Автор Тема: Конвертирането на Баркас 1000 - Camper project  (Прочетена 52356 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Юли 24, 2012, 08:14:31
Отговор #40

Неактивен doctorZizi

  • Публикации: 309
    • trabantBG.eu
дясната страна чакаше да и обърна внимание и дочака. Работата на"парче" продължава и от тази страна- колата трябва да е винаги готова да свърши някаква наложителна работа. Сега започнах работа по дясната врата/ до задна странична врата/. Щом "почукаш" на някоя дупчица и тя се превръща в огромна яма . Съвсем скоро дупките бяха запушени и започна да добива вид. Поумазах го с кит та да не ръждясва.
Прави каквото трябва, да става каквото ще!
Аз не карам бавно, просто летя много ниско!

Юли 24, 2012, 10:56:09
Отговор #41

Активен dido1903

  • Глобален модератор
  • Публикации: 3484
Мда,добра работа ,колега. Поздравления!
Каква дебелина ламарина е използвана за кръпките?

Сега каквито сме си любопитни тук във форума, всички ще се изредим да те питаме и за обърнатия Мерцедес.
 :) :) :)
Какво му е легендата?

Юли 24, 2012, 12:54:25
Отговор #42

Неактивен doctorZizi

  • Публикации: 309
    • trabantBG.eu
Мерцедеса не е мой, на мой човек е и се кърпи. Много е изгнил и работата върви бавно- имам чувството, че никога няма да го свърша.
Прави каквото трябва, да става каквото ще!
Аз не карам бавно, просто летя много ниско!

Юли 24, 2012, 13:27:37
Отговор #43

Активен dido1903

  • Глобален модератор
  • Публикации: 3484
Много е изгнил и работата върви бавно- имам чувството, че никога няма да го свърша.

Говори ми, говори ми, говори ми . . .  :-[

Сега сериозно - ами, така си е за съжаление стават бавно.
Най -трудното е това с ламарините и купето - вярвам,че ще се съгласиш.

А ,още веднъж да питам - твоите кръпки на Баркаса с каква дебелина ламарина са правени ?
« Последна редакция: Юли 24, 2012, 13:29:30 от dido1903 »

Юли 24, 2012, 13:34:28
Отговор #44

Активен dido1903

  • Глобален модератор
  • Публикации: 3484
Киро,понеже гледам другия Баркас, да питам - как върви твоя проект през летните месеци?

Юли 24, 2012, 15:47:08
Отговор #45

Неактивен Caxo

  • Публикации: 470
  • Москвич 408;408и;427;2140
Добре е да се грундирва, да не се китва на голо... или най-малкото след като изсъхне кита да се запечата отгоре и то с хубави материали ! Кита е хигроскопичен и така оставен и нанесен на голо изкърпеното започва да ръждясва. Естествено процеса е бавен, но ако имаш намерение да ти служи дълго време е нужен малко по-добър завършек на нещата. В този форум има достатъчно изписано по темата, поразгледай, за твое добро е и за доброто на Баркаса  :D

Юли 24, 2012, 15:59:14
Отговор #46

Неактивен doctorZizi

  • Публикации: 309
    • trabantBG.eu
извинявай, но съм отговорил на половината въпроси. Ламарината може би прави впечатление е "цветна" т.е. използвам ламарина втора употреба- от бракувани коли основно Вартбурзи. Не съм металург и оценявам качествата на материала чисто субективно. Конкретно за тази ламарина- ми допада за изработката на нови елементи с доста странен профил. Големите и прави елементи  ми ги правят на машини /1,2- 1,5 мм/, а всичко друго си произвеждам сам на ръка. Естествено използвам и нова, но всяко е според конкретния случай. По Кемпера съм използвал и 3 мм ламарина.
 Според мнението на познавачи кита има най- добра адхезия върху чистия метал, а не върху грунда- затова го нанасям сега. Може и нещата да са се променили, а аз да продължавам да работя по неправилния начин- де да знам.
Прави каквото трябва, да става каквото ще!
Аз не карам бавно, просто летя много ниско!

Юли 24, 2012, 22:50:12
Отговор #47

Неактивен Sancho

  • Публикации: 127
  • Москвич 412, 434
Адхезията на кита е еднакво добра и върху матирано покритие, и върху гола ламарина. Важното е покритието върху което се полага кита да е здраво, а не напръскано върху гланц/прах/мазно.

Юли 26, 2012, 00:35:48
Отговор #48

Неактивен Speeder

  • Администратор
  • Публикации: 5104
Баркаса аз го видях.
Обзаведен, готов, но Кирето нещо се спотайва. :)

Станал е много мераклийско и уютно.
145 Boxer, Alfetta GT, Alfasud Sprint Veloce 16v, Lada 1500 S, GT 1300 Junior

Как да качваме снимки във форума : http://www.classiccar-bg.com/index.php?topic=2631.0
"По един болт на седмица да бяхте завивали, сега щяхте да ги карате тия коли!"

Юли 26, 2012, 11:20:19
Отговор #49

Активен dido1903

  • Глобален модератор
  • Публикации: 3484
Станал е много мераклийско и уютно.

Стига бе! Наистина ли?! Супер!!!
Аз грам не вярвах, че Киро ще доведе до край тоя проект.
Ако това е така - моите извинения и поздравления, Киро.
Ще трябва да черпя!