Автор Тема: Автосервиз за американски автомобили - "Кобра 2"  (Прочетена 101830 пъти)

0 Потребители и 2 Гости преглежда(т) тази тема.

Октомври 25, 2018, 11:11:54
Отговор #100

Неактивен USfan

  • Публикации: 10811
Радвам се, че са интересни колите!  :)

Хм, интересно, ами ште питам Сашо што е така.
Може да са му слагани нови по-леки калници после.
Имам му ниакуде снимки отпреди УС-лентите, ште ги намериа да видим там с какви калници е.
То и Ваипера ходи на 1-2 сесии на писта, и преди лентите да се сложат. Може там да се е подбил некои калник, и собственика да ги е сменил после.

Но, ако се отклоним обратно по отн. на по-традиционните УС-коли, си мислих какво има в тиах та да харесвам американките.
Ами, според мен, наи-вече поради това, че те, дори все оште и новите им модели, и особено колите им от Голд епохата на 50-те до 70-те години, представлиават епитома на тотално ра3хиштение на всичко.
Не само природни ресурси като горива и метали, но и на пространство, нужно и при паркиране, и при движение.
И на това типично капиталистическо и3лишество, поне в автомобилно отношение, е готско да му се радваме, докато го има.

Та, вечерта ходих до серви3а да си демонтирам там едни полуоски на бордо Мустанга купето, и ето малко свежи снимки оттам.
Има некои новодошли коли да се ремонтират, а ТрансАма на Мишо е с нов черен трипал блек лак, вече перфектен.
Не че колата имаше каросериини проблеми като кривини или гнилочи, но американскиа и лак бе малко джаста-праста слагам, та сега всичко вече се коригира.
Линколна Мк 3 купе е и тои на финала да се кара, не че е удачен като 3имна кола с тиа ра3мери и 3адно предаване де.

Направихме с маистора Сашо и една лека фотосесиа с готовиа му след реставрациа Кобра 2, с един червен 2018 Мустанг ГТ 5.0.
Сабрахме ги така чисто естетически да ги сапоставим, понеже така или иначе технически много се ра3минават, 
Само кубатурата на мотора и броиа на цилиндрите са еднакви- и двете са 5 литрови осмаци.
Но докато 1978 Кобра 2 е с 3 скорости автомат, и листови ресиори от3ад, новиа е с 6 скорости автомат и не3ависимо 3адно окачване.

Естетически обаче двата са представители на две противоречиви ди3аинерски школи.
Кобра 2-то, макар правен на плебеиската Пинто платформа, е последната моделна година на по-традиционно и класически и3глеждаштите Мустанги, докато пост 2015 моделите са чист авангард, с смели нови форми.
Подобна револуционна каросериа Форд при Мустанг е слагал само веднаж преди това, в дебутиралиа преди 4 десетилетиа 3 Ген Мустанг, така нар. Фокс.
И друго интересно. Маистора Сашо, както се вижда, е толкова голрм фен на компаниата Форд, че си и3писа от Штатите сега и оригинален ФоМоКо акумулатор, че да не ра3вали ди3аина на моторниа отсег с некоиа Варта, или чешко-турски еквивалент.  :))


















































« Последна редакция: Октомври 25, 2018, 11:25:33 от USfan »

Октомври 25, 2018, 18:09:40
Отговор #101

Активен kaci

  • Публикации: 956
Снимката е на поне 10-15 години  :)


Октомври 29, 2018, 14:43:54
Отговор #102

Неактивен Механджията

  • Публикации: 1599
  • P38 Autobiography | X300 Sovereign
Люси, имаше в мобиле някаква пернишка автокъща с доста американки и екзотики, и май тоя зеления вайпър го бях мяркал там... имаха доста коли и то повечето налични, снимани пред нещо като планински хотелски комплекс... не помня как се казваше, дали не беше Трейд Ин салона...  знаеш ли ги и каква им е историята?

Октомври 30, 2018, 10:38:11
Отговор #103

Неактивен USfan

  • Публикации: 10811
Люси, имаше в мобиле някаква пернишка автокъща с доста американки и екзотики, и май тоя зеления вайпър го бях мяркал там... имаха доста коли и то повечето налични, снимани пред нещо като планински хотелски комплекс... не помня как се казваше, дали не беше Трейд Ин салона...  знаеш ли ги и каква им е историята?

Да, автокъщата се казва така, и търгува с по-нови американки.
Скоро ще се местят на ново място, именно в Делта Хил, и оттам са снимките, дето си виждал напоследък.
Ще са близо до сервиза Кобра 2.

