Автор Тема: Ретро парад Бургас - 7 юли 2012  (Прочетена 17025 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Юли 09, 2012, 21:44:16
Отговор #20

Неактивен rsk

  • Публикации: 2450
BMW-то на Димитър Соколов вероятно е най - ценната кола в БГ. Освен рядка модификация на марката с най - много фенове в глобален мащаб, този автомобил има и уникална световна стойност като участник в GP на Белград през 1939-та година:



Надявам се да го видя на живо на 18-ти август, на старта на възродения "Варненски автомобилен събор", на който Димитър Соколов печели първо място през 1938-ма година с точно тази кола:



Надявам се и новият стопанин на BMW-то да го запази в този му автентичен вид.

Юли 10, 2012, 22:40:57
Отговор #21

Неактивен GT 51

  • Публикации: 1873
Колеги, може ли някой който има повече инфо да сподели историята на колата, съхранението и през годините и нейните успехи.На Л.С. а може и тук.Вчера ходих да гледам една друга кола пак БМВ на една легенда в спорта ни Георги Серафимов .Синът му Юли Серафимов, също легенда в спорта продава колата.Но да се върнем на тази.Всяка информация ще ми е от полза...Благодаря предварително...:) 8))
Абе вземи си нещо ретро, и не се занимавай с глупости !

Юли 11, 2012, 08:16:47
Отговор #22

Неактивен Speeder

  • Администратор
  • Публикации: 5104
Великолепен автомобил със страхотна патина!

Историята му ще е интересна на всички ни. 

Парада отново е бил на високо ниво и съжалявам, че не дойдох.
Дано и за напред се развиват нещата добре!
145 Boxer, Alfetta GT, Alfasud Sprint Veloce 16v, Lada 1500 S, GT 1300 Junior

Как да качваме снимки във форума : http://www.classiccar-bg.com/index.php?topic=2631.0
"По един болт на седмица да бяхте завивали, сега щяхте да ги карате тия коли!"

Юли 11, 2012, 09:51:24
Отговор #23

Неактивен Teodor

  • Публикации: 1003
Софийският, ряпа да яде! А не е да няма стари коли наоколо, ама... Браво на бургазлии и околните им участници!

Юли 11, 2012, 14:59:22
Отговор #24

Неактивен USfan

  • Публикации: 10840
BMW-то на Соколов е уникален автомобил ... като революционна конструкция, като история ... като аура го кажете. Бях сред първите които имаха удоволствието да седнат в нея след толкова години "сън" - това е кола с невероятен звук, като седнеш някак си изцяло те обзема ... високият капак пред теб, воланът, тесният кокпит ... дяволска машина. Гордият собственик на колата е Тодор Деляков - щастлив съм, че този автомобил остана в България, защото "легендата", че директора на БМВ Класик е идвал до България да я купи, всъщност се оказа истина. И все пак срещата с този автомобил все още ми е като сън ... не мога да повярвам, че е могъл да оцелее след толкова състезания и размирици в страната. Интересно е, че по думите на Соколов колата има 900 000 км пробег .... Имам и клипче с невероятния звук на автомобила, което ще кача съвсем скоро.

Хм, да така е.  :)
В БГ има още само един подобен роадстер на този, който принадлежи на нашия приятел и колега Емо от Волуяк.
Само че не е толкова интересна версия неговата, като тази на Соколов.
Онзи другия е стандартен 319/321 Туринг роадстер, а този тук на Соколов е по интересния на форма Спорт Роадстер.

Имал съм честа да сядам и да се возя в тази кола в далечната 1987 година, още докато я караше ЕДИН МОЙ ПРЕПОДАВАТЕЛ по заваряване в техникума Вилхелм Пик, сина на Соколов- Бойко.
По онова време бях и съученик с внука на стария Соколов, и сина на Бойко.
И той като взе книжка през 1988, също ме е возил няколко пъти с колата.

От онова време си спомням обаче, че колата оригинално беше с 3 карбуратора, и вървеше много диво, даже въртеше гуми при старт и в завой.  :D
А вероятно по-късно са и сложили тази на снимките базова двукарбураторна система, защото 3-ката сет е много трудна за реглаж.  ;D

Да, браво че в БГ е останало, за което трябва да благодарим вероятно и на кризата. :))
Допреди 10-12 години, все още поддържах отн по-рядък контакт със семейството на Соковов, най вече с бившия ми учител Бойко, и чат-пат се интересувах кво става с колата.
Те от години Соколови основно живееха след промените в чужбина, и имаха изключително балонни престави за величината на парите, срещу които биха се разделили с тази кола. ;D
Което е и добре, понеже иначе щяха да я вземат отдавна в Европа, или другаде по света.
даже доколкто помня, пое едно време Соклловиз аминаха да живеят за Аржентина, и даже мислех, че са взели с тях колата там..

А това за шефа на Музея, може и да е така, може и да не е така.  :D
Просто подобни басни за многото на брой нови 7 серии,  :P които им давали в замяна от завода, редовно ги разправяха и Бойко, и сина му, внука на стария Соколов /който за съжаление почина, още по соц време.
Така че аз не бих обърнал особено внимание на подобни тези.

Разбира се тази кола, особено за мащабите на БГ, е приказно интересно нещо.  :)
Макар и да е само с 55 коня мотор с 3-ката карбове, и към 50 коня, с тази двойка карбове.

