Автор Тема: Качествено пастиране/полиране в Пловдив  (Прочетена 16462 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Май 29, 2012, 18:15:11
Отговор #10

Неактивен hydrometalique

  • Публикации: 1913
Благодаря колег за изложените мнения.
Понеже по тая кола се попилях от работа, правих се на майстор къде с повод и къде без повод искам да спра дотук с моя майсторлък. Затова ми се ще да я закарам при някой, който си знае работата и да я свърши веднъж завинаги. Значи уточнявам, понеже в процеса на дискусията беше отчетено - олятото е по лака, а не по боята. Което е по-добрия вариант. Доколкото съм запознат наистина лаковото покритие се минава с 2500-3000 без да засегне самата боя и се полира после. Имам обаче още една - две забележки по покритието - на цялата кола имам 6-7 точици /прашинки/, които също трябва да се пастират, огледалата ги правих впоследствие и те имат за доработка, та ми се ще да пипне наистина професионална ръка.
Проблемът с бояджиите е, че при такива "довършителни" работи се дърпат, щото не им се занимава с дреболии. Чувал съм затова, че има специализирани ателиета само за пастиране. Точно до нас / на Славянска в Пловдив/ има един дето се занимава с полиране, обаче той я е подкарал също по тънката лайсна - захванал е изкъсо пластмасовите фарове и жули яко дребни детайли. Затова още веднъж, ако някой се сети за точно такива майстори - да казва  :D

Май 29, 2012, 20:04:08
Отговор #11

Неактивен rumen_spasov

  • Публикации: 1036
Пак ти казвам колега .Направи си го сам елементарно е.Не че няма да ти вземат 60-80лв някъде но може и да не останеш доволен.

Май 30, 2012, 23:44:16
Отговор #12

Неактивен vankovarnata

  • Публикации: 237
Благодаря колег за изложените мнения.
Понеже по тая кола се попилях от работа, правих се на майстор къде с повод и къде без повод искам да спра дотук с моя майсторлък. Затова ми се ще да я закарам при някой, който си знае работата и да я свърши веднъж завинаги. Значи уточнявам, понеже в процеса на дискусията беше отчетено - олятото е по лака, а не по боята. Което е по-добрия вариант. Доколкото съм запознат наистина лаковото покритие се минава с 2500-3000 без да засегне самата боя и се полира после. Имам обаче още една - две забележки по покритието - на цялата кола имам 6-7 точици /прашинки/, които също трябва да се пастират, огледалата ги правих впоследствие и те имат за доработка, та ми се ще да пипне наистина професионална ръка.
Проблемът с бояджиите е, че при такива "довършителни" работи се дърпат, щото не им се занимава с дреболии. Чувал съм затова, че има специализирани ателиета само за пастиране. Точно до нас / на Славянска в Пловдив/ има един дето се занимава с полиране, обаче той я е подкарал също по тънката лайсна - захванал е изкъсо пластмасовите фарове и жули яко дребни детайли. Затова още веднъж, ако някой се сети за точно такива майстори - да казва  :D

Ти май не разбра. Минаваш с 2500 водна където има да поправяш/ и прашинките/ и после може да ползваш виброшлайф с гъба и примерно зелена капачка на 3м макс 50гр, но е хубаво да минеш цялата кола. Нека минат 10 дена от пръскането.
1000 Malych Bolistek
предизвикай ангела хранител да знаеш кой е над теб.

Май 31, 2012, 05:49:20
Отговор #13

Неактивен rumen_spasov

  • Публикации: 1036
Да пастите на 3М вършат добра работа.100гр струва 6 лв.

Май 31, 2012, 18:16:29
Отговор #14

Неактивен hydrometalique

  • Публикации: 1913
Разбирам, че е направимо, но нямам нито необходимия опит, нито машините - виброшлайфи, гъби, четки, ала-бала, не ми се ще вече да търча и да се моля на тоя-оня за нещо, дето някой ще го свърши най-вероятно много по-добре от мен и срещу някакво заплащане. Ще се пробвам първо при специалист.

Май 31, 2012, 20:50:35
Отговор #15

Неактивен немо

  • Публикации: 1041
  • пиперлив
Пак ти казвам колега .Направи си го сам елементарно е.
Въобще не е елементарно,зависи какъв е лакът,зависи къде точно е стечено,зависи тоя,дето търка знае ли точно какво прави!
Със шкурка по-ситна от Р2000 няма смисъл да се търка,обаче зависи ква марка е шкурката  ;)
Да полираш шкурено на ръка....може,успех  >:D....
Аз почвам стечено със шкурка Р400....,а сега де  8))
Opel Monza 3.0 GSE  1985
Opel Monza 3.0 GSE  1984
Opel Senator 3.0 AT  1985
Mazda MX5 NB 1.6    2001

Юни 02, 2012, 07:27:42
Отговор #16

Неактивен rumen_spasov

  • Публикации: 1036
Може да започне Немо с 400 човек който го е правил .За човек който не го е правил най добре да кара с 2000 и нагоре та да не види как му изглежда базата под лака. :D Няма никакъв проблем да полира шкурено на ръка  .Правил съм го хиляди пъти и винаги става перфектно.Вярно е ,че като цяло ако говорим за професионално ниво пастирането изисква много знания и умения  но този дето ще търка едва ли търси чак такова  след като е събрал кураж  сам да си боядиса колата доколкото разбирам  ??? трябва сам да  може да прецени ще успее  ли да се справи или не.
« Последна редакция: Юни 02, 2012, 08:02:59 от rumen_spasov »

Юни 02, 2012, 08:52:30
Отговор #17

Неактивен vankovarnata

  • Публикации: 237
Да полираш шкурено на ръка....може,успех  >:D....
Аз почвам стечено със шкурка Р400....,а сега де  8))

 Нормално си  2500. Никой не знае колко и какъв лак е сложен. Парче резина за подложка върши разкошна работа. На 400 като нищо слизаш до базата, а и после има много работа.
1000 Malych Bolistek
предизвикай ангела хранител да знаеш кой е над теб.

Юни 02, 2012, 09:00:27
Отговор #18

Неактивен Monza

  • Публикации: 250
  • Хубавите неща стават бавно!
Който не знае как да изтърка сопола ще го протърка и с Р-2000 ;)Стеча трябва да се търка с по груба водна шкурка на трупче за да се извади и не не си личи.Със шкурка Р-2000 стеча става само по объл и си остава. :P

<доверен сервиз на ДЗИ>

Юни 02, 2012, 23:25:55
Отговор #19

Неактивен немо

  • Публикации: 1041
  • пиперлив
Стеча трябва да се търка с по груба водна шкурка на трупче за да се извади и не не си личи.Със шкурка Р-2000 стеча става само по объл и си остава. :P
;)   :D
Няма никакъв проблем да полира шкурено на ръка  .Правил съм го хиляди пъти и винаги става перфектно.
Възможно е да ни се разминават представите за "перфектно",но няма значение  ;)  щом резултатът те задоволява  O:-)
Opel Monza 3.0 GSE  1985
Opel Monza 3.0 GSE  1984
Opel Senator 3.0 AT  1985
Mazda MX5 NB 1.6    2001