Автор Тема: Mazda 929 Coupe HB (1982)  (Прочетена 26087 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Май 29, 2012, 20:30:24
Отговор #10

Неактивен didotooo

  • Публикации: 2836
  • ☆☆Datsun 300 ZX 50th ANNIVERSARY☆☆
    • Z point Varna
Интересно,във Варна знам за 2 такива едната леко вишнява и малко скапана от каране ,а другата същия цвят ,но сток... Тая пък коя ли ще е дето си  я видял//

Май 29, 2012, 20:49:52
Отговор #11

Неактивен niki4

  • Публикации: 169
Аз пък знам за трета във Варна, пълен близнак и по цвят на тази на Дидо. Стои на трупчета в западна промишлена зона.
Дидо поздравления за колата и за разказа, личи си, че и имаш мерак и някой ден ще стане. Тук повечето сме така - в очакване на Денят, в който колите ни ще се завърнат на пътя в пълния си или достатъчно пълния си блясък. И при мен всеки лев отива основно за семейството...
Стана ми интересно, че си с карбуратор Nikki - и на моя Датсун е същия. Намирал ли си някоя фирма в Ибей или в България, която предлага китове за марката?

Май 29, 2012, 21:13:11
Отговор #12

Неактивен exton

  • Публикации: 311
    • http://my-fiat.blogspot.com/
Видях я пред пункт-автоморга  на 60-70км от Варна посока Шумен.
Не разбрах дали ред чака или просто  стопанинът и си търси някоя част.
Минавам оттам и другата седмица  ще надникна...
Too dumb for NYC, too ugly for LA

Май 30, 2012, 00:04:33
Отговор #13

Неактивен dido

  • Публикации: 48
  • Mazda 929 Coupe HB (1982)
Аз пък знам за трета във Варна, пълен близнак и по цвят на тази на Дидо. Стои на трупчета в западна промишлена зона.
Дидо поздравления за колата и за разказа, личи си, че и имаш мерак и някой ден ще стане. Тук повечето сме така - в очакване на Денят, в който колите ни ще се завърнат на пътя в пълния си или достатъчно пълния си блясък. И при мен всеки лев отива основно за семейството...
Стана ми интересно, че си с карбуратор Nikki - и на моя Датсун е същия. Намирал ли си някоя фирма в Ибей или в България, която предлага китове за марката?
Нищо не съм намерил, но, честно казано, не съм и търсил. Преди години, в една морга в щатите, съвсем случайно погледнах под капака на някакъв форд Ф150 от 80-те и видях моя карбуратор... Още ме е яд, че не го смъкнах, но тогава бях на вълна ЕДИС и Мегаскуърт и смятах така или иначе да разкарам Никито. Сега като се отвори приказка, ще видя какво ще успея да открия.

П.П. Из ebay намирам много китове за Nikki, но са основно за мазда - за моя вървят по 25-30$. За датсун обаче не намерих нищо смислено... Може, ако искаш, да провериш по номера на карбуратора дали няма да пасне някой кит за мазда - не вярвам да има кой знае какви разлики в конструкцията на самия карбуратор.

П.П.П. https://buy.walkerproducts.com/carburetor/components/nikki/
« Последна редакция: Май 30, 2012, 01:08:20 от dido »
Oversteer is when the passengers are scared, understeer is when the driver is scared :o !

Май 30, 2012, 16:39:51
Отговор #14

Неактивен RoMeO_156_GTA

  • Публикации: 271
Днес видях Маздата. 100% сигурен че същата съм беше. Същите джанти, същият цвят...Бързах адски много и хич не снимах.
Сега се прибирам гледам форумната с пловдивска регистрация, а тази която видях с варненска :-\
В едно градче до Велико Търново има същата червена Мазда , само че цялата е затъмнена с фолио и е с доста големи джанти мисля 17" на много спици  :) Сега и върху предния капак е залепено карбоново фолио . Явно се намира още някоя друга 929

Май 30, 2012, 23:59:52
Отговор #15

Неактивен dido

  • Публикации: 48
  • Mazda 929 Coupe HB (1982)
Между другото, има една малка подробност, по която още на пръв поглед се различават HB купетата от следващия модел HC. Освен малко по-различните брони, габарити и стопове, липсват и малките прозорчета отзад. На НВ се свалят, моите са даже електрифицирани, докато на НС има една цяла черна широка пластмасова колона. Мисълта ми е, че на пръв поглед изглежда само като фейслифт, но е по-ново купе с вече по-ново поколение двигатели.
Oversteer is when the passengers are scared, understeer is when the driver is scared :o !

Август 07, 2012, 13:16:29
Отговор #16

Неактивен dido

  • Публикации: 48
  • Mazda 929 Coupe HB (1982)
Проектът се раздвижи... на буксир ::). След като в петък получих стикер на предното стъкло от общината, съобщаващ ми, че имам 14 дни да си разкарам отпадъка от паркинга пред блока или ще бъде принудително репатриран и разкомплектован, реших, че е крайно време да се задействам. Още на същата вечер викнах приятел, закачихме я с въжето, сложих й акумулатора от 106-цата да имам аварийни и я прекарахме през целия град. Не беше особено комфортно - не работят нито прозорците, нито люка, така че беше много задушевно, а поради липсата на седалки се наложи да се возя върху едната джанта, която се оказа леко висока и така таванът ми дойде с около педя по-нисък от санитарния минимум. Довлачихме я до паркинга пред работата, за да мога да отделям по някоя минута през обедната почивка и след работа, така че нещо да започне да се случва.

