Автор Тема: Автосервиз за американски автомобили - "Кобра 2"  (Прочетена 102769 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Май 16, 2020, 10:19:41
Отговор #130

Неактивен krankenstein

  • Публикации: 7173
Вчера се разминах с белия и ми направи впечатление, че е току-що излит в сравнение с моята джипка, покрита със сахарска прах и птиче гуано :)
Теория - това е, когато знаеш всичко, но нищо не работи.
Практика - това е, когато всичко работи, но не знаеш защо.

Май 16, 2020, 23:04:52
Отговор #131

Активен USfan

  • Публикации: 10842
Вчера се разминах с белия и ми направи впечатление, че е току-що излит в сравнение с моята джипка, покрита със сахарска прах и птиче гуано.

Е, значи дъщерите са си свършили качествено работата.  :))
Лека корекция в моделните означения в посл. ми пост.

Та, Белия Конти е Марк 7, а сребристия, който майстора Сашо има по-отдавна, и който заедно докарахме от Англия чак в 2011, е всъщност последния Конти с 2 врати- Марк 8.

Юли 02, 2020, 22:19:08
Отговор #132

Активен USfan

  • Публикации: 10842
Както вече се се видя на парада в Дупница, семейния Кобра 2 на майсопра Сашо вече  енапълно реставриран, и обикаля родината.

Освен него, в дома на нашия колега има и 2 нови придобивки, предназначени за семейно ползване.
Като истински кавалер, Сашо подсигурявя и жените в семейството, с ето тези две около-милениумни американки.
Сребристото 1999 Камаро тарга е нов внос от СН, и вече го кара дъщера му, а белия 2003 Таун Кар е нов внос от Албиона, и е предназначен за каране основно от съпругата му-.
Тя досега с голям кеф си караше Контито му Мк 8, и само тя му навъртя над 50000 км за 8 години, ходейки всеки ден на работа с него.

Червения актуален Станг е отн. рядка версия с ръчни, но е клиентска кола и се обслужва от сервиза.



















Юли 10, 2020, 14:33:19
Отговор #133

Активен USfan

  • Публикации: 10842
Главния майстор беше затворил сервиза за 1 седмица, че пробва на дълъг път колко е семейно пригоден :)) личния му Линкълн ТаунКар /както се вижда, дамите във фамилията най-обичат да го карат/.
Но от днес е пак в София, съответно- Делта Хил, и сервиза е отворен за всички клиенти.

За контакти и запитвания за ремонти и обслужвания на американки, тел. на майстора Сашо го давам пак, че чак в началото на темата съм го писал- 0888-323118.






Септември 23, 2020, 00:57:31
Отговор #134

Активен USfan

  • Публикации: 10842
След  три забавни летни месеци, изпълнени и с каране и возене на класически американски коли /като например 1965 Понтиака Гранд При хардтоп купе с осмак голям блок с обем 390 куб. инча, и мощност 335 коня, сниман детайлно в темата с Ретропарад Кюстендил/, реших че е време да ъпдейтнем с интересни снимки и пояснения, и темата с дейността на сервиза.

Още повече, че тия дни бях запланувал извършване там в сервиза и на едни обслужвания и леки ремонти на Пробата ми ГТ Турбо, свързани и с идването на зимния сезон /но за тях в темата с моите американки, да те се повтаря инфото/, така че се получи възможност и за снимане на сегашната дейност и налични коли там.

Ако на някои ценители описания горе теменужен Понтиак му се е видял интересен, то ако не от дизайнерска, но от динамична гледна точка, този ментовозелен Шеви Шевел хардтоп купе от най-силната заводска версия- СС с 454 инча Рат-мотор, и от най-ценната за версията 454 година- 1970, доста го подминава.

Оригинално тази СС версия е снабдена освен с голям блок, и с така нар. Коул индукшън хууд система за смукване на студен въздух.
С тези дадености, и с само един 4-камерен карбуратор, тази версия ЛС-5 е вадила 360 коня от нейния 7.4 литров блок с хидравлични повдигачи.
След известни съвременни преработки, като слагане на мощно електронно МСД запалване, по-изчислени и дебели ауспуфни колектори, още по-голям карб, и по-остър на фази разпределителен вал, определено мощността на този Кермит  :)) трябва да подминава дори тази на легендарната върхова с твърди повдигачи версия ЛС-6, с нейните 450 к.с.

Така или иначе, поне в историята Шеви Шевел остава като най-популярния истински мъсълкар, с правени в първите му 2 класически генерации, от 1964 до 1972 години, повече от милион бройки мъсълкари /ако не греша с много за годините и бройките на тези 2-врати хардтоп версии/.

