Автор Тема: Автосервиз за американски автомобили - "Кобра 2"  (Прочетена 101825 пъти)

0 Потребители и 2 Гости преглежда(т) тази тема.

Декември 10, 2020, 21:19:00
Отговор #140

Активен РумбатаБс

  • Публикации: 3679
Колега,нищо против тази тема и вас ама,от целия снимков/фото материал досега не се вижда какво се прави там ... доколкото имам спомен декрарирахте автотенекеджийски,бояджийски и други услуги.Доколкото съм разглеждал темата се виждат автомобили качени на подемници,автомобили с вдигнати предни капаци и автомобили паркирани пред така наречения сервиз.
Ще бъде интересно за всички нас да вкарате малко детайли в историята  :)
retrobs.com

Декември 10, 2020, 21:53:21
Отговор #141

Активен USfan

  • Публикации: 10811
Ами, изрично в началото на темата съм уточнил, че сервиза на нашия колега Сашо, прави основно механични автоуслуги, като ремонти на мотори, скорости, ходови части, замяна и диагностика на електронни и електрически компоненти, и прочее.
Както и се е извършвал и се извършва активно, всякакъв силов тунинг на американски осмаци мотори, свързан с присаждане и сетъп-ване на компресори, турбота, и управляваща периферия.

Каросерийните и тапицерски ремонти се извършват в доста ограничен вид в този сервиз, или не се извършват въобще вътре на територията на сервиза, нито пък пред него :)) , от постоянно работещите там лица.
Тоест, така наречените, ол ин-хаус услуги, тук ги няма.

Това разбира се, не е нещо необичайно или за учудване.
Най-скъпия и престижен в момента автосервиз на територията на България, този на Овърдрайв, работи на същия принцип.
Там примерно, основната част от сервиза е шоурум и администрация.
А специализираните ремонти ги правят други хора, контрагенти и специалисти, вън от Овърдрайв, въпреки твърденията в обратното, на управата на сервиза.

При споменатите каросерийни неща, и при желание и уточняване на клиента, обикновено за тези неща колите се карат при партнйорски на Кобра-2 майстори и сервизи, специализирани в тези каросерийни, или респективно, интериорни дейности.

Що се касае за израза- така наречен, бих се радвал на територията на България да има сервиз, правещ повече на обем ремонти и обслужвания специално на амер. коли /вкл. такива скъпи и редки като тук доста от видимо наличните/, от спрямо Кобра-2 сервиза, като би било редно да видим и снимков материал от такива сервизи.

Доколкото обаче съм детайлно запознат с дейността на премиумните сервизи специално на територията на София /вкл. бях вчера и в Овърдрайв сервиза/, надали ще може някой в скоро време да предостави инфо и снимков материал от такива по-обемни на дейност на правене, а и на стойност на клиентските им амер. коли сервизи, от спрямо този намиращ се иначе в луксозното селище Делта Хил, обект.

Декември 10, 2020, 22:05:46
Отговор #142

Активен РумбатаБс

  • Публикации: 3679
Да,но от всичко написано не разбрах защо няма снимки на работата при подизпълнителите ???
Все пак това е информация интересна за съфорумците (евентуални клиенти)
retrobs.com

Декември 11, 2020, 00:40:55
Отговор #143

Активен USfan

  • Публикации: 10811
Има и такива снимки разбира се, но не много, понеже аз също съм външен човек и клиент в сервиза Кобра-2, и не ходя по местата на братските му сервизи или подизпълнители.
Нито пък майсторите и служители от сервиза правят въобще снимки и на собствената си дейност /вкупом са и доста натоварени, и компютърно неособено литератни и заинтересовани/, какво остава пък за партнйорски или подизпълнителски ремонти.

Като цяло, и както предполагам се е разбрало от повечето от следящите я, или от външните спорадично четящи тук, тази тема е тук направена от мен по-скоро на колегиална и ентусиастко-рекламна база.
Не се води и попълва със снимки от някой от работещите там, нито от шефа на сервиза Сашо.
Общо взето, качвам каквито снимки аз направя, по време все пак на не толкова редовните ми и не всекидневни ходения там.

Така че няма снимки от всички аспекти на авторемонтните дейности правени вътре, а и както вече се обясни, и понеже основната и собствена дейност на сервиза не са каросерийни и интериорни ремонти.

Ето например тук последните снимки са от направения преди 1-2 години ново претапициран салон на личния Мустанг Кобра 2 на главния майстор Сашо.
Тапицериите там ги прави една госпожа, дето живее и работи в жк. Княжево.
Мустанга Кобра 2 се и вижда паркиран, на по-последните снимки, пред входа на авангардния и на архитектура, сервиз на дамата шивачка.

