Автор Тема: One way ticket...или това, което вече ще гледаме само на снимки!  (Прочетена 39403 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Март 25, 2013, 11:51:53
Отговор #50

Неактивен rsk

  • Публикации: 2450
Този оригинален 12-так го няма вече, доколкото знам:


Юли 18, 2014, 15:19:37
Отговор #51

Неактивен peter 1978

  • Публикации: 967
Този Chrysler също вече ще го гледаме само на снимки. Както и Форда комбито пред него.
И докато Форда наистина не ставаше дори и за декор, то Крайслера имаше доста комплектно и право купе.
Преди 12-13 години се разминава на косъм с нарязването за скрап някъде в Симеоново (град а не квартал). Липсата на челно стъкло, документи, мотор и трансмисия се оказват фатални и колата така и не намира нов собственик, кото да се опита да я направи, въпреки многократните опити да бъде продадена.
Накрая отново заминава за вторични суровини, като този път щипката се е погрижила да унищожи и купето. В България вероятно е била единствения Крайслер 300 от 63/64 г.


Тази тема е добре да се поддържа, за да ни напомня периодично да проверяваме коли, които има вероятност да бъдат унищожени и да държим връзка със собствениците им. Най-големия ми пропуск в това отношение е един Шевролет, който проверявах периодично, но в определен момент поредната ми проверка закъсня с няколко месеца, което се оказа фатално за колата и за мечтата ми да я имам. Колата я знаех от дете и много я харесвах. Бях се запознал с почти цялата рода и нееднократно правих опити да я купя на някаква разумна цена. Накрая замина за вторични суровини.

Поздрави

Юли 18, 2014, 18:41:58
Отговор #52

Неактивен dan4oteto

  • Публикации: 18066
  • Йордан Георгиев
Тук единствено за ето тази Алфа мога да напиша с гаранция, че вече само на снимки може да се види :(
Жалко за нея, жалко и за двете американки в горния пост!







Снимките са от 2007 и както се вижда купето е неспасяемо, но си спомням перфектният кожен салон в нея + други интериорни елементи в много добро състояние като волан, скоростен лост и циферблатите (километраж и оборотомер), които можеха да се спасят. Спомням си, че циферблатите бяха изстръгнати буквално и се подмятаха на задната седалка и исках да си ги прибера (по-добре аз, от колкото лапетиите в махалата да ги захвърлят на някъде) щяха да стоят перфектно като декорация на секцията, но един приятел с мен ме възспря ... за което вече съжалявам, че го послушах!
Последно миналото лято направих опит да проследя историята на тази кола и дали поне не са спасили интериора, но уви ... всичко е заминало.

Юли 18, 2014, 21:48:16
Отговор #53

Неактивен USfan

  • Публикации: 10811
Хм, жалко наистина, тоя декорации и таблтото щяха да са много нужни за някоя и друга Алфа Джулия.
А преди много години, от Италианската Морга на Овча купел в София, бях купил перфектна такава решетка тригълната - сърце, барабар със стария модел емблема с надписа- Милано отдолу на кръгчето. Но я подарих на един приятел- голям Алфа фен.
Иначе и тая решетчица е могла да се спаси освен всичко друго.

« Последна редакция: Юли 18, 2014, 22:16:12 от USfan »

Декември 10, 2014, 19:59:39
Отговор #54

Неактивен koruderliev

  • Публикации: 2477
*** НЕ Е ЗА ХОРА СЪС СЛАБИ СЪРЦА! ***

Купчината била от последните месеции...






Декември 10, 2014, 20:15:06
Отговор #55

Неактивен РумбатаБс

  • Публикации: 3679
Мдааа,за някой това е купчина тенекии със стойност 0.40 лв. за килограм :-\
retrobs.com

Декември 10, 2014, 20:17:50
Отговор #56

Неактивен koruderliev

  • Публикации: 2477
Румба, обявената цена беше 0,30 лв./кг. ...а този куп е като "братска могила" :-\

Декември 10, 2014, 20:23:21
Отговор #57

Неактивен РумбатаБс

  • Публикации: 3679
Румба, обявената цена беше 0,30 лв./кг. ...а този куп е като "братска могила" :-\
Няма значение ... личи си как социалното,политическото и моралното състояние се дели на търгаши и бедняци ... за жалост :-\
retrobs.com

Декември 10, 2014, 21:08:29
Отговор #58

Неактивен boricha

  • Публикации: 22
Купчината е все още там,даже има и нови попълнения http://boricha.snimka.bg/automobiles/snimki-ot-skrapa.430378.34206159

Декември 10, 2014, 21:25:56
Отговор #59

Неактивен bomber

  • Публикации: 4490
  • Vauxhall Chevette Estate 1983; Ford Scorpio Mk 1
Относно Кавалера, има такъв на Околовръстното на София, един собственик на автокъща го е изложил пред нея и го дава като бонус за закупена кола от него.Ако някой се интересува - на Лични.Комплектен е.
Everyone can buy a new car...
Real man keeps old ones running!