Автор Тема: Old school Video  (Прочетена 276695 пъти)

0 Потребители и 7 Гости преглежда(т) тази тема.

Юли 18, 2016, 17:36:15
Отговор #430

Неактивен Nik1600GT

  • Публикации: 1170
Валтер Рьол и Стиг Бломквист зад волана на Audi Sport Quattro S1  ;D



Юли 18, 2016, 20:44:32
Отговор #431

Неактивен krankenstein

  • Публикации: 7182
Аудита, Шкоди и други зверове, върлували едно време из чешките ралита :)

Теория - това е, когато знаеш всичко, но нищо не работи.
Практика - това е, когато всичко работи, но не знаеш защо.

Юли 24, 2016, 20:31:39
Отговор #432

Неактивен Nik1600GT

  • Публикации: 1170
От супер финала на австрийския шампионат по автослалом в Teesdorf 10.7.16. Съмремнната пластмаса все още трудно се пласира в призовите места дори и на бързо трасе като това. Калсирането от суперфинала, клип на победителя и на една от малкото съвременни бегачки, която е в десятката.








Юли 25, 2016, 14:36:28
Отговор #433

Неактивен krankenstein

  • Публикации: 7182
Абе то май в тия "класики" не е останало друго класическо освен купето... а и то едва ли е съвсем сток. Вярно, Пумата е със секвенциална кутия, но пък победилият Кефер е с "перца" на волана и кой знае какъв мотор... по-надолу в призовата 3-ка виждам и Ауди 50, ама сс 16 клапанов мотор ;) Така, че на практика явно всички участващи коли са с модерни технологии... та, в това отношение малко взе да оспамваш олд скуул темата :P
Теория - това е, когато знаеш всичко, но нищо не работи.
Практика - това е, когато всичко работи, но не знаеш защо.

Юли 25, 2016, 17:49:33
Отговор #434

Неактивен Nik1600GT

  • Публикации: 1170
Абе то май в тия "класики" не е останало друго класическо освен купето... а и то едва ли е съвсем сток. Вярно, Пумата е със секвенциална кутия, но пък победилият Кефер е с "перца" на волана и кой знае какъв мотор... по-надолу в призовата 3-ка виждам и Ауди 50, ама сс 16 клапанов мотор ;) Така, че на практика явно всички участващи коли са с модерни технологии... та, в това отношение малко взе да оспамваш олд скуул темата :P

Митак, че не си запознат с правилата за провеждане на шампионата им е ясно. Не си наясно вероятно и че този Кефер бие наред още от 2000 година насам, когато не беше с перца на волана. Не си наясно и с какъв мотор е да. За твое сведение е с четирицилидров въздухар и не е присаден от некво Порше или Субару. Няма и турбина. И че ще бие такива с присадени мотори може пак да си сигурен! И ако погледеш по внимателно класирането в 5цата има и още два Кефера. И те са въздухари и редовно са в призовите места. Говорим за СУПЕРФИНАЛ и ВРЕМЕНА. За твое сведение разни СУБАРУТА .. Мицубушита ЕВО и т. нат. дават времена с по 6-8 секунди назад. А Пумата така като я гледаш как върви дали аджаба само кутията е пипната. Сигурно върви като тези Пумички из София или е малко по-бавна.  И още много други неща пропускаш. Като например това, че и на задна тези 3 кефера ще биях по нашите "майсторски". Но пък на "точната езда" верно немат шанс - няма да са чак толкова "точни"  ;D със сигурност. По добър олд скулл пример за възможностите на класическите технолигии - здраве му кажи. В София няма кой да настрои двойка карбове и прословутата механична инжекция, а ти се възмущаваш на "съвремнните" технолигии в жълтия кефер. От мен това. Иначе новините от скрапа и кърпенето на железа - не ме интересуват особено. ПС. Във въздухарския форум (който вече не е между живите) имаше един симпатяга дето го наричаше тоя кефер "пълен аматьор" (подразбира се, че той не е) и се възмущаваше точно от стари технологии. Странна работа  ;D. За едни стари, за други прекелно съвремнни. Да му пишем на хера да маха перцата, че белким го изправари някоя севременна пластмаса.
« Последна редакция: Юли 25, 2016, 18:44:52 от Nik1600GT »