Иначе ако някой от нас забогатее от тотото, и се мераклиса на такова,  :)) в Европа има обаче отн. приличен брой такива роадстери да изкачат по търгове, при това добре реставрирани.
Но пък не носят историята на нашето.  ;D

Така че браво на собственика, успял е да хване точни момент.
И да се надяваме, и че няма да рекспортира колата по нататъка в годините, в Европа.
Разбира се, като бройки и като цена сответно, този роадстер не трябва да се бърка с оригиналния му нследник- модела 328.
При все това, е доста ценна, и според мен по красива кола от 328. :D

Иначе освен тези двата 319/321 модели, този на Тодор и Софийския от Волуяк, има в Бг има още един наличен довоенен БМВ роадстер.
Него наскоро го купи мой приятел, който има и други интерсни баварци в гаража, вкл и Зет 1, и 635 хайлайн ЦСИ.
Този 3-ти брой роадстер е колата, която реставрира Мутавчиев преди време.  :D
Прилича много по форма на този, но за съжаление е просто нахбау от каросерийната фирма Иле, правено на базата на БМВ Дикси.
Имам на онзи друг роадстер хубави снимки от Конкурса на елегантност на Хилтън през 2010.
И евентуално ако ги намеря, ще ги постна някъде тук, за да видите разликите спрямо това по голямо братче.

А дали някой от вас знае, снимания черен Кадиалк кабрио от 1963-64 модел, дали е на някой българин, или е на гости чужденци?  :)

Юли 11, 2012, 15:04:03
Отговор #25

Неактивен USfan

  • Публикации: 10840
Колеги, може ли някой който има повече инфо да сподели историята на колата, съхранението и през годините и нейните успехи.На Л.С. а може и тук.Вчера ходих да гледам една друга кола пак БМВ на една легенда в спорта ни Георги Серафимов .Синът му Юли Серафимов, също легенда в спорта продава колата.Но да се върнем на тази.Всяка информация ще ми е от полза...Благодаря предварително...:) 8))

Ами, каквото знаех за колата, съм го написал по горе...  :D

Хе, навремето докато основно се състезаваше в мотокроси, това през 80-те, бях много близък с Юлиан, викаха му тогава- Горчо.  ;D
Но колкото и да сме си говорили за коли, жени, мотори и пиене,   :))  никога не ми е споделял какво БМВ може да пази от баща си.
Опиши какъв модел точно модел е колата, и може да се сетя виждал ли съм я с баща му по състезания през 70-те примерно.  :)

Юли 12, 2012, 12:45:16
Отговор #26

Неактивен USfan

  • Публикации: 10840
Ето за който има Фейсбук, един линк към един мой албум със снимки от 2-та Конкурса по елегантност на Хилтън през 2009 и 2010 година.На посл снимки се вижда БМВ-то Иле Дикси роадстер.

http://www.facebook.com/media/set/?set=a.2851419217766.131524.1628090318&type=3

Мимикира това на Соколов на фасон,   :)) но е с доста по-малък, само 750 кубика мотор, и с доста по разл конкструкция.

Иначе всичките 6 цил БМВ роастери от 319 през 321/326 та чак до 327/328, са с един и същ в базата си 1,9 литров шестак мотор.
Единствено първия на фирмата 6 цил мотор, в 315, е бил с по-малка кубартура, съотв 1,5 литров.
Разбира се, всичките тия 1,9 мотори са били форсирани в различна степен.
Като топ мощност в серийното 328, достигат благодарение на главата с Хеми клапани- цели 80 коня.
Толкова коне тоя мотор е давал и като е бил поставян в купе/кабрио версиите на 327.
Иначе състезателните 328, в разните ММ и Авус спецификации, са били с форсирани мотори по 120-130 коня, от вече 2 литрова кубатура,на тоя 6 цил мотор.


Точно такова адски красиво 327 купе, макар и доста разбито притежава, освен роадстера му 319, и разни други предивоенни Баварци, които притежава, вкл и едно 326 4 местно кабрио, има и колегата Емо от Волуяк.  ;)

След войната този БМВ двигател с Хеми главата, всущност прави удивителна кариера в Англия.  :)  Фирмата Бристол го прави чак до началото на 60-те години.
И последно вадят надеждни 130 серийни коня от него.  :)

Юли 14, 2012, 13:13:06
Отговор #27

Неактивен koruderliev

  • Публикации: 2476
Малко снимки и от мен ...най-накрая :D

http://classiccars.zonebg.com/Bourgas/Enterprises/bourgas_2012.html


Август 12, 2012, 10:54:17
Отговор #28

Неактивен Navigator

  • Публикации: 27
  • Член на ДОСО
Не е ли редно да направим отделна тема за БМВ-то на Соколов ? Обещаното клипче :
Обърнете внимание на това колко пъргав е двигателя ...

&feature=autoplay&list=HL1344758403&playnext=1
Ride them as the maker intended !

Август 14, 2012, 09:09:52
Отговор #29

Неактивен Speeder

  • Администратор
  • Публикации: 5104
Не е ли редно да направим отделна тема за БМВ-то на Соколов ? Обещаното клипче :
Обърнете внимание на това колко пъргав е двигателя ...

&feature=autoplay&list=HL1344758403&playnext=1

Абсолютно е редно и желателно да има една отделна тема.
Работата е там, че такава кола изисква по-детайлно и систематизирано представяне.

Ще помоля хората, които са по близо до източника да драснат кратко описание и история.
Така преразказа ще е по-точен си мисля.
145 Boxer, Alfetta GT, Alfasud Sprint Veloce 16v, Lada 1500 S, GT 1300 Junior

Как да качваме снимки във форума : http://www.classiccar-bg.com/index.php?topic=2631.0
"По един болт на седмица да бяхте завивали, сега щяхте да ги карате тия коли!"