Автор Тема: Old school Video  (Прочетена 276376 пъти)

0 Потребители и 8 Гости преглежда(т) тази тема.

Април 21, 2018, 08:35:00
Отговор #530

Неактивен Nik1600GT

  • Публикации: 1170
Хера пак ги е нацепил. Колко по-бърз може да стане тоя Кефер не знам, но вече близо 20 години цепи здраво ... 4цилиндров въздухар 2.7 атмосферка.



За сравнение на същото трасе  Skoda Fabia VRS изглежда като спряла ... но така изглеждат и поне 90% от другите бегачки  ;).


Април 25, 2018, 22:27:16
Отговор #531

Неактивен krankenstein

  • Публикации: 7182
Fabia RS в топ сток изпълнението е 200 коня от 2 л. с предно... т.е съвсем друг клас, не е уместно да ги сравняваш. Я да излезе една R5 S1600 4х4 пак с 200, ама киловата и да видим какво ще направи с бедната костенурка ;D
« Последна редакция: Април 25, 2018, 22:34:03 от krankenstein »
Теория - това е, когато знаеш всичко, но нищо не работи.
Практика - това е, когато всичко работи, но не знаеш защо.

Април 26, 2018, 06:48:54
Отговор #532

Неактивен Nik1600GT

  • Публикации: 1170
Fabia RS в топ сток изпълнението е 200 коня от 2 л. с предно... т.е съвсем друг клас, не е уместно да ги сравняваш. Я да излезе една R5 S1600 4х4 пак с 200, ама киловата и да видим какво ще направи с бедната костенурка ;D

Митак, верно ли го мислиш? С 200 киловата ако ще и 8х8 да е няма особен шанс. Между другото и Кефера е някъде там откъм киловати на 700 кг. купе и развърта като моторетка. Пускат се редовно и от години доста машини 4х4 над 200 киловата и не се прочуват. Има таблици с колите и времената и можеш лесно да го провериш. При това за разлика от нашите "ралита" участниците настина са доста и има твърде сериозна конкуренция.  Специално в това състезание са участвали над 300 машини, разделени в съответните класове, разбира се. От супербегачките една от машините, които все пак е печели състезания тук, е онзи Голф 2 на Карл Шагерл, за който преди време ме пита дали е 4х4. Е, 4х4 е, но е дооооста над 200 киловата (630 коня e) и за твое сведение този Голф успява да даде по-добри времена (на планинско) и от Аудито на Ники Златков с неговите 800 кончета. Но на автослалом пак му е трудно на Голфа и не печели винаги. Миналата година не се прочу е едно наточено ново Ауди A1S1 със "скромните" 660 кончета. ПС. В Тийсдорф 2018та 2та австрийски Кефера (има още сив, който редовно печели) са дали с по 1-2 секунди по-добри времена от Митсубиши Ево 9 например. Две тренировъчни времена, три състезателни и се взима сумарното време от двете състезателни времена. Няма нищо случайно. Тук ролята на пилота е от решаващо значение. Като става въпрос за каране, погледни този клип и ще разбереш какво имам предвид - само киловати и модерни буквички след марката и модела не вършат работа. Колко коли с предно си виждал да се карат така? Майсторство и ... здрави т...ки  ;D трябват за да се печели. С този коментар под клипа са съгласни всички коментиращи: His big balls gives his car lower center of gravity. No wonder his so fast in corners. 




« Последна редакция: Април 26, 2018, 08:51:29 от Nik1600GT »

Април 26, 2018, 08:52:33
Отговор #533

Неактивен Nik1600GT

  • Публикации: 1170
Трябваше да е в предната публикация, но ... За да съм честен измежду всички 300 + (близо 400 !) участници и от всички класове най-добро сумарно време е дала тази 1ца, а двата Кефера са на 2ро и 3то място и с доста по-добри времена от съвременните бегачки. Тук клипа е пак в Тийсдорф на същото трасе и на същата 1ца, но е отпреди 5-6 години. А Голфчето пак си е доста бързо и е станало 2ро в класа си и мисля с 3то най-добро време изобщо в състезанието. Няма да е трудно да се досетиш кой е дал най-добро време. 



