Автор Тема: Спасовден - София - 25.05.2012 г.  (Прочетена 33396 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Май 28, 2012, 00:16:39
Отговор #50

Неактивен blacksnoopy

  • /!\ Млад шофьор
  • Публикации: 2
    • Ovcharski.com
Една снимка на спайдера на Манджуков от бала на сестра ми. Надявам се, че нямате против, че пускам в тази тема.



Задницата ми е любима  :-[

« Последна редакция: Май 28, 2012, 00:18:35 от blacksnoopy »

Май 28, 2012, 00:52:49
Отговор #51

Неактивен Котков

  • Публикации: 661
Една от репортерките обаче не беше тръгнала с цел да гледа колите из мероприятието  :D
They call me Polski Fiat 125p 1975r

Май 28, 2012, 10:26:28
Отговор #52

Неактивен Liusi purata

  • Публикации: 71
Здравейте и успешна седмица на всички.
Много хубаво мероприятие. Много хубави коли, много труд и грижи са положени и за реставриране и за опазване.
Май ще трябва да се стегна и догодина да изкарам едно кабрио шкода, че тази марка нещо много слабо представяне :) :) :)
Успях да се запозная само с адаша USfan :), имах работа и не успях да остана за по-дълго време, а исках да се запозная с повече хора от форума тук. :)
Много се радвах на колите. Кеф голям. :) и спомени...
Обаче да споделя мое мнение, нещо не ме изкефи организацията.
Колите разхвърляни, подреждат се една до друга, без да има място за снимки, да се отворят врати, за да могат хората да им се радват.
Минавам покрай някоя кола и искам да погледна салона, оказва се, че се бутам с някой който гледа колата в съседство.
Едни коли в единя край, други в другия, до синия запорожец - мерцедес сом, американките на майната си, а определено виждам, че като пристигат автомобили има хора и ги подреждат. Не че има нещо лошо до заза да е мерцедеса, ама поне да има малко тематика, руски, европейски, американски и т.н.
Площада е голям. Определено на тези павета отива да е ретро сбирката, това май ни е най-стария площад. Друго място в София няма да е подходящо. Освен това, заваля дъжд, според мен на тези автомобили трябваше да има осигурени шатри, от тези евтините, за да не ги вали дъжда, хората полудяха да ги бършат. Представям си после какво сушене е паднало.
Това така ми направи впечатление, като организатор в ежедневието :)
Но, все пак, да не критикуваме хората, положили услилия да направят мероприятието. Адмирации към тях.
Поздрави на всички колеги и бъдете здрави.
0888318110 Людмил

Май 28, 2012, 10:30:19
Отговор #53

Неактивен snoopy

  • /!\ Млад шофьор
  • Публикации: 8
Колега SNOOPY, много професионални снимки.
Да, но не съм ги правил аз. Един приятел снима. Те и в американския форум са го признали.

Май 28, 2012, 11:09:53
Отговор #54

Неактивен W140

  • Публикации: 178
    • Panoramio
Ето и малка част от моите

http://horch.snimka.bg/automobiles/retro-parad-25-05-12.679955




« Последна редакция: Май 28, 2012, 11:13:17 от W140 »

Май 28, 2012, 11:23:55
Отговор #55

Неактивен krankenstein

  • Публикации: 7182
Май ще трябва да се стегна и догодина да изкарам едно кабрио шкода, че тази марка нещо много слабо представяне :) :) :)
Просто тази година се случи да съвпадне по дата със шкода-събора в Габрово, но аз останах специално за парада в Сф, за което дори бях порицан от някои колеги от Шкода клуб :) Все пак мисля, че достойно представих марката с една от най-редките и атрактивни модификации у нас.
Теория - това е, когато знаеш всичко, но нищо не работи.
Практика - това е, когато всичко работи, но не знаеш защо.

