последните години.

Май 15, 2012, 20:29:16
Отговор #5

Неактивен Kiril Terziev

  • Публикации: 439
  • Ладите ги карат младите,а талантите карат Трабант
Готино е бусчето но ти можеше и Шкодата да я направиш на кемпер нещо не мога да ти разбера идеите понякога  :)

Колега Шкодата беше по добра като за кемпер, защото беше по голяма и по добре обзаведена но липсата на документи и факта, че бяха изгнили централните греди до безобразие не позволи реставрация беше адски гнила като цяло.
Колото до спирачките като гледам маркучите как са нафраскани май си е от затлачен или надут маркуч ми дърпа.Но спира, защото в мене са старите накладки и спирачни цилиндърчета ,което доказва че са сменени но е стояла и стояла в един цех колата и не е раздвижена и маркучите са се надули много .Ще ги сменя и ще видя как се държи ако не се е реши проблема ще го отварям вече.

23 000 000 milion VW Beetles were produced between 1934 and 2004,more than any other model.That speaks of the QUALITY.

Май 15, 2012, 22:32:55
Отговор #6

Неактивен Котков

  • Публикации: 661
На този Баркас трябва да пише "Пресни плодове" или "Прясна риба" за да бягат хората от теб. :D За незнаещите едно време на ЩАЗИ-тайната полиция на ГДР на Баркасите е пишело "Плодове","Пресни плодове" и Прясна риба"и немците като са го видели по улиците са бягали на другия тротоар,защото никой не е искал да попадне във въпросния Баркас. :D
They call me Polski Fiat 125p 1975r

Май 16, 2012, 12:19:09
Отговор #7

Неактивен dido1903

  • Глобален модератор
  • Публикации: 3497
Честита придобивка!
Но според мен това ще е поредният ти започнат и недовършен проект.
Въпрос на приоритети, явно.
Успех все пак с Баркаса, Киро!

Май 16, 2012, 13:07:24
Отговор #8

Неактивен rumen_spasov

  • Публикации: 1036
Мога да ти дам съвет как да разбереш дали имаш запушен маркуч без да го сваляш от колата.Вдигаш колелото на крик и накарваш някой да напомпи спирачката а след като пусне педала провери дали колелото освобождава веднага.Ако освобождава си О. К.  Ако остане затегнато пробвай да отвиеш обезвъздушителния болт и ако след като го отвиеш отпусне то най вероятно имаш запушен маркуч.Теста е малко бабешки но все пак дава някаква представа за положението в блока.А те маркучите вероятно така или иначе ще ги смениш защото след като е стояла дълго най вероятно са спечени.Много ми харесва в тези Баркаси това ,че предния и задния мост могат да се регулират много лесно с натягане на торсионите и по този начин буквално за няколко минути можеш да си промениш просвета на колата както си искаш.Това и в Майбах го няма като екстра. :)
« Последна редакция: Май 16, 2012, 13:09:11 от rumen_spasov »

Май 17, 2012, 11:28:58
Отговор #9

Неактивен krankenstein

  • Публикации: 7182
Имах подобен проблем с Фелицията - дърпаше надясно при спиране, смених преден ляв маркуч и о, чудо - оправи се. Принципно за толкова застояла кола най-добре ги смени всичките в комплект, за Шкодата модел 95 г, струваха по 8 лв./бр и не вярвам за Баркаса да са по-скъпи, така ще си решиш генерално проблема. Другото, което трябва да провериш са буталцата на предните апарати да не са спекли. Ако са 4 бутални като на Вартбург 353 по принцип тегавата работа по раздвижването става и двойна, но пък ще спират после доволно. Наскоро я правихме тая операция на сивия Рапид /дето седеше до твоя блок/ и сега спирачките му са чук /и те са 1:1 с вартрбурговите/
Теория - това е, когато знаеш всичко, но нищо не работи.
Практика - това е, когато всичко работи, но не знаеш защо.