 
« Последна редакция: Април 26, 2018, 09:33:24 от Nik1600GT »

Април 26, 2018, 10:22:23
Отговор #534

Неактивен krankenstein

  • Публикации: 7182
За мен нито колите, нито пилотите в тоя шампионат са прочути - явно се славят единствено в своите среди и в страните където се провеждтат /в случая Австрия/, не са като рали и пистовите дисциплини със заводски машини и пилоти. Аз лично не ги следя, затова не мога да споря дали са по-добри или не. А Голф с над 600 коня само на предно наистина ми звучи като НЕненаучна фантастика, просто не знам как успява да ги пренесе на пътя, че пък и да маневрира с тях... Аз съм си фен на задното, особено за слалом сам съм го изпитал, че мощността и бързината по права линия не са решаващи - визирам пежото ми срещу шкодите, дори с най-слабите около 60 коня се представям по-добре в слаломите на ретро ралитата. 4х4 не съм карал освен джипа, но той не се брои за спортист :)
За да не с спам, ето как се справя заводска Фабия R5 със заводски рали пилот Ян Копецки.
Теория - това е, когато знаеш всичко, но нищо не работи.
Практика - това е, когато всичко работи, но не знаеш защо.

Април 26, 2018, 10:55:42
Отговор #535

Неактивен Nik1600GT

  • Публикации: 1170
За мен нито колите, нито пилотите в тоя шампионат са прочути - явно се славят единствено в своите среди и в страните където се провеждтат /в случая Австрия/, не са като рали и пистовите дисциплини със заводски машини и пилоти. Аз лично не ги следя, затова не мога да споря дали са по-добри или не. А Голф с над 600 коня само на предно наистина ми звучи като НЕненаучна фантастика ...

Четеш между редовете! Къде съм писал за Голф на предно 600 коня? Този Голф 2 630 коня на Шагерл за който споменавам, че е много бърз, е 4х4. И съм го написал. Състезава се, както на АВТОСЛАЛАЛОМ, така и на ПЛАНИНСКО (и печели) не само в Австрия, както и Аудито на Ники Златков например. Тук става дума обаче за АВТОСЛАЛОМ! Може да си сигурен, че австрийският шампионат по АВТОСЛАЛОМ е един от най-силните в Европа! А другият Голф - червената 1ца - e верно само на предно, ама не съм писал че е 600 коня и вероятно за нея си помислил, че е 600 коня. Човека има сайт и си пише нещо реално - около 250-260 коня е! И въпреки, че е "само" 250-260 коня и на предно, дава изклюючително добри времена и успява да печели на АВТОСЛАЛОМ! Което само по себи си говори за това, което е направил с 1цата, и за това как кара!  ПС. На сръвнително бърза писта е ясно, че старите бегачки нямат особено големи шансове. Но на АВТОСАЛОМ не е така - има доста "стари" бегачки, които са не само конкуретни, но и печелят. И то не "писти" от по 5 квадрата, на които се обикалят 2-3 "колчета  ;D. А клипове на 130RS ме впечатляват много повече  ;D
« Последна редакция: Април 26, 2018, 11:34:05 от Nik1600GT »

Април 26, 2018, 13:20:17
Отговор #536

Неактивен krankenstein

  • Публикации: 7182
Прав си, че чета малко между редовете, но го правя набързо в работно време между задачите... а вечер гледам по възможност да не включвам компа у дома, след като по 8 ч. дневно съм длъжен да седя на служебния :) Прав си и, че при технични дисциплини като слалом особено голяма е заслугата на пилота, мощността не е от решаващо значение между конусите. Както знаеш у нас тая дисциплина се практикува предимно в аматьорските среди по ретро и приложните + дамски ралита :) Опитаха се преди време да започнат някакъв гимхана шампионат май под шапката на БФАС, ама не знам в момента има ли някакво развитие...
Колкото до олдскул клиповете със задномоторни шкоди, естествено и мен те ме кефят максимално... само че при тях няма изпълнения със секвенциални кутии, както на показваните от теб австрийски костенурки и голфчета, така че няма как да ги давам като пример за сравнение. Съгласи се, че такава кутия дава огромно предимство за да няма загуба на обороти при превключване.
За ппланинско в международен мащаб също не съм следил в момента кой държи рекордите, но също си мисля, че примерно класическо Ауди S1 или 205Т16 въпреки огромните си мощности и независимо какви пилоти ги карат, биха се опрели на съвременни бегачки с ел. помощници и секвенциални кутии.
Теория - това е, когато знаеш всичко, но нищо не работи.
Практика - това е, когато всичко работи, но не знаеш защо.

Май 09, 2018, 18:57:48
Отговор #537

Неактивен Nik1600GT

  • Публикации: 1170
След 40 секунда ... не дава да му пипнеш газта ... карбове ...атмосферка ... 



 

Май 29, 2018, 07:21:17
Отговор #538

Неактивен Nik1600GT

  • Публикации: 1170

Юни 06, 2018, 12:29:54
Отговор #539

Неактивен Nik1600GT

  • Публикации: 1170
Втори кръг от шампионата по автослалом на Австрия. Съвременните бегачки пак са назад, дежурните заподозрени отново са в 5цата, а съвсем заслужено този път първото място в състезателния клас (и изобщо най-добро време измежду всички участници) е дало ето това зверче  ;)