Състоянието не е много добро, но пък предвид първоначалното състояние на голяма част от проектите във форума, си е направо задоволително. Гнилоч има тук-таме, искрено се надявам да е само повърхностно, понеже не ми се иска да се правя на тенекеджия. Ще трябва все пак да поизправя дясната врата, понеже някой малоумник пред блока се е опитал да влезе без да почука. Пробвах да лашна колата на скорост, за да видя дали сегментите са се заварили за цилиндрите и останах приятно изненадан, че двигателят помръдна. Лек проблем си е, че съединителят се е одървил и не мога да го натисна, но това ще видим как ще го лекуваме - надявам се да мина с една профилактика на горната помпа. Отвътре доста от нещата ги няма никакви - стъклата не помръдват, люкът и той (макар че се опитва, което все пак е нещо), от фаровете се вдига само десният, а левият свети вътре в коша. Спирачките, за щастие, работят без грешка, както и управлението. Трябва да закача и резервоара, че по едно време имах мераци да правя горивна клетка и го откачих и сега помпата си трака, но не качва нищо в карбуратора. Ето и малко снимки от преди малко:
 






Oversteer is when the passengers are scared, understeer is when the driver is scared :o !

Август 07, 2012, 14:15:05
Отговор #17

Неактивен didotooo

  • Публикации: 2836
  • ☆☆Datsun 300 ZX 50th ANNIVERSARY☆☆
    • Z point Varna
М давай! Малко по малко ще стане колега. Няма да я бъде в оригинал ,но ще стане страхотна съботно неделна бегачка.

Август 11, 2012, 00:29:23
Отговор #18

Неактивен dido

  • Публикации: 48
  • Mazda 929 Coupe HB (1982)
Днес закачих алтернатора и резервоара и сложих пак акумулатора от пежото, да пробвам как върти на стартер. След 1-2 колебливи опита в които само падаше напрежението без стартера да помръдне, изведнъж се събуди и почна да върти съвсем свободно. Имам приятното чувство, че само трябва да налея няколко литра бензин и ще й чуя гласа за пръв път от няколко годинки насам. Остава, разбира се, проблемът със запеклия съединител, макар че днес ми се стори, че поддава леко, но може и да е било само внушение... знам ли? Гладната кокошка сънува всякакви странни сънища O0
Oversteer is when the passengers are scared, understeer is when the driver is scared :o !

Август 14, 2012, 21:30:45
Отговор #19

Неактивен USfan

  • Публикации: 10811
Проектът се раздвижи... на буксир ::). След като в петък получих стикер на предното стъкло от общината, съобщаващ ми, че имам 14 дни да си разкарам отпадъка от паркинга пред блока или ще бъде принудително репатриран и разкомплектован, реших, че е крайно време да се задействам. Още на същата вечер викнах приятел, закачихме я с въжето, сложих й акумулатора от 106-цата да имам аварийни и я прекарахме през целия град. Не беше особено комфортно - не работят нито прозорците, нито люка, така че беше много задушевно, а поради липсата на седалки се наложи да се возя върху едната джанта, която се оказа леко висока и така таванът ми дойде с около педя по-нисък от санитарния минимум. Довлачихме я до паркинга пред работата, за да мога да отделям по някоя минута през обедната почивка и след работа, така че нещо да започне да се случва.

Състоянието не е много добро, но пък предвид първоначалното състояние на голяма част от проектите във форума, си е направо задоволително. Гнилоч има тук-таме, искрено се надявам да е само повърхностно, понеже не ми се иска да се правя на тенекеджия. Ще трябва все пак да поизправя дясната врата, понеже някой малоумник пред блока се е опитал да влезе без да почука. Пробвах да лашна колата на скорост, за да видя дали сегментите са се заварили за цилиндрите и останах приятно изненадан, че двигателят помръдна. Лек проблем си е, че съединителят се е одървил и не мога да го натисна, но това ще видим как ще го лекуваме - надявам се да мина с една профилактика на горната помпа. Отвътре доста от нещата ги няма никакви - стъклата не помръдват, люкът и той (макар че се опитва, което все пак е нещо), от фаровете се вдига само десният, а левият свети вътре в коша. Спирачките, за щастие, работят без грешка, както и управлението. Трябва да закача и резервоара, че по едно време имах мераци да правя горивна клетка и го откачих и сега помпата си трака, но не качва нищо в карбуратора. Ето и малко снимки от преди малко:
 

Ха, 14 дни, Варненската обштина ѕначи е много бојна.  :))
И аѕ ореди ниаколко дена полућих на джама на Крајслерчето ми Лебарон подобен стикер.
Ама срока му е 3 месеца ѕа седене на териториата на нашата Софијска обштина.
Ама на септември и аѕ ште го раѕдвижвам де.  :D