Автор Тема: Спасовден - София - 25.05.2012 г.  (Прочетена 33506 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Юни 03, 2012, 14:40:40
Отговор #70

Неактивен W140

  • Публикации: 178
    • Panoramio

Юни 03, 2012, 22:57:24
Отговор #71

Неактивен Speeder

  • Администратор
  • Публикации: 5104
Не е лошо накичена 6-цата с ваденки.  ;)
Но иначе е стандартна 633-ка.
 Ама за да буде пълен оптик пакета, пича трябваше да махне 633цси надписа отрзад, и да намери някой да му направи подобен на ориг за Алпина- В7 или в12 купе надпис.  :)


Люси, DMC гледа колата детайлно и я знае.
Според него е оригинална 633 Алпина.
"разплетен" колектор и "рошав" вал.  ;)
145 Boxer, Alfetta GT, Alfasud Sprint Veloce 16v, Lada 1500 S, GT 1300 Junior

Как да качваме снимки във форума : http://www.classiccar-bg.com/index.php?topic=2631.0
"По един болт на седмица да бяхте завивали, сега щяхте да ги карате тия коли!"

Юни 03, 2012, 23:06:11
Отговор #72

Неактивен koruderliev

  • Публикации: 2476
хм Жоро може и да е прав :) ...през 1978/79 има нещо което се нарича B7 Turbo Coupe което е на база 630/633!

Юни 03, 2012, 23:08:31
Отговор #73

Неактивен DMC

  • Публикации: 1417
  • Георги Димитров
Е, не я познавам детайлно чак, а и се позовавам на думите на собственика - Жоро. Изходящият колектор не е оригинален, а дали валът е такъв не мога да знам със сигурност. Така ми каза собственикът. Истината е, че табелки и капаци на клапани с надписи Алпина се намират и в e-bay така, че...
Но във всеки случай колата е в много добро здраве и изглежда чудесно! Дано да съумеят да я запазят в годините.

Speeder, извинявай, че съм те подвел с информация  O:-)
Peugeot 205 1.6 GTI '84
Peugeot 205 1.4 Roland Garros '90
BMW E12 528 '78
Opel Rekord C 1.9 Sprint '67
Alfa Romeo 2000 GTV '74
Citroen CX 2500 IE Pallas '83
VW T3 Caravelle 1.9

Юни 04, 2012, 20:19:44
Отговор #74

Неактивен sbalkan

  • Публикации: 800
Говорих си със собственика ( Жоро ) на парада в Ботевград, и той ми каза, че когато я купувал, не се е знаело че е Алпина и били разбрали в последствие, което не е невъзможно, но е малко вероятно ( да имаш 6-ца Алпина - при силно ограничения им тираж - и да не знаеш и да я продадеш като обикновенна 633?!? де тоз късмет:))

Юни 09, 2012, 01:50:37
Отговор #75

Неактивен W140

  • Публикации: 178
    • Panoramio

Юни 09, 2012, 13:35:46
Отговор #76

Неактивен USfan

  • Публикации: 10839
Ех, трябва май пак да ви пусна една лекция тук на всичките.
Защото видно е, не сте прочели в детайли и предишния ми пост.  O:-)
Абе как може да му слушате глупостите и йезуитщините на собственика?

Пича го знам собственика отдавна, още по-отдавна знам и баща му, с който сме добри познати, хахах, ;)
Знам и колата, пребиваваща отдавна в БГ, много още преди той да я купи, за отн силно умерени  левчета, преди известен брой години.
И ясно, че е разпънал естакадата в Хайд парк да ви разчувства, като има готова аудитория.  :))
Нищо лично от моя страна, просто да поставим нещата на реалното им място.

За Ники- като за начало- Б7 турбо мотори, вкл и на 5-та серия поставени, са правени чак до много навътре в 80-те.  :D
А атмосферните Алпини на 6-та серия тогава, са се водили Б9-Б10 купе.
Пак пиша, ако колата беше ориг атмосферна Алпина 6-та серия, отзад щеше да има надпис- Б9-3,5.
Или ако беше турбо, щеше да е с надпис на капака- Б7 турбо.