Юли 25, 2016, 19:21:03
Отговор #435

Неактивен krankenstein

  • Публикации: 7182
Наистина не знам как стоят нещата с техниката и нивото на тунинг при тия класики, но това което казваш ми звучи като ненаучна фантастика в стил "дърто куцо магаре да бие млад расов кон". Вярно е, че двойка карбове дават много по-добър тласък и ряз от инжекторна кола със сток електроника, дори тя да е с повече коне. Така им взех акъла на миналогодишния Пежо събор, като дръпнах едно 106 ГТИ 16V, което стандартно e с повечкo кочета от моите, при това било и леко "пипнато". Но тук говорим за съвременен професионален спорт, където се наливат много пари. Защо тогава по твоята логика ралитата, 24-часовите пистови гонки, формулите... не се печелят с класически коли? И защо в Цуфенхаузен не направят една чисто нова реплика на 962C, за да спечелят с нея отново Льо Ман? Мисля, че нещо в твоята теза понакуцва и такива работи се случват само във филми като "бързи и яростни", където някой американски мускул ще е по-бърз дори по завоите от съвременна японска хай-тек бегачка. Колкото и да съм фен на класиката няма как да повярвам в това :D За мен класическите бегачки си остават просто източник за удоволствие от чистото шофиране без модерните съпорт-технологии, а не за върхови постижения в съвременните моторни спортове.

п.с. има може би само едно разумно обяснение в случая, ако пилотът на кефера, а и останалите призьори с класики, са с много по-добри умения от тези с "пластмасовите" бегачки. Това вероятно обяснява защо и този кефер си печели редовно шампионата от години.
« Последна редакция: Юли 25, 2016, 19:36:41 от krankenstein »
Теория - това е, когато знаеш всичко, но нищо не работи.
Практика - това е, когато всичко работи, но не знаеш защо.

Юли 25, 2016, 21:15:52
Отговор #436

Неактивен Nik1600GT

  • Публикации: 1170
Наистина не знам как стоят нещата с техниката и нивото на тунинг при тия класики, но това което казваш ми звучи като ненаучна фантастика в стил "дърто куцо магаре да бие млад расов кон". Вярно е, че двойка карбове дават много по-добър тласък и ряз от инжекторна кола със сток електроника, дори тя да е с повече коне. Така им взех акъла на миналогодишния Пежо събор, като дръпнах едно 106 ГТИ 16V, което стандартно e с повечкo кочета от моите, при това било и леко "пипнато". Но тук говорим за съвременен професионален спорт, където се наливат много пари. Защо тогава по твоята логика ралитата, 24-часовите пистови гонки, формулите... не се печелят с класически коли? И защо в Цуфенхаузен не направят една чисто нова реплика на 962C, за да спечелят с нея отново Льо Ман? Мисля, че нещо в твоята теза понакуцва и такива работи се случват само във филми като "бързи и яростни", където някой американски мускул ще е по-бърз дори по завоите от съвременна японска хай-тек бегачка. Колкото и да съм фен на класиката няма как да повярвам в това :D За мен класическите бегачки си остават просто източник за удоволствие от чистото шофиране без модерните съпорт-технологии, а не за върхови постижения в съвременните моторни спортове.

п.с. има може би само едно разумно обяснение в случая, ако пилотът на кефера, а и останалите призьори с класики, са с много по-добри умения от тези с "пластмасовите" бегачки. Това вероятно обяснява защо и този кефер си печели редовно шампионата от години.

