Автор Тема: Автомобили и техните производни като декорация!  (Прочетена 295465 пъти)

0 Потребители и 5 Гости преглежда(т) тази тема.

Януари 13, 2021, 00:30:58
Отговор #980

Неактивен dan4oteto

  • Публикации: 18071
  • Йордан Георгиев









Януари 24, 2021, 17:19:38
Отговор #981

Неактивен dan4oteto

  • Публикации: 18071
  • Йордан Георгиев

Януари 27, 2021, 20:44:44
Отговор #982

Неактивен dan4oteto

  • Публикации: 18071
  • Йордан Георгиев

Януари 29, 2021, 23:15:01
Отговор #983

Неактивен dan4oteto

  • Публикации: 18071
  • Йордан Георгиев

Януари 30, 2021, 13:45:32
Отговор #984

Неактивен USfan

  • Публикации: 10811
Доста елементарен фотошоп.
Това е търговската галерия- крал Викторио Емануеле, в центъра на Милано да катедралата, строена в 19 век, и там вътре коли не минават.

А откакто е строена галерията и сложена специално тази мозайка в центъра на вътрешното и кръстовище, силно се съмнявам е пипана разваляна мозайката за разни канализации и прочее.
Точно дето е пропаднала ремаркето, има един надпис СПКР, на латински, което е името на римската република преди империята, под мозайка изобразяваща вълчицата и Ромул и Рем.

Върху този надпис, от десетилетия вече има традиция туристите да подскачат и да го обикалят на един крак, е така за късмет, та да се върнат пак в Милано.
И аз съм подскачал там, разбира се.  :))








Януари 30, 2021, 14:40:55
Отговор #985

Неактивен dan4oteto

  • Публикации: 18071
  • Йордан Георгиев
Доста елементарен фотошоп.
Това е търговската галерия- крал Викторио Емануеле, в центъра на Милано да катедралата, строена в 19 век, и там вътре коли не минават.

Когато ми попадна снимката и аз се чудех дали е фотошоп, но предвид, че действително е стара самата снимка, смятам че може би е реална инсталация, искаща да покаже нещо или да иронизира нещо към него момент в Милано ...
Ако е някакъв вид провокативна инсталация, то просто караваната е срязана и подсилена за да стои така, а отстрани е посипано с пръст и някое друго по-голямо парче камък, така че лесно да се почисти накрая :)

Януари 30, 2021, 17:07:04
Отговор #986

Неактивен USfan

  • Публикации: 10811
Когато ми попадна снимката и аз се чудех дали е фотошоп, но предвид, че действително е стара самата снимка, смятам че може би е реална инсталация, искаща да покаже нещо или да иронизира нещо към него момент в Милано ...
Ако е някакъв вид провокативна инсталация, то просто караваната е срязана и подсилена за да стои така, а отстрани е посипано с пръст и някое друго по-голямо парче камък, така че лесно да се почисти накрая

Ами, мен ме съмнява, че на който и да е цървул ще разрешат да прави нещо точно на мозайката там на тази галерия, и то точно на това място, па ако ще и пърформанс звезда от ранга на Банкси да е.

А и по всяко време, от сутринта от 8 или 9 часа, като я отворят, та до вечерта, докато заключат вратите на галерията, това вътрешно закрито пешеходно кръстовище е пълно, и постоянно има хора и туристи там, дето подскачат на един крак )) точно на това място, и такива дето ги снимат.

Е, то това преди Ковида де, и Италия да се изолира в началото до средата на мин. година.
Всъщност, малко обърках спомените в разстояние на 1-2 метра.
Подскачането не е точно върху СПКР надписа и вълчицата, ами върху виждащия се тук лъв, точно дето е изобразен в средата на кръстовището.
Ето снимки от там, от 2019 год, отпреди Ковида.










Януари 30, 2021, 18:26:41
Отговор #987

Неактивен Механджията

  • Публикации: 1599
  • P38 Autobiography | X300 Sovereign
Това е известна арт инсталация :)

напишете в гугъл "Vittorio Emanuele Short Cut" за още снимки :)

https://www.fondazionenicolatrussardi.com/en/mostre/short_cut/

Януари 31, 2021, 10:11:26
Отговор #988

Неактивен dan4oteto

  • Публикации: 18071
  • Йордан Георгиев

Януари 31, 2021, 18:12:20
Отговор #989

Неактивен USfan

  • Публикации: 10811
Това е известна арт инсталация

Да, вярно бе, сега прочетох линка.
Интересна идея, ами сигурно са правили някакви там козметични защити на мозайката, преди да плйоснат резаното ремарке отгоре.
Ако се вярва на инфото, даже и полицията /дали възмутена, или с медийна цел/ дошла и написали акт на Фиата, за паркиране в пешеходна зона.  :))