Автор Тема: Конвертирането на Баркас 1000 - Camper project  (Прочетена 52350 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Юни 11, 2012, 22:49:16
Отговор #30

Неактивен Caxo

  • Публикации: 470
  • Москвич 408;408и;427;2140
Колега, давай с "троянската мебел" , че вече нямам търпение да видя как ще стане  :D

П. П. То това си е добра инвестиция. За 2-3 години ще ти се изплати от спестени пари за бунгала и хотели по съборите  :P

Юни 11, 2012, 23:05:47
Отговор #31

Неактивен didotooo

  • Публикации: 2836
  • ☆☆Datsun 300 ZX 50th ANNIVERSARY☆☆
    • Z point Varna
Идеята е мноо яка ,отиваш на събор и си пиеш и ядеш от хладилника в буса и не плащаш хотели това онова :)))

Юни 13, 2012, 13:15:43
Отговор #32

Неактивен GT

  • Публикации: 1075
Да му туриш и ламиниран паркет. Майтап няма, ама скови един паркет, циклен после.  И лакиран на ръка с баданарката.  Имам малък диван в стил ,,Луи Дьо Финес" и масичка в същия дух.  Баркасчето е високо вътре, може да се закачи полилей от сватбата на нашите в стил ,, як Социализъм" . Въобще, хладилник също мога да ти дам един дърт, малък. Дивана е разтегателен, държи на нощни изпълнения много, няма страшно.  Само си намери една антена, аз ще ти дам един Юност, да го сложим връз хладилника. 

В интерес на истината, ако ти трябват Трабантови седалки - веднага ще ти подаря 2 предни + 1 задна.  Въобще не се бъзикам, обзавеждането ще е интересно.  :) Седалките са със зелени болани и може да се пригодят за фотьойли.  Ще бъдат оригинални от подобна машина, а не от други марки. Някъде имам и сини болани.   Мога да ти изровя и картини за стените с лозунги и други тъпизми. Бе, направо ела с Барказа да ти го натоваря  и да ги взимаш. 

Юни 13, 2012, 14:42:07
Отговор #33

Неактивен didotooo

  • Публикации: 2836
  • ☆☆Datsun 300 ZX 50th ANNIVERSARY☆☆
    • Z point Varna
Хаха наистина ще е много яко ако се обзаведе в соц стил  :D :D Голяма атракция ще е .

Юни 22, 2012, 11:59:06
Отговор #34

Неактивен doctorZizi

  • Публикации: 309
    • trabantBG.eu
Сдобих се с този Баркас преди около година. Състоянието му бешеее, бе нямаше състояние.
Като начало се заех с ходовата част- блокирали спирачки, разбити карета и шарнири, а амортисьорите стояха там, за да се знае къде им е мястото- абсолютни мъртавци.
Спирачките по принцип са капризни и затова направо смених помпата с друга и направо двукръгова. Използвах момента и подмених някои от тръбопроводите с медни тръбички. Поради смяната на полуоските се наложи смяна на скоростната кутия и това наложи и смяна на задвижването на съединителя. Новата кутия е с хидравлично задвижване, а старата с жило- разни " дребни" проблеми с преработката. Дойде зимата и работата спря, та до пролетта.

 Като за начало се захванах с външният вид- тук ръждичка, там дупчица и под формата на шеги, закачки и изкърпих лявата страна и торпедото.
С Ваша помощ си сглобих тази установка и с помощта на химиците свърших доста тежка работа.
Някои от резултатите са просто изумителни- снимките са правени по различно време, но нарочно са подредени така- какво беше, а какво стана. Бяха положени съответните количества " железни благинки" по подкалници, а и лъскавинки по надстройката. Макар и с нашенска боя и неук бояджия/ аз/ доби приличен вид и на Ретро парада в Ботевград ми донесе Медал за нестандартно представяне- 50/ 50 - половината готова , а другата в непипнат вид.