Пак ти убягват много неща!
Първо, понятието "съвремнни моторни спортове" е много разтегливо! От драг ...през автослалом ...планинско ... до формула 1 има огромна разлика! В автослалома примерно ускорението/доускорението и майсторството на водача са от решаващо значение. И поведенето на колата между конусите де! Тези Кефери до 180- 200 ускоряват буквално като пистови мотори. Плод на калисическите технолоии все още!  Това, че някоя съвременна бегачка на магистралата вдига 330 (примерно) няма никакво заначение!
Второ, по отношението на ироничното сравнение за американските мускули и поведението в завоите. Е там пак бъркаш много - Порше 956/962 например е уникално точно с поведението си в завоите - като залепено на пистата е! И е уникално също с нулевия си тубро лаг! Достаътчно е да погледнеш 2-3 клипа от добрите стари времена.
Трето, някой класически технологии или са си изпреварили времето, или са прекелано добри. Щом чак 2010 година на същия Льо Ман, за който говориш, паднаха час от рекордите. НО НЕ ВСИЧКИ!  За сведение - два от най-ценните все още се държат от КАЛИСИКИТЕ НА ПОРШЕ!!! Пъривят е на ПОРШЕ 917 - за най-бърза обиколка с време 3.13.90 на Педро Родригес и е от далечната 1971 година! Вторият го държи споменатото от теб Порше 962С от 1985 година и е за най-висока средна скорост на обиколка от 251,815 km/h - на Ханс-Йоаким Щук. Да не забравим и рекорда на Нюрбургринг на Стефан Белоф с Порше 956 от 1983 година - 6.11 мин, който е просто непосилен за съвлеменните бегачки. И извън всякакви теории на конспирациите и (не)научната фантастика. Просто прекрасна машина и адски талантлив пилот! И е поставен при трафик! 
И стигнахме до четвърто - това, че навремето е имало талантливи пилоти с топки. Които не се раждат всеки ден. И все по-малко в днешно време.
А по ред причини е ясно, че на по-голяма част от пистите ще се състезава съвременна пластмаса. От която лично аз все по-малко се интересувам. А би трябвало и по-голяма част от колегите в този форум! Който, мисля не е за съвремнна пластмаса.
« Последна редакция: Юли 25, 2016, 21:32:38 от Nik1600GT »

Юли 25, 2016, 22:06:22
Отговор #437

Неактивен krankenstein

  • Публикации: 7182
В автослалома примерно ускорението/доускорението и майсторството на водача са от решаващо значение. И поведенето на колата между конусите де!
Ето това вече са по-разумни аргументи :) Но все пак преди 30-40 или 50 г. същата тази костенурка тунингована с тогавашните технологии дори управлявана от толкова добър пилот едва ли би постигнала подобни времена. Тук трябва да уточним какво наричаме "одл скул" и това включва ли класики, подобрени с най-модерните съвременни методи.
Тези Кефери до 180- 200 ускоряват буквално като пистови мотори.
За това не мога да изкажа мнение, защото не съм наясно какво може да се постигне с тунинг на боксер-въздухар. От обща култура обаче знам, че тия боксери /визирам костенурковите в сток състояние/ по принцип са бавнооборотни, което малко се разминава с представите ми за пистов мотор.
Всичко останало ми звучи като отричане на развитието в технологиите и по тази логика и до сега Порше все още трябваше да си правят деривати на 962 с някои изменения, за да отговарят на съвременните изискания на ФИА. А рекордът на Белоф и преди сме го коментирали и без да го омаловажавам изказах съмнения, че вероятно сегашното състояние на тази писта не позволява той да бъде надминат от какъвто и да е автомобил и пилот.
« Последна редакция: Юли 25, 2016, 22:08:39 от krankenstein »
Теория - това е, когато знаеш всичко, но нищо не работи.
Практика - това е, когато всичко работи, но не знаеш защо.

Юли 25, 2016, 22:20:03
Отговор #438

Неактивен Nik1600GT

  • Публикации: 1170
Не ги отричам технологиите и доброто старо време няма да се върне! Но много може да се постигне и класиките все още могат да са конкурентни в част от моторните спортове! В автослалома е повече от сигурно! А за рекорда на Белоф - темата е изключително популярна в нета. Разисквана е от много авторитетни специласти и на доста места и никой не изтъква състоянието на пистата като фактор. То и за съотборницето му от Порше от онова време тези 6.11 са били нещо изключетлно - давали са времена доста под неговото. Което, разбира се, говори красноречиво за него самия като пилот. А ако се погледнат времената на Хокенхайм (4.6 км писта) - нещата пак изглеждат много зле за съврменните бегачки. 
 
« Последна редакция: Юли 25, 2016, 23:32:51 от Nik1600GT »

Юли 28, 2016, 18:13:28
Отговор #439

Неактивен michev

  • Публикации: 2561
  • only rear wheel drive
Един стар руски филм на автомобилна тематика. Основно за любителите на марката Москвич, филма е на руски език.