Автор Тема: Old school Video  (Прочетена 277308 пъти)

0 Потребители и 3 Гости преглежда(т) тази тема.

Януари 14, 2017, 11:09:28
Отговор #470

Неактивен Nik1600GT

  • Публикации: 1170
Всъщност споровете май са излишни - това не са коли вече за топ спортни постижения, а за удоволствие от шофирането ...

Точно! Всяка класика си има своя чар и щом доставя удоволстиве - това е достатъчно!
Ето пак нещо пипнато! Двулитрова Т1ца турбинирана. Очевидно е  (доста :)) над 300 кончета, дърпа здраво и изглежда по-бърза от повечето по-големи въздушни братя. А това, което го изпреварва около 7мата минута е Т2ка бус  ;D, който пък бус е с битурбо двигател от 991/993 турбо S докаран докъм 520 кончета.

« Последна редакция: Януари 14, 2017, 11:21:54 от Nik1600GT »

Януари 14, 2017, 11:52:59
Отговор #471

Неактивен krankenstein

  • Публикации: 7182
Е, честно казано не съм особен фен на тунинг със съвременени средства върху класиките - всичко трябва да се извлича с елементи характерни за епохата, иначе поне за мен се губят смисъла и кефа. Ето примерно този бръмбър е някаква половинчата работа - модерно турбо боднато на класически мотор и кутия, затова и го изпреварва Т2-ката с модерен Порше мотор, а предполагам и секвенциална кутия с 2 дисков съединител. Бръмбъра очевидно губи не толкова от по-малката мощност, колкото от туебо лага и времето за превключване с дългоходовата кутия.
Теория - това е, когато знаеш всичко, но нищо не работи.
Практика - това е, когато всичко работи, но не знаеш защо.

Януари 14, 2017, 14:01:28
Отговор #472

Неактивен Nik1600GT

  • Публикации: 1170
Е, честно казано не съм особен фен на тунинг със съвременени средства върху класиките - всичко трябва да се извлича с елементи характерни за епохата, иначе поне за мен се губят смисъла и кефа. Ето примерно този бръмбър е някаква половинчата работа - модерно турбо боднато на класически мотор и кутия, затова и го изпреварва Т2-ката с модерен Порше мотор, а предполагам и секвенциална кутия с 2 дисков съединител. Бръмбъра очевидно губи не толкова от по-малката мощност, колкото от туебо лага и времето за превключване с дългоходовата кутия.


Митко, турбото си е класика, а бръмбъра е преживалял/надживял доста епохи! Просто в буса (който е всъщност Т1ца) са вкарани повече пари. За твое сведение (хубаво е малко все пак да се чете преди да се пише) и буса е с класически двигател от ВЪЗДУШНО Порше! Стоково 408 коня, пипан е с разберане и е докаран до 530 коня! Кутията не е секвенционална, но очевдно е с една предвка отгоре. За твое (и мое  ;D) успокоение, буса освен бръмбъра изпреварва и доста по-модерни коли - напремер Порше 996 GT3  и други подобни. Виж тези клипове, това е последния път когато влизам в полемика! На фона на това, което е направено с бръмбъра нещата, които се правят у нас в 80-90% от случаите са си чиста ....хубава работа ама ...нали знаеш приказката. ПС. Колкото и видеото да лъже, този бръмбър (с все турбо лага, който настина се усеща и сигурно може и да се поизчисти) очевидно е по-бърз от (поне) 90% от класическите Поршета! За които също казват, че си е кеф да ги караш. Освен всичко друго, в началото на клипа пише, че пилота (ако изобщо е такъв) кара за първи път на СПА! И това, ако е половинчата работа, здраве му кажи. Или пък бръмбъра изглежда по-бавен от твоята шкода и пежото!?






« Последна редакция: Януари 14, 2017, 14:24:42 от Nik1600GT »

Януари 14, 2017, 22:51:58
Отговор #473

Неактивен krankenstein

  • Публикации: 7182
Е, няма как да е по-бавен от тях дори без турбото, понеже моторът му е доста по-голям на обем. Обаче май не ме разбра точно за какво говоря - мисълта ми беше, че тези тунинги не са били характерни за епохата когато моделът е бил актуален и са го "помпали" за конкуренция с другите тогавашни бегачки. А моторът на буса може и да е въздухар, но от съвсем друго поколение и технология в сравнение с класическия от 60-70 те години. Точно това не ме кефи в подобни проекти и затова никога не бих го правил, дори да имах финансовите възможности... но вкусове всякакви ;) Ако отвориш капака на моята Шкода няма да видиш нищо, което не се е позлвало и преди 30 години, когато оригиналната се е състезавала... е, може да има една-две електронни иновации от Кирчо по ел. реленца и управнения на бензинови помпи, но - до тук!
Теория - това е, когато знаеш всичко, но нищо не работи.
Практика - това е, когато всичко работи, но не знаеш защо.

Януари 23, 2017, 16:21:29
Отговор #474

Неактивен Nik1600GT

  • Публикации: 1170
много здрав Ескорт в ръцете на крейзи ирландеца Франк Кели ... при този стил и "настървеност" никакви спомагетелни системи не помагат, но папмперси - определено :)))


Януари 23, 2017, 18:03:19
Отговор #475

Неактивен michev

  • Публикации: 2561
  • only rear wheel drive
Този е уникален! Гледал съм му и други клипове - паднали са му всички предпазители и релета, не знам кой смелчага се вози до него като навигатор :D!

Февруари 05, 2017, 19:11:59
Отговор #476

Неактивен Nik1600GT

  • Публикации: 1170
Едно от най-сериозните финландски ралита за януари - Putki Rally  ;) - с участието на куп класически бегачки.

 

Февруари 10, 2017, 13:41:12
Отговор #477

Неактивен krankenstein

  • Публикации: 7182
Интересно откъде ли произхожда името на ралито? ::) :shy: А пък ирландеца според мен хич даже не луд, като гледам колко прецизно води колата и слуша навигатора мога дори да се обзаложа, че по форда му трудно ще намериш и драскотина. Колкото до Т1-цата след онборда съвсем ми мина мерака за подобно изпълнение - високата позиция на седене почти убива чувството за динамика и не се усеща толкова скоростта на пистата... въпреки, че на практика изпревари дори един Астън Вантидж, просто я няма картинг тръпката от близостта до асфалта :)
И за да не е спам, ето нещо прясно-прясно за гъдел на душата... е, не е на максимални обороти, но поне за мен пак си е тръпка, понеже е по-близко и до пилотските ми възможности 8))
Теория - това е, когато знаеш всичко, но нищо не работи.
Практика - това е, когато всичко работи, но не знаеш защо.

Февруари 13, 2017, 21:56:47
Отговор #478

Неактивен bomber

  • Публикации: 4490
  • Vauxhall Chevette Estate 1983; Ford Scorpio Mk 1
Ако видеото не е за този раздел, добре.
Но не се сещам за друг.

Everyone can buy a new car...
Real man keeps old ones running!

Февруари 25, 2017, 22:24:42
Отговор #479

Неактивен dan4oteto

  • Публикации: 18071
  • Йордан Георгиев