Автор Тема: Ретро Колите в България - Снимки  (Прочетена 1952569 пъти)

0 Потребители и 15 Гости преглежда(т) тази тема.

Януари 13, 2023, 09:26:19
Отговор #5970

Неактивен USfan

• Публикации: 10039
Още снимки на БГ ретрота от тия дни.
Червения Голф 2 ГТ и черното 520и пред него са на едни съседи, които и те като мен разнообразяват фона на Мед. академия улиците, с по-класически автомобили.
Голфа го кара една жена, купила го е в края на 90-те години още като 10 год. модел, понеже е от 1989 год.
Бавареца пък го кара още от 1996 год. друг съсед, който тогава си го купува почти нов, внос от Италия.
Тия снимки с тях сега ги правих сутринта, и ако не беше влизащото във фона черно Волво с30, човек можеше да каже, че все едно са снимани през 90-те по някоя българска улица.

За сравнение слагам и една снимка от началните години на Горубляне от края но 90-те, където също се вижда един червен Голф ГТ, ама само с 3 врати версия.
Интересно на снимката от Горубляне е и една хубава червена Манта Б, която по София после никога не съм я виждал, поне не с тези и спойлери.
Може в някое друго населено място да е била продадена.

Ето и две соц-ки за десерт, снимани преди няколко седмици- Фелицията в София, а Чайката в Перник.

Януари 15, 2023, 19:11:33
Отговор #5971

Неактивен USfan

По-детайлни снимки на Голф 2-ката и 5-цата на съседите, а белия Кадет ГТЕ с боди Тип Д, е на колегата Станимир от Пловдив.
Бенца с124-ка Е220 Купе пък е едната от двете с124 Е-клас купета на колегата Бурян, който сега ми дойде на гости, та я снимахме на залез слънце.

Е30-ката 325иХ, пък понеже е сребриста и с 4 врати, ако е със салон от бордо кожа /така не се вижда от този ракурс де/ може да е бившага Е30 4х4 на една Соф. бизнес дама, която в 1991 год. се върна от Америка емигрантка, и тази кола си я поръча нова, от току що създадени тогава ДаруКар вносител.
От тази дама пък някъде в 1996-1997 год, купих втория си Ягуар ХЖ6 4.2 литра, версия от серия 3 в УС-Спек, който пък дамата си беше купила нов в Флорида като е живеела, в средата на 80-те год.

Януари 26, 2023, 20:16:27
Отговор #5972

Неактивен USfan

Ретрота от БГ от посл. дни.
Датсуна 280 с трите 7-ци англ. номер, е известния тук 280 ЗетХ с отделна тема, на колегата Марти. Снимката предполагам, е от пътя между Варна и Златните.

Е30-та кабрио е нов задокеански внос в Русе, а двете американки- линейката Форд, и белия Ф-бърд 4-та Ген, са снимани от мен през мин. седмица в София.