Ноември 04, 2018, 17:07:10
Отговор #104

Неактивен USfan

  • Публикации: 10811
Снимката е на поне 10-15 години

Готина снимка, със сигурност от времето отпреди 2010 год, докато се движеше активно Кобрата, преди Сашо да я спре да я реставрира.
Всъщност по-скоро и преди 2009 год. със сигурност, понеже се виждат по-тесните 13-ки гуми, сложени на фабричните 13-ки Волфрейс джанти, с които излиза Кобра 2 версията.
Чак в 2010 Сашо и присади тия леко негърско седящи 17-ки джанти с спици, с които е в момента.

Колко сме се гонили с тая Кобра 2 с моите американки, преди 10-15 години. O:-)
С 1987  Мустанга ми 5.0 ГТ с ръчни скорости, го биех на ускорение, а в завои още повече
Най-вече решително го разтеглях след 100 Км.ч.
Дотогава неговия карбураторен само с 2 камерен карб осмак, геройски се държеше, ако и да беше куплиран с автомат.
Освен по-късото крайно предаване, Кобра 2-то е и по лекичък 50-100 кила на маса, от моя Фокс кабрио.

Иначе и с ТрансАма ми 3 Ген го биех на ускорение, който ми беше автоматик и моноинжекция осмак. Но и там най го дърпах слд 120-130 км/ч, където добрата аеродинамика на понтито, и вече 4 скоростния му автомат /автомата на Пинто Мустанга Кобра е само с 3 скорости/, си даваха предимство.
В завои пък, особено широки, плавни и бързи, още повече биех с Трансама горката Кобра. :))
Все пак, по онова време Кобра 2-то беше, както писах, още със стандартните си 205/70-13 гуми, които бяха доста по-тесни от моите 245/60-15.
А и следата на Файрбърдите и Камаро 3 ген като моя, също е доста по-широка от на Пинто Мустангите.
При все това, яко забавна кола е Кобра 2-то, много я харесвам.

Що се касае за въпроса на Митко за шлиците по калниците на Вайпера АСР, да, допълнително са слагани.
Питах сашо Кобрата, и той каза, че техния поне дошъл в тоя му вид АСР, сигурно стандартно е така, няма шлици.
Но след две пистови джентълменски рейсър състезания, на Мугело и Серес /и двете писти са моторджийско ориентирани- тесни и с бавни острои завои, искащи интензивни спирания / където бе пускан Вайпера, предните му гуми от спиранията загрявали доста, и влошавали сцеплението си, а и се изяждали бързо..
И решили Сашо и собственика да сменят капака, с афтермаркет шлицован такъв, да подобрят охлаждането на гумите.

Ето снимки с стария и новия капак.
Виждат се, освен монтирания дълбок преден спойлер/сплитер, и допълн. сложените мустачки/хриле отстрани на предните калници, подобряващи воденето на въздуха около предницата.







« Последна редакция: Ноември 04, 2018, 17:31:55 от USfan »

Ноември 07, 2018, 09:59:23
Отговор #105

Неактивен Механджията

  • Публикации: 1599
  • P38 Autobiography | X300 Sovereign
явно Трейд ин са наляли доста мангизи за коли на склад, че има адски много като за Бг и голяма част от тях са перформънс или върхови изпълнения

а това Делта хил изобщо живее ли някой в него, помня преди много години като го строяха, щяло отделен град да бъде...ама май не се получи баш така?

иначе тоя 70тарски мустанг ми е сред най-грозните възможни, изглежда като смален мъсъл кар, и с тия ужасни брони....супер несързамерен ми е, вероятно заради късата колесна база и тежко изглеждащите брони

Ноември 07, 2018, 14:39:15
Отговор #106

Неактивен USfan

  • Публикации: 10811
Да, покрай късата колесна база Пинто Станга е несъразмерен.
На мен лично това боди като Форд Пинто по ми харесва визуално, отколкото Станг версиите.
Тоя поне е фастбек, а с отделния багажник Станг 2 е най-отврат колата, дето мога да се сетя от американките.
По грозен даже от Гремлина или от Додж Шадоу.
Що се касае за броните нищо особено. Всички амерл производители слагат в периода 1975-1977 год на Поникар купета си, някои и по късно, големи хром енергопглъщащи брони.
На Камаро и Файрбърд 2 ген не им седят по добре тия брони.
Чак в 1978 ГМ, и в 1979 Форд, слагат по елегантни и аеродинамични брони на Пони-клас купетата си.

