Автор Тема: Mazda 929 Coupe HB (1982)  (Прочетена 26086 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Август 14, 2012, 21:32:18
Отговор #20

Неактивен USfan

  • Публикации: 10809
Между другото, има една малка подробност, по която още на пръв поглед се различават HB купетата от следващия модел HC. Освен малко по-различните брони, габарити и стопове, липсват и малките прозорчета отзад. На НВ се свалят, моите са даже електрифицирани, докато на НС има една цяла черна широка пластмасова колона. Мисълта ми е, че на пръв поглед изглежда само като фейслифт, но е по-ново купе с вече по-ново поколение двигатели.

ОО, твоијта штом е с малките джамчета, е много по ценната версиа.
Бреј, не ѕнаех че даже са електрически тиа ѕадните.-..  :)

Август 15, 2012, 01:37:20
Отговор #21

Неактивен dido

  • Публикации: 48
  • Mazda 929 Coupe HB (1982)
Електрички са, само трябва да измисля как да закрепя бутоните в корите, че нещо са изпаднали. Иначе за община Варна не знам какъв срок дават, моят стикер е от община Пловдив, район Северен ;).
Oversteer is when the passengers are scared, understeer is when the driver is scared :o !

Август 15, 2012, 11:12:32
Отговор #22

Неактивен USfan

  • Публикации: 10809
Електрички са, само трябва да измисля как да закрепя бутоните в корите, че нещо са изпаднали. Иначе за община Варна не знам какъв срок дават, моят стикер е от община Пловдив, район Северен ;).
Ахахах, пардон, аѕ се пообурках покрај колата на Дидотооо.   :))
Абе каде Маѕда, каде Митсубиши, и каде 2 ,каде 4 врати, ама....  ;D
Сори....   O:-)

Август 15, 2012, 11:14:38
Отговор #23

Неактивен didotooo

  • Публикации: 2836
  • ☆☆Datsun 300 ZX 50th ANNIVERSARY☆☆
    • Z point Varna
Хахахах луд си ей  :)) :))

Август 16, 2012, 01:09:42
Отговор #24

Неактивен dido

  • Публикации: 48
  • Mazda 929 Coupe HB (1982)
Ахахах, пардон, аѕ се пообурках покрај колата на Дидотооо.   :))
Абе каде Маѕда, каде Митсубиши, и каде 2 ,каде 4 врати, ама....  ;D
Сори....   O:-)
Няма проблеми, те и без това повечето проекти в тоя раздел май са от Варна :D
Oversteer is when the passengers are scared, understeer is when the driver is scared :o !

Август 17, 2012, 13:36:58
Отговор #25

Неактивен dido

  • Публикации: 48
  • Mazda 929 Coupe HB (1982)
Първи опит за палене - неуспешен :-\. Сипах няколко кила бензин в резервоара, помпата върти, обаче без резултат - карба е сух като барут. В понеделник ще пробваме да отпушваме, явно някъде по трасето се е задръстило с гадости...
Oversteer is when the passengers are scared, understeer is when the driver is scared :o !

Август 17, 2012, 13:59:28
Отговор #26

Неактивен didotooo

  • Публикации: 2836
  • ☆☆Datsun 300 ZX 50th ANNIVERSARY☆☆
    • Z point Varna
Виж горивния дали не е запушен. Пробвай да и сипеш директно една капачка в карбуратора и запали.Така няколко пъти докато евентуално качи. Аз така правя на механична помпа съм и подкача доста по-бързо бензина. Иначе въртиш на сухо....

Август 17, 2012, 15:33:13
Отговор #27

Неактивен dido

  • Публикации: 48
  • Mazda 929 Coupe HB (1982)
Моята помпа е електрическа, а карбураторът е Nikki с джам на поплавъковата камера и се вижда има ли нещо вътре или не, така че даже не съм правил опит да въртя. Давам на контакт, заставам отпред и гледам... гледам ама нищо не се случва... Маркучът от помпата до карба е проходим, ще откачам да продухвам тези преди него - от резервоара до филтъра и от него до помпата, ще пробвам да видя дали и щуцерите на резервоара са проходими.

И докато залягах отдолу да си припомня как се сваляше щита на бензиновата помпа (монтирана е точно под резервната гума) и погледнах какво е положението с ръждите... и ми се прирева :'(. Получих ценни съвети как да действаме, но ще стане по-нататък работата с купето, че на тоя етап нямам ни време, ни пари за такива операции. Общо взето трябва да се изградят гредите наново и да се сложи нов под, а панелите ще ги мислим в движение ;D. Живот и здраве, като му дойде времето, ще го видите...
« Последна редакция: Август 17, 2012, 15:56:46 от dido »
Oversteer is when the passengers are scared, understeer is when the driver is scared :o !

Август 21, 2012, 09:01:25
Отговор #28

Неактивен dido

  • Публикации: 48
  • Mazda 929 Coupe HB (1982)
Резервоарът се оказа тотално запушен - и правия, и обратния бензин са напълно непроходими. Сега трябва да реша дали да не взема направо да си изработя един неръждаем и да си реша проблема или да отпушвам този.
Въпреки това, обаче, с помощта на туба бензин с два маркуча през капачката, дзверо ЗАПАЛИ! Повъртя повечко в началото, притресе няколко пъти, но на второто врътване на ключа чух един звук, който не бях чувал от години :D :D :D. Вярно, трябва да намеря къде се е скрил 4-ти цилиндър, че нещо ми се губи, но важното е, че запали, при това с тая гняс, дето е стояла толкова години в маркуча.
Следващият етап е да реша наистина какво да правя с резервоара и да раздвижа запеклия долен ляв педал, за да може да се движи на ход. После ще мислим нещо за седялка, тука ми дават едни идеи да си правя тръбна.... ще я видим тая работа.
Oversteer is when the passengers are scared, understeer is when the driver is scared :o !

Август 21, 2012, 10:32:08
Отговор #29

Неактивен didotooo

  • Публикации: 2836
  • ☆☆Datsun 300 ZX 50th ANNIVERSARY☆☆
    • Z point Varna
Много яко  >:D Няма нищо по-хубаво да събудиш една заспала японка  :)) :))  Все си мисля ,че оригиналния резервоар ще върши работа и ще е по лесно да го отпушиш. Но пък ръчно направения  изглежда много ,, рейсинг''  :D