Автор Тема: MG F - синхрониация на имобилайзер и компютър (ECU)  (Прочетена 2504 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Август 31, 2021, 20:24:32
Прочетена 2504 пъти

Неактивен christo

  • /!\ Млад шофьор
  • Публикации: 3
Здравейте, колеги. Първо, понеже съм нов, искам да кажа едно браво на всички който възстановяват/поддържат автомобилите си. Може да не съм бил регистриран досега във форума, но малката част от колите, които съм видял на живо, са били уникални.

Така, сега по темата. Понеже съм собственик на MG F, наскоро ми се наложи да подменя хидра-сферите. Обаче при сглобяването обратно на чаркалъците, съм забравил да си вържа една от буксите на модулното реле. Естествено това го разбрах доста по-късно и междувременно, в процеса да се опитам да запаля колата, успях (без проблеми  :D) да си десинхронизирам модула на алармата/имобилайзера и ECU-то. Та в момента търся някой който може да ми помогне със синхронизацията. Доколкото знам има два адекватни софтуера които може да се ползват:

1. Т4 Testbook - официалният
2. Pscan software

Алармената/имобилайзер система която е монирана на моята кола е на Lucas 5AS и се ползва при Ровър 25,45, МГ ZR и ZS, както и при някои Мини-та.

Ще съм много благодарен ако някой може да съдейства, дори и с алтернативни методи, понеже другата опция е изпращане до Англия, което ще отнеме много време, а така като гледам скоро няма да става за каране без покрив  :D

Поздрави, Христо
Alfa Romeo GTV '97
MG F '00 1.8i
Fiat Tipo '91 2.0 8v

Август 31, 2021, 22:01:56
Отговор #1

Неактивен kaci

  • Публикации: 956
Преди много години си продадох тестерите за Ровър, но мисля, че ми остана машинката за обучение на ровърските дистационни.
За някои от моделите мисля, че можеше да синхронизира модулите!
Пиши само с какъв МЕМС е колата!
На теб ли изказах съболезнования за тая кола под Перперикон миналата година?

Август 31, 2021, 22:30:08
Отговор #2

Неактивен christo

  • /!\ Млад шофьор
  • Публикации: 3
Утре ще проверя какво е ECU-то и ще пиша. Дано имам късмет.

П.П: Ей каза си тогава, че все някога ще те потърся за имобилайзера  :D
Alfa Romeo GTV '97
MG F '00 1.8i
Fiat Tipo '91 2.0 8v

Септември 02, 2021, 18:49:12
Отговор #3

Неактивен christo

  • /!\ Млад шофьор
  • Публикации: 3
Днес го проверих и е MEMS 1.9 (MKC104112 GL).
Alfa Romeo GTV '97
MG F '00 1.8i
Fiat Tipo '91 2.0 8v

Септември 02, 2021, 18:58:32
Отговор #4

Неактивен kaci

  • Публикации: 956
Вчера намерих и тестера и кабелите, та съм готов за бой  O0