Общо взето, една значима част от по-сериозните и/или платежоспособни автоентусиасти от София, и ползват услугите за салони, седалки, табла, и прочее.
За конкретния салон на кобра 2 Мустанга, общо за разкрояването, шева и материалите, стойността на услугата от шивачката бе 2000 лв.

По назад в темата има и снимки от салона на черния 1977 Трансам, който пак тази дама го претапицира изцяло в салона, вкл. и кори на вратите, за 2500 лв, с червена кожа/винил.

https://www.classiccar-bg.com/index.php/topic,2916.110.html
« Последна редакция: Декември 11, 2020, 00:56:45 от USfan »

Декември 22, 2020, 23:05:46
Отговор #144

Активен USfan

  • Публикации: 10811
В Кобра 2- сервиза, освен много работа сега в късната есен имаше и празнични събития.
Главния майстор на сервиза омъжи по-голямата си дъщеря, сега през. м. Ноември.  :)

И съответно, като главна кола за каране на младоженците бе семейния Мустанг Кобра-2, който радва и се ползва вече от 3-то поколение членове на фамилията Генови.
Както и се вижда на снимката, Мустанга е отново оборудван с вдлъбнати джанти Волфрейс, фабрично слагани на модела в 13 цолов размер.
Тези тук са ново производство, абс. репликиращи дизайна на оригинала, но правени вече в 15 цола размер.


Декември 24, 2020, 10:33:53
Отговор #145

Активен USfan

  • Публикации: 10811
Автосервиз Кобра-2 желае на всички клиенти и приятели- Честита Коледа, весели Новогодишни празници, и успешна и здрава Новата 2021 Година!  :)


Януари 11, 2021, 12:07:56
Отговор #146

Активен USfan

  • Публикации: 10811
Новата година дойде, и сервиза Кобра 2 отново си работи след няколко дена празници.

По отн. на собствениците на амер. коли, които сега точно през зимата, с оглед запазване на хубавия вид на колите им, имат желание да инвестират малко пари и време в поддръжката на бои и тапицерии, главния майстор на сервиза Сашо ме информира, че те извършват и доста прецизно повърхностно шлайфане и после полиране на оригиналните или пребоядисвани покрития, както и подхранване и пастиране на тапицерии от естествена кожа, до възвръщане на безупречния им непокътнат като от завода вид.

За показно, качвам тук детайлни снимки на боята и тапицерията вече козметично оправени, на 2003 Линкълна Таун кар, лична кола на фамилията но майстора Сашо.
Колата дойде мин. година от Англия с оригинални боя и кожен салон, но боята бе леко поизгоряла от държане на открито, а и кожата бе поизсъхнала.
След поредица от машинни и на ръка процедури, както се вижда, и вън и вътре колата е абс. като от завода излязла, отново след толкова години.







































« Последна редакция: Януари 11, 2021, 12:11:26 от USfan »

Февруари 09, 2021, 22:05:16
Отговор #147

Активен USfan

  • Публикации: 10811
Днес на това хубаво слънчево време реших да направя една кабрио разходка с Миатата до сервиза Кобра 2, за смяна на свещи, масло в ръчните скорости, и смяна тръбите на ауспуфната генерация от изпускателния колектор до средното гърне, от стандартните 2 цола диаметър за 1.6 литра МХ-5, до 60 мм. диаметър, които са приблизителния стандарт да 1.8 литра мотора в 1 и 2 Ген. МХ-5.
Така че ето снимки от актуалните дейности в сервиза, както и от работите по ауспуфа на Миатата.

За живеещите в София и околността акцентирам, че сервиза е достъпен и без винетка, ако се минава през кварталите на София /бивши села/ Владая и Марчаево.
Затова за ориентир съм наслагал повече снимки от минаването по този път, който е успореден на главния път за Перник.







































« Последна редакция: Февруари 09, 2021, 22:14:22 от USfan »

Февруари 09, 2021, 22:07:16
Отговор #148

Активен USfan

  • Публикации: 10811








































Февруари 09, 2021, 22:10:56
Отговор #149

Активен USfan

  • Публикации: 10811
Тук се виждат 1966 Мустанга кабрио с 289 цид. мотор на Стенли, и 1978 Кобра 2 с 302 цид. мотор на майстора Сашо, които кротко си чакат малко по-топлите месеци за да почнат да се карат отново активно.