И за тази чудесна моделна година на Шевела- 1970, когато в интермедиейт размер боди като него, дебютира за първи път този най-големия възм. размер цил. блок на Шеви с обем 7.4 литра, ето малко инфо.

https://heacockclassic.com/articles/the-best-muscle-car-1970-ls6-chevelle/

А ето и малко снимки от сегашната дейност на сервиза.
Освен да се ползват за забавления като ходене по ретропаради и шик барове, тия американки трябва и да се поддържат, и какво по-добро и професионално подходящо място за това, от сервиз Кобра 2.

Та, както стана въпрос, тия дни главния майстор Сашо прави на зеления 1970 Шевел пак някакъв проблем по афтърмаркет дистрибутора му, а на синия 1969 Кадилак Девил хардтоп седан, прави пък водната помпа.
Тя се оказа труден за демонтиране чарк, но пък разглобяем, и затова- ремонтопригоден.
След като я разгледах и аз вече свалена, определено мисля, че може да се оправи с помощта на нови лагери, но най-вероятно Сашо ще поръча нова оригинална Кадилакова помпа.











































« Последна редакция: Септември 23, 2020, 01:17:17 от USfan »

Септември 23, 2020, 00:59:19
Отговор #135

Активен USfan

  • Публикации: 10842
А по-детайлни описания на обслужванията, извършени сега по моята Проба в сервиз Кобра 2, може да видите в темата за колата.

https://www.classiccar-bg.com/index.php/topic,2076.130.html









































« Последна редакция: Септември 23, 2020, 02:08:23 от USfan »

Септември 23, 2020, 01:01:25
Отговор #136

Активен USfan

  • Публикации: 10842




























]




« Последна редакция: Септември 23, 2020, 01:09:28 от USfan »

Септември 23, 2020, 01:11:29
Отговор #137

Активен USfan

  • Публикации: 10842


























Септември 23, 2020, 01:13:10
Отговор #138

Активен USfan

  • Публикации: 10842



























Декември 10, 2020, 20:48:47
Отговор #139

Активен USfan

  • Публикации: 10842
В автосервиз Кобра-2 дейността си върви, сега около празниците има доста навалица от клиенти, видно от чакащата опашка отвън от амер. коли.
Но пък днес точно, трябваше да досадя и докарам в сервиза за сваляне и бъдещ ремонт на скорости, или евентуална замяна на цялата ръчна скоростна кутия с някоя друга здрава налична, на любимата ми и отн. вече досадила )) на главния майстор Сашо- Проба ГТ Турбо.

След като през м. Септември си смених в сервиза леки неща като ауспусите, и разни масла и други течности, през м. Октомври мотора претърпя известен силов тунинг, като му се присади по-голямо турбо и инжектори от 2.3 литров Меркури Кугар ХР7.
Тези части бяха от по-старото от двете 80-ски Меркурита Кугари на колегата Стенли, на което той пък си сложи атмосферен шестак мотор.
Съответно, аз използвах нещата от неговия стар 4 цил. турбо СВТ-разработен мотор, да ги сложа на Пробе 2.2 литра турбо мотора, заедно с отварящ се на вече 0.9 атмосфери, нов Уейстгейт предпазен клапан.

Всички тия хубави неща се отразиха положително на апетита на мотора за бензин, както и на динамиката на колата, и свързаното с това мое настроение ) без никакви проблеми, но недоволна остана само стандартната Мазда 626-дериват ръчна кутия.
Която естествено, при такъм силов ъпгрейд, и при моето ентусиастко използване на наличния пълен въртящ момент постоянно, логично даде фира.

На снимките се виждат и някои други интересни и по-динамични амер. Фордове, като това пост-2006 компресорно Шелби ГТ 500, и Мустанга кабрио на чичо Стенли, дето чака едно безобидно пастиране.

Качвам и две снимки на сребристия 1998 модел Линкълн Континентал Марк 8 Купе, дългогодишна собственост на главния майстор на сервиза Сашо, и каран основно от съпругата му, понеже той ще го продава вече.
Ако някой има интерес и го харесва, цената му е- 14000 лева, и има обява и в Мобиле.БГ.
А за повече подробности може да се звъни на тел. 0888-323118, Александър.

Както знаете, през миналата година той купи за жена му един късен Линкълн Таун кар, от 2003-2004 модел, който тя сега кара за ежедневна кола, така че Контито купе вече не им е нужно в семейството.
Като личен Форд с 2-врати, Сашо ще си запази само наследения от баща му бял 1978 Мустанг Кобра 2 фастбек.

А виждащата се пътна помощ, вече успешно използвана и преди от мен при почващите да стават редовни дефекти по трансмисионния тракт на по-пърформанс ориентираните ми Нютаймер Фордове, е осигурявана от колегата Весо Митков, с винаги благодарности от моя страна за перфектната и навременна транспортна услуга.

https://www.classiccar-bg.com/index.php/topic,9013.msg159862.html#new












































« Последна редакция: Декември 10, 2020, 21:53:44 от USfan »