Автор Тема: One way ticket...или това, което вече ще гледаме само на снимки!  (Прочетена 39354 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Юли 12, 2012, 23:37:14
Отговор #30

Неактивен doctorZizi

  • Публикации: 309
    • trabantBG.eu
бе ти ме разби-от първия път и направо в средата на десятката. Вярно, че онова "нещо" , което видях беше направо в насипно състояние, но приликата е поразителна. Дали ще можеш да повдигнеш капака- двг имаше едни интересни тръби/ всмукателен колектор/, на които имаше едни капачета, през които се наливаше бензин / почерпване/ когато не е пален дълго двг, турбина за охлаждане и върху нея беше закована табелката с ТТДанни. Давай всичко, което си намерил, а сега ми кажете как да го нарека  тоя? Гледам една снимка и треперя като на първа среща.
Прави каквото трябва, да става каквото ще!
Аз не карам бавно, просто летя много ниско!

Юли 13, 2012, 00:14:50
Отговор #31

Неактивен krume

  • Публикации: 76
Като гледам тая снимка та се сетих за един автомобил в училището което учих тогава ''Техникум по Транспорт" сега ПГ по Транспорт Разлог,а именно колата беше някакъв модел на Фият от средата на двайсете години на миналия век по думи на учителите -първия автомобил в разложкия край.Като ламарини и не беше останало нищо оригинално  но двигател скорости и трансмисия напълно автентична, беше много дълга поне такава ми се струваше тогава отзад извита като лодка  :)имаше и много снимки от време оно с нея но нищо не намирам в нета за момента .Беше в един от гаражите при учебните камиони ,какво ли е станало с нея дали се пази още трябва да поразпитам :-\

Юли 13, 2012, 08:23:36
Отговор #32

Неактивен Teodor

  • Публикации: 1003
Eто го мотора. Ако е нарязал такава кола, просто.... присъединявам се към "лошия ти тон"  >:( >:(

http://www.tatra57k-kubelwagen.wbs.cz/Fotogalerie.html?fotka=20#foto

Юли 13, 2012, 08:46:14
Отговор #33

Неактивен doctorZizi

  • Публикации: 309
    • trabantBG.eu
 точно тези тръби- кръглите капачета се отвиват и през тях се сипва бензин, а там отгоре под нещото като реле върху турбината беше табелката. На тази снимка колата е " нещо" спрямо онова "нищо" което гледах и уговорих. На ремъчната шайба на коляновия вал навихме едно въже и при дърпане моторетката заработи. Оказва се , че дори ме е излъгал и за името на колата, но ми показа една купчина с документи- снимки, скици, брошури и аз бях като пиян- вярвах на всичко и все пак това беше преди почти 20 г.
П.П. Добре, че има снимки та и аз да видя нещо http://www.tatra57k-kubelwagen.wbs.cz/Uvod.html  значи видял съм точно тази модификация с гюрук/ втората снимка/ нямаше подвижните стъкла на вратите.
« Последна редакция: Юли 13, 2012, 09:14:26 от doctorZizi »
Прави каквото трябва, да става каквото ще!
Аз не карам бавно, просто летя много ниско!

Юли 13, 2012, 10:03:07
Отговор #34

Неактивен 30e

  • Публикации: 478
    • http://opelclub.bg/
Като гледам тая снимка та се сетих за един автомобил в училището което учих тогава ''Техникум по Транспорт" сега ПГ по Транспорт Разлог,а именно колата беше някакъв модел на Фият от средата на двайсете години на миналия век по думи на учителите -първия автомобил в разложкия край.Като ламарини и не беше останало нищо оригинално  но двигател скорости и трансмисия напълно автентична, беше много дълга поне такава ми се струваше тогава отзад извита като лодка  :)имаше и много снимки от време оно с нея но нищо не намирам в нета за момента .Беше в един от гаражите при учебните камиони ,какво ли е станало с нея дали се пази още трябва да поразпитам :-\

От средата на 20-те някой някъде по форумите беше постнал този скрапер...
Fuck the Coca, Fuck the Pizza, all we need is six v redica - powered by Fanatic

Юли 13, 2012, 10:07:50
Отговор #35

Неактивен 30e

  • Публикации: 478
    • http://opelclub.bg/
Ако е нарязал такава кола, просто.... присъединявам се към "лошия ти тон"  >:( >:(

То да беше само една колата - беше цял двор с пред/след военна скрап /повечето БМВ и Бенц/, но все си мисля че колите заминаха във Волуяк при Емо.
Fuck the Coca, Fuck the Pizza, all we need is six v redica - powered by Fanatic

Юли 13, 2012, 10:26:37
Отговор #36

Активен USfan

  • Публикации: 10811
Яка снимка си си намерил.
Интересно че между осн радиатор и коша на мотора, има набутана друга решетка от радиатор с някъв абс друг радиатор пък вътре в нея.  :))
Странна система за охлаждане.
Иначе мяза ня накво полукамионско шаси да е базата, като някъв модел на Феномен примерно.

А да, при Емо , освен скраперите, попаднагха и някоко добри преди военни баварци, вкл иедно не мнго ръждясало 361 кабрио, както и един 321 роадстер, подобен на Соколовия.

Юли 13, 2012, 11:33:54
Отговор #37

Неактивен 30e

  • Публикации: 478
    • http://opelclub.bg/
И едни снимки на Весо отнасящи се към темата





Fuck the Coca, Fuck the Pizza, all we need is six v redica - powered by Fanatic

Октомври 13, 2012, 13:13:48
Отговор #38

Неактивен peter67

  • Публикации: 762
Казвали са ми, че преди години в Пловдив в кв. Тракия е имало БМВ Исета. И една нощ някви надрусани пияници го изгорили....  :'(

Октомври 13, 2012, 13:38:17
Отговор #39

Неактивен Teodor

  • Публикации: 1003
Ето едно любопитно описание, от едни спомени за софийския квартал Красно село. Търсих тук-там, но не намерих споменатия в текста филм, явно е по-скоро някоя кине-простотия с нулева популярност. Все се надявам някой ден да го видя, както заради стария вид на квартала, така и - най-вече - заради описаните коли! Тогава и ще може цитатът да бъде онагледен със снимки.

" Имах възможността да се “возя”, т.е. да седя на седалката и да мърдам волана наляво и надясно, и на две леки коли от тридесетте години, паркирани зад сегашния пазар на “Красно село”. За тях казваха, че били на немски високопоставени лица – пак споменаваха д-р Делиус, а някои и Бекерле. Тези два автомобила станаха телевизионни звезди – снимаха ги във филма “Сладко и горчиво”, а всъщност и самият филм беше сниман в една къща, до която стояха паркирани колите. Филмът е на Иля Велчев с Юрий Ангелов в главната роля - продукция от 1975 г., значи е правен поне година по-рано и съм бил на 7-8 години, когато съм се “возил” на двете антики. Спомням си, че един ден видях тези два автомобила смачкани по зловещ начин – единственото обяснение е да са мачкани с машина за събаряне на къщи, защото там изпосъбориха много къщи и издигнаха кошмарните високи панелки, които окончателно съсипаха външния вид на “Красно село” около пазара."