Автор Тема: Skoda 105 1979 г. - на maryblue1  (Прочетена 2874 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Май 10, 2012, 09:43:25
Прочетена 2874 пъти

Неактивен maryblue1

  • /!\ Млад шофьор
  • Публикации: 1
Здравей,
Аз също имам една стара шкода, но е по-стария модел от 70-те с кръглите фарове отпред. Купена е 1979 г. До преди година беше в движение, но нещо я позанемарихме и не я карахме цяла година. Тези дни реших да я постегна. Лошото е, че като жена почти нищо не разбирам. Като за начало трябва да заредя акумулатора и може би да поизчистя свещите и да допълня вода и масло, да проверя ремъка, да подкача бензин, да смажа тук там (но къде точно не знам) и чак тогава да се пробвам да я паля. Нещо друго което изпускам има ли, за връщането на една кола в движение след година престой. Не знам от къде се долива спирачна течност ще съм благодарна ако някой ми каже. Иначе количката като изключим, че малко е поръждясала на места не е лоша и си ни е любима още от детството ми. По-стара е от мен с 2 години :). Само един проблем имахме с нея последните години че много загрява. Какво ли не правихме и на сервиз я водихме всичко проверяваха и оправяха, ама пак като стане жега си грее. Иначе на хлад добре върви и не загрява. Ама в жегите ако превишиш 60-70 км в час и започва да загрява. Чух че това си бил проблем на шкодите, но все пак.
Ще се радвам ако някой даде някой коментар. А и да каже някой сервиз за шкода в София, където все още разбират от тези модели, да я огледат дали е наред, че трябва и на преглед да я водя и трябва да се проверят спирачките. Благодаря предварително. А на автора на темата поздравления чудесна е станала шкодичката. Като видях как си пременил твоята шкодичка съм намислила ако успея да стегна моята да ходя да я пребоядисат да лъсне. Иначе моята е бяла.
« Последна редакция: Декември 12, 2012, 18:45:42 от dido1903 »

Май 10, 2012, 12:53:57
Отговор #1

Активен fulcrum

  • Публикации: 3764
  • Уреда показва , пробната лампа доказва.
    • РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
Здравей,
Аз също имам една стара шкода, но е по-стария модел от 70-те с кръглите фарове отпред. Купена е 1979 г. До преди година беше в движение, но нещо я позанемарихме и не я карахме цяла година. Тези дни реших да я постегна. Лошото е, че като жена почти нищо не разбирам. Като за начало трябва да заредя акумулатора и може би да поизчистя свещите и да допълня вода и масло, да проверя ремъка, да подкача бензин, да смажа тук там (но къде точно не знам) и чак тогава да се пробвам да я паля. Нещо друго което изпускам има ли, за връщането на една кола в движение след година престой. Не знам от къде се долива спирачна течност ще съм благодарна ако някой ми каже. Иначе количката като изключим, че малко е поръждясала на места не е лоша и си ни е любима още от детството ми. По-стара е от мен с 2 години :). Само един проблем имахме с нея последните години че много загрява. Какво ли не правихме и на сервиз я водихме всичко проверяваха и оправяха, ама пак като стане жега си грее. Иначе на хлад добре върви и не загрява. Ама в жегите ако превишиш 60-70 км в час и започва да загрява. Чух че това си бил проблем на шкодите, но все пак.
Ще се радвам ако някой даде някой коментар. А и да каже някой сервиз за шкода в София, където все още разбират от тези модели, да я огледат дали е наред, че трябва и на преглед да я водя и трябва да се проверят спирачките. Благодаря предварително. А на автора на темата поздравления чудесна е станала шкодичката. Като видях как си пременил твоята шкодичка съм намислила ако успея да стегна моята да ходя да я пребоядисат да лъсне. Иначе моята е бяла.
Здравей , направи си тема за Шкодичката и всички фенове на тази марка ще ти споделим опит,  знания и умения. :)
Админите и модовете ще ти помогнат!
РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
www.facebook.com/retrosmolyan
VW Golf 2 GT 1990
Skoda S 130 GL/A  1987

Май 10, 2012, 15:21:33
Отговор #2

Неактивен skodko

  • Публикации: 1014
Поздрави за ентусиазма, колежке! Радвам се, че има още един предсавител на нежния пол, фен на задномоторните( има една колежка в Шкода форума, която е фанатик на тази тема  :D). Както те е посъветвал колегата пусни си тема за колата и най- важното снимки! Ще помагаме с каквото можем.

Юни 09, 2012, 12:36:56
Отговор #3

Неактивен boykoff

  • Публикации: 289
Здравей, ще се радвам и аз да видя "Бялата лястовица", така че една тема ще ни бъде интересна. Относно загряването имах същия проблем със старата ми 120-ка, по нея се смени какво ли не и продължаваше да загрява. Проблемът беше решен след шлайфане на главата и нова гарнитура. Беше се запушил един канал от охладителната система, нещо което може да се види само при разглобяване... Успех ти желая и ще помагаме с каквото можем  :)

Юни 09, 2012, 15:54:30
Отговор #4

Неактивен PVV

  • Публикации: 251
  • Skoda Octavia Super - 1963г. - ELIŠKA
 Добре дошла във форума колежке. Щом си решила чак и тук да пишеш за колата си ,значи наистина си я обичаш. Доста неща трябва да се погледнат на една стара кола, която не е карана от година и повече. Препоръчвам ти да намериш някой познат , който е запознат с автомобилите и да я вкарате в движение с него. А ако има конкретни въпроси с радост ще отговаряме. И пусни някоя снимчица да я видим бялата шкодичка.