Автор Тема: Почистване и поддръжка на кожен/винилов таван/гюрук  (Прочетена 17217 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Май 19, 2012, 19:42:29
Прочетена 17217 пъти

Неактивен Consul73

  • Публикации: 773
  • Пламен Янев :)
Здравейте на всички  :) Интересува ме някой може ли да каже (сподели) каква грижа да се полага за оригинален винилов таван .Колата ми е вече на вън и много се интересувам ,как да я предпазя от метеорологичните условия. :(
Ford weist den weg

Май 22, 2012, 07:30:23
Отговор #1

Неактивен rumen_spasov

  • Публикации: 1036
Разпитай по автомивките колега там имат специални мазила  за тази цел. А най добрия начин да предпазиш тавана от метеорологичните условия ти сам знаеш какъв е .Далече от слънцето в някой гараж.

Май 22, 2012, 13:55:11
Отговор #2

Неактивен Speeder

  • Администратор
  • Публикации: 5105
На мен ми стана интересно и се зачетох тук-там.

Като цяло препоръчват често измиване на винила старателно с шампоан.
След това пръскане с препарат за гюруци.
145 Boxer, Alfetta GT, Alfasud Sprint Veloce 16v, Lada 1500 S, GT 1300 Junior

Как да качваме снимки във форума : http://www.classiccar-bg.com/index.php?topic=2631.0
"По един болт на седмица да бяхте завивали, сега щяхте да ги карате тия коли!"

Май 22, 2012, 14:02:59
Отговор #3

Неактивен USfan

  • Публикации: 10811
Здравейте на всички  :) Интересува ме някой може ли да каже (сподели) каква грижа да се полага за оригинален винилов таван .Колата ми е вече на вън и много се интересувам ,как да я предпазя от метеорологичните условия. :(
Оо, слушай да те светна.
Каквито коли съм имал с винил, и каквито кабриолети съм имал и още имам с винил/ПВС материя, най добре и изгодно на цена се пазят тези им материали с глицерин.  ;)
Купуваш 2 малки шишенца глицерин от първата аптека, намазваш с парцал примерно памучен, винила абс равномерно на малки участъци последователно, и после с друг парцал пак доразнасяш и поизравняваш слоя глицерин.
Чакаш така 2 дена, по възможност да изсъхне не на пряко слънце, и после си свиркаш цяла година.  O:-)

Тука шпрейовете по бензиностанциите за пазене на синтетични тъкани и гюруци, за нищо не стават, долни китайски боклуци са.

Май 23, 2012, 19:27:15
Отговор #4

Неактивен Consul73

  • Публикации: 773
  • Пламен Янев :)
За Глицерин и аз знам ,но ме притеснява че от едно две места прочетох че глицерина не бил френдли към някой материи и по точно към винила .Таблото ми на Ауди 80 б4 се пукна на две места след като използвах кърпички за интериор закупени от Джъмбо .Баси късмета .Абе това дето го писах във началото  за парафина ли се отнасяше сега съвсем се сбърках :-\ Благодаря на всички за сега  O:-)
« Последна редакция: Май 23, 2012, 19:32:03 от Consul73 »
Ford weist den weg

Май 24, 2012, 00:06:14
Отговор #5

Неактивен Speeder

  • Администратор
  • Публикации: 5105
Има едно мляко за табла на ArmorAll , с което си мажа таблото на Алфетата.
За него четох в американски форуми, че хора ползвали го с години са много доволни и предпазвало винила сериозно.
Като ми остане време ще го щракна с фотото.
Аз съм го купувал от Германия, но виждам, че и в БГ вече навлизат продуктите на ArmorAll  та може да пробваш по магазините.
145 Boxer, Alfetta GT, Alfasud Sprint Veloce 16v, Lada 1500 S, GT 1300 Junior

Как да качваме снимки във форума : http://www.classiccar-bg.com/index.php?topic=2631.0
"По един болт на седмица да бяхте завивали, сега щяхте да ги карате тия коли!"

Май 24, 2012, 08:43:15
Отговор #6

Неактивен Consul73

  • Публикации: 773
  • Пламен Янев :)
Трябва нещо спешно да измисля (им)  :)
Ford weist den weg

Май 24, 2012, 09:22:41
Отговор #7

Неактивен sphereholic

  • Публикации: 311
    • Ретро автомобил Ситроен 2cv Charleston
Има:
http://shop.mobile.bg/3174-sprei-za-vinil-koja-plastmasi-motip.html
Не съм го виждал да се продава по магазините и не съм го ползвал до сега.
За виниловият покрив на 2CV единственото, което знам е, че не трябва да се отваря преди да е изсъхнал и не се маже с нищо.
Но би трябвало този спрей да има само положителен ефект.

Май 25, 2012, 10:50:19
Отговор #8

Неактивен Consul73

  • Публикации: 773
  • Пламен Янев :)
Интересно  :) Благодаря  :)
Ford weist den weg

Май 30, 2012, 01:52:52
Отговор #9

Неактивен Consul73

  • Публикации: 773
  • Пламен Янев :)
Днес измих и намазах тавна със Глицерин .След час със въртеливи движения размазах глицерина тавана стана много  приятен но да видим за колко врвме е този ефект :
Снимки :
http://consul73.snimka.bg/automobiles/ford-konsul.680505.27381592
Ford weist den weg