Май 28, 2012, 11:48:20
Отговор #56

Неактивен Liusi purata

  • Публикации: 71
Май ще трябва да се стегна и догодина да изкарам едно кабрио шкода, че тази марка нещо много слабо представяне :) :) :)
Просто тази година се случи да съвпадне по дата със шкода-събора в Габрово, но аз останах специално за парада в Сф, за което дори бях порицан от някои колеги от Шкода клуб :) Все пак мисля, че достойно представих марката с една от най-редките и атрактивни модификации у нас.
дам, въртях се около шкодата, въртях се, ама не видях собственика и отидох да гледам другите коли :)
За едната купих ламарини от чехия, докараха ги и ще трябва да я почвам :) няма как, че само ръждясват и станах за смях пред целия сервиз. :) и колегите :) само купувам и нищо не правя.
Лошото е, че земетресението оказа лошо влияние на къщата на баща ми в Батановци и ще пренасочвам натам паричните потоци :)
ама най-важното е, че сме живи и здрави.
0888318110 Людмил

Май 28, 2012, 14:23:06
Отговор #57

Неактивен sphereholic

  • Публикации: 311
    • Ретро автомобил Ситроен 2cv Charleston
W140, много ми харесва как си ме снимал с колата. Изглежда много лъсната :)

Май 28, 2012, 14:46:12
Отговор #58

Активен USfan

  • Публикации: 10811
Хах, да вярно се запознахме с адаша, пък и с други колеги.  :)
Адаша е прав, примерно Москвичите и американските коли си се бяха нагласили по клубно, ама при другите марки имаше доста микс.
Може би при една идея още по прецизна организация, предварително и по-отдавна ще се знае в кое каро на примерно разчертания площад, какви марки или страни по  автомобилостроене ще се настанят.
Ама за това предварително феновете по марки трябва да са по-организирани.
Както аз предварително писах на колегата  ГТ51, да не ни намери някое кйоше за американките, и той се отзова, и ги нареди по конец, за което му благодаря.  :)

А и още да вметна, госпожата съпруга на нашия приятел Сашо брадата, с хъс си върши работата, ама това накрая с шествието беше яко недоизкусурено.  :-[
За пръв път виждам водене от КАТ на колоната, до само някъде си /в случая до НДК/, без официална крайна точка пак на престой.
И после КАТ колата си би камшика, и колите просто неясно за много хора и фенове, се пуснаха кой от къде е.

В предишни години и при други паради, освен ясна точка на тръгване, има и ясна точка на пристигане, където също се спира, и има осигурено мястои, за оставане по желание.
Преди така сме спирали до НДК, ама сме минавали през паркинга вътре, и сме си правели престой до сградата.
Или пък сме се връщали след кръгче по София, обратно на Ал. Невски.
В това отношение, беше доста недомислен финала на иначе хубавия празник.

Една снимка на спайдера на Манджуков от бала на сестра ми. Надявам се, че нямате против, че пускам в тази тема.



Задницата ми е любима  :-[
Оо,да на 124 спидера с тия леко зачупени трапеци задни калници е много характерна стойката. По онова време Пнинфарина проектират и Пежо 504 кабриото, което има мнго подобни задни трапеци чупки също.
А иначе според мен, е по-правилно тия модели на Алфа и Фиат да се произнасят просто- Спидери. Все пак са италиански коли, и на матерния им език, надписа СПИДЕР написан с И, а не Уай, трябва да се произнася с И.

Е друг е въпроса при Порше 550, където надписа е- СпУдер, например.
Там надписа е с Уай буква.
Макар че и на немски и И и У, все се четат на И, или преко сили на Йот.

Примерно мен много ме дрази както кифлите го казват, а и не само тях, ами почти всички в БГ, викат на Ге класата на Бенц- Джи класа.
Да ги е..а в понаучилите 2 английски гласни кифли...   >:D
Все пак колата си е немска, а и на немски и на български език, Г ако е само, се произнася на- Ге.

Въобще аз съм фен на Америка и Англия голям, ама поангличанчването на иначе отявлено европейски и български имена, което наблюдаваме повсеместно, още трудно го преглъщам. :-\
А и италианския език, надали е по-грозен на произношение от английския.
Та такива работи, малко с лингвинистичния Офф...  :))
« Последна редакция: Май 28, 2012, 14:58:17 от USfan »

Май 28, 2012, 21:25:46
Отговор #59

Неактивен Sancho

  • Публикации: 127
  • Москвич 412, 434
Малка част и от моите снимки.
































« Последна редакция: Май 28, 2012, 21:34:56 от Sancho »