за Делта Хил, ха, не е да не живее никой, или па живеещите да са от най бедните...  ;D
За визуално инфо, ето типичен на оформление гараж в къщичките от делтата на река Студена.
Колите като бройка във всяка средна къща там, или като приблизителна единична или обща в съответния гараж цена, също са такива.

Само че в повечето случаи, не са само или основно американски, а и английски и най-вече немски, доста премиумни такива.
Назад в темата, има и достатъчно снимки на някои супер редки и или бързички редки Мерцедеси, че и Макларъни, а и всякакви други екзотични талиги, които са на съседи живущи в комплекса, и които по съседство сервиза обслужва.



« Последна редакция: Ноември 07, 2018, 14:47:00 от USfan »

Ноември 07, 2018, 22:41:22
Отговор #107

Неактивен Механджията

  • Публикации: 1599
  • P38 Autobiography | X300 Sovereign
ясно, американски стил на живот в Бг, което е яко, и съм убеден, че не са бедняци там де хахаха

Ноември 15, 2018, 17:08:14
Отговор #108

Неактивен Speeder

  • Администратор
  • Публикации: 5105
Люси, мерси за разяснението около ACRa!
Приказно място ще се окаже това Делта хил. :)

А сервиза, за който е темата, как се снабдява с части за тези американски екзотики?
С европейски доставчици ли работи, от САЩ ли поръчва, собствениците ли си носят частите?
145 Boxer, Alfetta GT, Alfasud Sprint Veloce 16v, Lada 1500 S, GT 1300 Junior

Как да качваме снимки във форума : http://www.classiccar-bg.com/index.php?topic=2631.0
"По един болт на седмица да бяхте завивали, сега щяхте да ги карате тия коли!"

Ноември 15, 2018, 21:14:10
Отговор #109

Неактивен USfan

  • Публикации: 10811
Люси, мерси за разяснението около ACRa!
Приказно място ще се окаже това Делта хил. :)

А сервиза, за който е темата, как се снабдява с части за тези американски екзотики?
С европейски доставчици ли работи, от САЩ ли поръчва, собствениците ли си носят частите?

Ами, както си говорим с Кобрата и там с некои приятели от собствениците на къщи, истински богатите хора, къщи в комплекси не купуват. Строят си самички те точно, и често и къщи с големина и дворове, като цели комплекси.
Но извън тоя ремарк, има там в селцето и интересни хора и коли, а и някои доста сочни, млади, и въобще нетунинговани мацки, супер натурал, което добре говори за бъдещето на младите мацки в БГ.
Има значи, все още и такива хубави и с акъла си българки, които нито се вапцат с татуси, нито се пластицират.
Тия описани хубави дами, както се вика, поживяват некои за малко, други за по-постоянно там в Делта Хил, и за визуална радост на мъжете съседи и други гости, и тичат по всяко време джогинг из комплекса, и до язовира.

Мен постоянно ме агитира собственика на комплекса да си купя нещо там, и да стана и аз съсед, така да кажем- съкооператор.
Aпетайзерa, дето ми хвърля собственика на комплекса е, че ми вика, че там имало много свободни дами на разположение, за всички ергенчета и разведени като мен.
Понеже мъжете им ходели на работа, те се чудели какво да правят, и често се захейвали със съседите.
Та ставали адски много любовни триъгълници и заменки в комплекса.
Едни изоставяли други, трети си се откривали и събирали, и въобще, вървяла любовта.
Абе, поне част от хората, си живеели доста весело и волно, и по съседски сексуално, хахах.
Е това за мен вече е по-сериозен аргумент за местене там, отколкото чистия въздух, ама още не съм се престрашил да скоча в суинга. O:-)

Ами консумативи и масови части- Кобрата и сервиза, най купуват за масовите Дартаняни, а и нови американки, от Рокауто.
Него по го устройва собствениците да си носят, че да не се рови той по Нета.
За по-специализираните части при нови коли като АСР-а, а и за по-редките стари американки, се търси по специализирани фирми.
Като например сега за Мк3 Конти Линколна ще му трябва салон, и аз препоръчвам комботата от ориг УС кожа-парашутен плат, от Бил Хирш, за неколко бона в зелено.
Но собственика тендира тука да му шият от кожа, пак за толкова, ама в лева. Че много големи на площ тия седалки бе.
Много кожа ще отиде. ))
« Последна редакция: Ноември 15, 2018, 22:31:32 от USfan »