Или ще кажете, че са му откраднали табелката, и той затова си е сложил надпис - 633?  :))

Макар че, не само Алпина емблеми с гроздето, /защото хер Бовенсипен прави и вина  ;) /, ами и надписите, също меже да се купят от разни фалшиви производители, или даже от Алпина, и да се накичи коледната елха още.  O:-)

Е, не я познавам детайлно чак, а и се позовавам на думите на собственика - Жоро.
Изходящият колектор не е оригинален, а дали валът е такъв не мога да знам със сигурност.
Така ми каза собственикът.
Истината е, че табелки и капаци на клапани с надписи Алпина се намират и в e-bay така, че...
Но във всеки случай колата е в много добро здраве и изглежда чудесно!
 Дано да съумеят да я запазят в годините.
Speeder, извинявай, че съм те подвел с информация  O:-)

Хахах, абе все си мисля че с течение на годините, и у нас и в чужбина, съм виждал наживо доста бройки наистина оригинални Алпини, и то от почти всички моделни серии.
Така че ето малко, ако ги приемате, факти, който иска да си ъпгрейдва фрии познанията.  ;)

Като за начало ето един вече описания от мен, външен нишан.
Оригиналните Алпини от края на 70-те, та досега, абс никъде нямат не само емблеми БМВ по тях, ами и надписи с моделните означения на БМВ.  ;)
И ги нямат тези надписи, още отпреди през 1983 година, Алпина да фунгира като ориг автопрозводител.
Хеле пък надписи 633 или все едно там каква моделна серии, никъде нямат по тях.

Още нещо- къде пък видяхте визуално, един разпред вал колко е праправен и не?  :D
На празен ход мотора работеше копринено и тихо, както абс всеки 3,210 ссм мотор на БМВ.
По принцип, 3,2 мотора е по балансиран и по бързооборотен от леко спънатия 3,5 литров по-голям 2 клапанов шестак.
За 4 клапановия М мотор тук не говорим.

Смук колектор на тая е бог стандарт от за Л-жетроник сериите, видях го добре.
Модела с 6-те успоредни тръби е.
А иначе, ауспух колектори се сменят много лесно.

И най вече, ориг 5-ти и 6-ти серии Алпини, за годините 1977-1981, имат най вече много сериозни преправяния по окачването. Кото си личат по липсата на клякане при старт.  ;)
А тази си висеше яко отзад при даване на газ, и се разкекерваше, както всяка 5 ,6 и 7 серия от 1-те версии.  O:-)
Промените по окачването са подобни на тези, които влизат в сила при 5 и 6 серия след 1981 и 1982 година.
За подробности по разликите им в окачването, дълго е тук да ги теоретизирам, може да го направя при ваш интерес де...
Но пък, ако сте фенове, ще ви сканирам и ориг тестове на разни Алпини купета и седани, в немската преса оттогава, и може да ги пусна през следв дни/седмици, като имам време.

А, друг характерен белег за истински Бовенсипенки.
Тази кола беше със стандартните комфортни седлаки, докато ориг Алпини от тогава, са с едни много характерни корита, на 2 отделни различни производителя, слагани по избор на клиента, Рекаро единия, Шеел другия.  ;D

Които корита не могат да се сбъркат с ориг фотйоли на 6-та серия, с каквито и тази беше снабдена.
А иначе тия екстремни модели на Рекаро и Шеел в Алпина слаганите, се раличават общо взето, освен по надписите, само по височината на подглавниците.
При Шеел версиите, са по-ниски и малки на размери подглавниците.

И мойто лично мнение, аз лично не понасям имитации, особено защитавани с плам от някви собственици, дето уж са ентусиасти , а реално псевдо фенове.
Общо взето, културата на фейка, и в нашата ретросреда вирее добре.