Сега е в този вид , естествено дясната страна не е направена и затова не Ви я показвам, но изненадите не спират.
От три двигателя за чистачки беше направен един здрав. Беше сменена тапицерията на тавана над шофьора и хоп нова изненада- скъсано ухо на задния носач- убедих се , че ръждата не е носещ елемент. Сега се работи по този възел и в скоро време ще бъде готово.
« Последна редакция: Юни 22, 2012, 12:24:19 от dido1903 »
Прави каквото трябва, да става каквото ще!
Аз не карам бавно, просто летя много ниско!

Юни 22, 2012, 14:08:55
Отговор #35

Неактивен Kiril Terziev

  • Публикации: 439
  • Ладите ги карат младите,а талантите карат Трабант
Радвам се че сме вече два Баркаса в този форум.
Забелязвам, че твоя е гнил на същите места както моя с разликата, че за моя благодарност не беше толкова лошо както при тебе е станало .Но нещото ,за което съм най-благодарен ,е че моят не е гнил по "фасадите" а там кърпенето е по кофти .Както и да е минал си го тоя кошмар , виждам че го финишираш вече. Остава само 2 нови стопа да му вземеш, повярвай ми ще сменят начина по ,който изглежда. Моят се прероди и с новата светлинка за заден ход и фарчето за мъглата ще стане много красив.

Един въпрос ,нали директно върху кръпките не го намаза с черното боди ,сподели с какво го защити.
Успех и дано се видим скоро ,моят след много малко време ще е готов и готов за къмпинг.

23 000 000 milion VW Beetles were produced between 1934 and 2004,more than any other model.That speaks of the QUALITY.

Юни 22, 2012, 21:53:02
Отговор #36

Неактивен doctorZizi

  • Публикации: 309
    • trabantBG.eu
грунд и върху него боди, а моя вече е оборудван за къмпинг- дори е сефтосан.
Прави каквото трябва, да става каквото ще!
Аз не карам бавно, просто летя много ниско!

Юни 25, 2012, 13:02:25
Отговор #37

Неактивен doctorZizi

  • Публикации: 309
    • trabantBG.eu
нещата имат развитие- готови са планките и шаблоните, че пак ще има нужда от ремонти. Планките са готови и за десния носач. Манифактурата работи. Половин кутия електроди 2,5мм ми отидоха да се боря с тези " винкели". Благодарение на химиците от форума, тази скоба за около два часа стана неузнаваема, но довечера ще има снимка. Ето го целия възел готов да запуши една дупка.
Прави каквото трябва, да става каквото ще!
Аз не карам бавно, просто летя много ниско!

Юни 25, 2012, 13:31:39
Отговор #38

Неактивен Caxo

  • Публикации: 470
  • Москвич 408;408и;427;2140
а моя вече е оборудван за къмпинг- дори е сефтосан.

Направи една фотосесия на оборудването, да го видим :)


П.П. А какво става с Фрамото, пусни и за него една тема  O0

Юни 25, 2012, 15:41:20
Отговор #39

Неактивен doctorZizi

  • Публикации: 309
    • trabantBG.eu
оборудването е все още в насипно състояние- надуваеми матраци, шатра, маса, столчета, барбекю, резервоар с вода, хладилна чанта, но скоро ще бъде заменен с хладилник на газ и ток/ трябва да бъде преработен на газ/. По- важно е техническата изправност и затова не се занимавам с подреждане.     Фрамо е една друга болна тема- започнал съм други проекти и той чака в бокса, но се надявам в скоро време да го започна и него. Изкарах го на по- предна позиция/ да си пази ред/ и понеже се вижда през оградата започнаха да ми досаждат с въпроси- най- вече от сорта на - какво е туй животно? и се почва едно ох, ах и може ли да го видим иии й - един час екскурзовод из Музея. Ето го "грозника"
Прави каквото трябва, да става каквото ще!
Аз не карам бавно, просто летя много ниско!