А за състоянието, в София само, има поне 5 броя 6-ти серии, които аз лично познавам като коли /1 от тях и аз лично съм докарвал за сегашния и собственик наскоро, една отн рядка 1988 Хайлайн Едишън 635/, които са много по-малко карани и добри на състояние от тази.
Толкоз по темата засега от мен.

А ето един относително достоверен Аплина фен сайт за инфо.

http://www.alpina-archive.com/?cat=637&nmt=6-series-e24-1
« Последна редакция: Юни 09, 2012, 14:32:17 от USfan »

Юни 09, 2012, 14:49:04
Отговор #77

Неактивен USfan

  • Публикации: 10839
Ето пълния и преправен текст на моето, надявам се достатъчно обстойно по иначе тази минорна тема, постче.   :)

Ех, трябва май пак да ви пусна една лекция тук на всичките.
Защото видно е, не сте прочели в детайли и предишния ми пост.  O:-)
Абе как може да му слушате глупостите и йезуитщините на собственика?
Пича го знам собственика отдавна, още по-отдавна знам и баща му, с който сме добри познати, хахах, ;)
Знам и колата, пребиваваща отдавна в БГ, много още преди той да я купи, за отн силно умерени  левчета, преди известен брой години.
И ясно, че е разпънал естакадата в Хайд парк да ви разчувства, като има готова аудитория.  :))
Нищо лично от моя страна, просто да поставим нещата на реалното им място.

За Ники- като за начало- Б7 турбо мотори, вкл и на 5-та серия поставени, са правени чак до много навътре в 80-те.  :D
А атмосферните Алпини на 6-та серия тогава, са се водили Б9-Б10 купе.
Пак пиша, ако колата беше ориг атмосферна Алпина 6-та серия, отзад щеше да има надпис- Б9-3,5.
Или ако беше турбо, щеше да е с надпис на капака- Б7 турбо.

Или ще кажете, че са му откраднали табелката, и той затова си е сложил надпис - 633?  :))
Макар че, не само Алпина емблеми с гроздето, /защото хер Бовенсипен прави и вина  ;) /, ами и надписите, също меже да се купят от разни фалшиви производители, или даже от Алпина, и да се накичи коледната елха още.  O:-)

[

Хахах, абе все си мисля, че с течение на годините, и у нас и в чужбина, съм виждал наживо доста бройки наистина оригинални Алпини, и то от почти всички моделни серии.
Така че отн добре съм развил усет за детайлите баш на тоя Туниг майстор.
Така че ето малко, ако ги приемате, факти, който иска да си ъпгрейдва фрии познанията.  ;)

Като за начало ето един вече описания от мен, външен нишан.
Оригиналните Алпини от края на 70-те, та досега, абс никъде нямат не само емблеми БМВ по тях, ами и надписи с моделните означения на БМВ.
И по тоя повод, моделни надписи 633 или все едно там каква моделна серии, никъде нямат по тях никави Алпини. ;)

И ги нямат тези надписи, още отпреди през 1983 година, Алпина да фунгира като ориг автопрозводител.
Вкл и в ориг Брифове-документи, все едно СН, немски или австриийски са, или все едно в коя държава ще е продадена Алпината като нова, ще пише Алпина като производител или преработчик.
Абсурд е при редовна кола с някакви документи за произход, да не знаят старите продавачи какво имат и какво продават.  ;)
Това въобще няма какво да се дискутира, по сериозен форум уж като нашия.
Пълни смехории.
Даже и Арабите едно време от които купих моята 633, и които ми предлагаха тогава една Б7, и то С-ка, ми акцентираха, не само че е Алпина колицата им, ами че и то рядката С версия.
Която с 30 коня от горе над базова Б7.
При Б7-цата, тази разлика е 300 срещу 330 коня.
И по тоя повод, моделни надписи 633 или все едно там каква моделна серии, никъде нямат по тях никави Алпини.

Още нещо- къде пък видяхте визуално, един разпред вал колко е преправен и не?  :D
На празен ход мотора работеше копринено и тихо, както абс всеки 3,210 ссм мотор на БМВ.
По принцип, 3,2 мотора е по-балансиран и по-бързооборотен от леко спънатия 3,5 литров по-голям 2 клапанов шестак.
Мойта 633 правеше лесно почти 7000 оборота преди стандартния прекъсвач.
Докато и карб ми 630, дето имах преди нея, и по късните инжекции 635, каквито съм карал, на към 6 и неколкостотин оборота им е прекъсвача.
За 4 клапановия М мотор тук не говорим. Той е друга бира, хахах...  O0

Смук колектор на тая 633, е бог стандарт от за Л-жетроник сериите, видях го добре.
Модела с 6-те успоредни тръби е.
А иначе, по отн на другото, ауспух колектори се сменят много лесно.
Това пак не мисля, че въобще трябва да го обсъждаме като белег за оригинална преработка.

Но тунинга при Алпините от 70-те, който може визуално да се види, а пък да е субстанциален, е основно другаде.  ;)
А именно, най вече, ориг 5-ти и 6-ти серии Алпини, за годините 1977-1981, имат сериозни преправяния по окачването.
Които си личат например, по липсата на клякане при по рязък старт.  ;)
А тази си висеше яко отзад при даване на газ, и се разкекерваше, както всяка 5 ,6 и 7 серия от 1-те версии.  O:-)

Промените по окачването на Алпините от тогава, са подобни на тези, които влизат в сила по късно и при ориг Баварски производител, при лифтингите на 5 и 6 серия след 1981 и 1982 година.
За подробности по разликите им в окачването, дълго е тук да ги теоретизирам, може да го направя при ваш интерес де, но не сега...  :)
Но пък, ако сте фенове, ще ви сканирам и ориг тестове на разни Алпини купета и седани, в немската преса оттогава, и може да ги пусна през следв дни/седмици, като имам време.

А, друг характерен белег за истински Бовенсипенки.
Тази кола беше със стандартните комфортни седлаки, докато ориг Алпини от тогава, са с едни много характерни корита, на 2 отделни различни производителя, слагани по избор на клиента, Рекаро единия, Шеел другия.  ;D

Които корита не могат да се сбъркат с ориг фотйоли на 6-та серия, с каквито и тази беше снабдена.
А иначе тия екстремни модели на Рекаро и Шеел в Алпина слаганите, се раличават общо взето, освен по надписите, само по височината на подглавниците.
При Шеел версиите, са по-ниски и малки на размери подглавниците.

И мойто лично мнение, аз лично не понасям имитации, особено защитавани с плам от някви собственици, дето уж са ентусиасти , а реално псевдо фенове.
Общо взето, културата на фейка, и в нашата ретросреда вирее добре.

А за състоянието, в София само, има поне 5 броя 6-ти серии, които аз лично познавам като коли /1 от тях и аз лично съм докарвал за сегашния и собственик наскоро, една отн рядка 1988 Хайлайн Едишън 635/, които са много по-малко карани и добри на състояние от тази.
Толкоз по темата засега от мен.

А ето един относително достоверен Аплина фен сайт за инфо.

http://www.alpina-archive.com/?cat=637&nmt=6-series-e24-1

Август 30, 2012, 14:36:54
Отговор #78

Неактивен W140

  • Публикации: 178
    • Panoramio

Октомври 23, 2012, 20:45:27
Отговор #79

Неактивен USfan

  • Публикации: 10839
Хасковската следлифтова 1-ген седма серия е много яка.
Гледам лятото редовно ходеше по София.

А  мечето 220 еС бялото на Антон Костадинов, с фалтдаха, беше вероятно от първите след десето ноемврийски реставрирани олдтаймери в Бг. :)
Правиха я братата Мутафчиеви, и въпреки многото пропуски в процеса, предвид на базата която беше колата, даже и след почти 20 годишна дистанция, си личи че са се справили отн. добре.   :)