Автор Тема: Автосервиз за американски автомобили - "Кобра 2"  (Прочетена 25703 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Октомври 23, 2018, 13:31:05
Отговор #100

Неактивен Speeder

• Администратор
  • Публикации: 4358
Впечатляващо, Люси!
Особено ACRa!

Защо на снимката, на която е чисто бял не се виждат отворите над предните колела? Да не са му сменяни калниците !?
145 Boxer, Alfetta GT, Alfasud Sprint Veloce 16v, Lada 1500 S

Как да качваме снимки във форума : http://www.classiccar-bg.com/index.php?topic=2631.0

Октомври 25, 2018, 11:11:54
Отговор #101

Неактивен USfan

• Публикации: 6462
Радвам се, че са интересни колите!  :)

Хм, интересно, ами ште питам Сашо што е така.
Може да са му слагани нови по-леки калници после.
Имам му ниакуде снимки отпреди УС-лентите, ште ги намериа да видим там с какви калници е.
То и Ваипера ходи на 1-2 сесии на писта, и преди лентите да се сложат. Може там да се е подбил некои калник, и собственика да ги е сменил после.

Но, ако се отклоним обратно по отн. на по-традиционните УС-коли, си мислих какво има в тиах та да харесвам американките.
Ами, според мен, наи-вече поради това, че те, дори все оште и новите им модели, и особено колите им от Голд епохата на 50-те до 70-те години, представлиават епитома на тотално ра3хиштение на всичко.
Не само природни ресурси като горива и метали, но и на пространство, нужно и при паркиране, и при движение.
И на това типично капиталистическо и3лишество, поне в автомобилно отношение, е готско да му се радваме, докато го има.

Та, вечерта ходих до серви3а да си демонтирам там едни полуоски на бордо Мустанга купето, и ето малко свежи снимки оттам.
Има некои новодошли коли да се ремонтират, а ТрансАма на Мишо е с нов черен трипал блек лак, вече перфектен.
Не че колата имаше каросериини проблеми като кривини или гнилочи, но американскиа и лак бе малко джаста-праста слагам, та сега всичко вече се коригира.
Линколна Мк 3 купе е и тои на финала да се кара, не че е удачен като 3имна кола с тиа ра3мери и 3адно предаване де.

Направихме с маистора Сашо и една лека фотосесиа с готовиа му след реставрациа Кобра 2, с един червен 2018 Мустанг ГТ 5.0.
Сабрахме ги така чисто естетически да ги сапоставим, понеже така или иначе технически много се ра3минават, 
Само кубатурата на мотора и броиа на цилиндрите са еднакви- и двете са 5 литрови осмаци.
Но докато 1978 Кобра 2 е с 3 скорости автомат, и листови ресиори от3ад, новиа е с 6 скорости автомат и не3ависимо 3адно окачване.

Естетически обаче двата са представители на две противоречиви ди3аинерски школи.
Кобра 2-то, макар правен на плебеиската Пинто платформа, е последната моделна година на по-традиционно и класически и3глеждаштите Мустанги, докато пост 2015 моделите са чист авангард, с смели нови форми.
Подобна револуционна каросериа Форд при Мустанг е слагал само веднаж преди това, в дебутиралиа преди 4 десетилетиа 3 Ген Мустанг, така нар. Фокс.
И друго интересно. Маистора Сашо, както се вижда, е толкова голрм фен на компаниата Форд, че си и3писа от Штатите сега и оригинален ФоМоКо акумулатор, че да не ра3вали ди3аина на моторниа отсег с некоиа Варта, или чешко-турски еквивалент.  :))

« Последна редакция: Октомври 25, 2018, 11:25:33 от USfan »

Октомври 25, 2018, 18:09:40
Отговор #102

Неактивен kaci

• Публикации: 460
Снимката е на поне 10-15 години  :)

Октомври 29, 2018, 14:43:54
Отговор #103

Неактивен Механджията

• Публикации: 787
  • AMG
Люси, имаше в мобиле някаква пернишка автокъща с доста американки и екзотики, и май тоя зеления вайпър го бях мяркал там... имаха доста коли и то повечето налични, снимани пред нещо като планински хотелски комплекс... не помня как се казваше, дали не беше Трейд Ин салона...  знаеш ли ги и каква им е историята?
......'с живота под вежди се гледаме строго, и боря се с него, доколкото аз мога'.......

Октомври 30, 2018, 10:38:11
Отговор #104

Неактивен USfan

Люси, имаше в мобиле някаква пернишка автокъща с доста американки и екзотики, и май тоя зеления вайпър го бях мяркал там... имаха доста коли и то повечето налични, снимани пред нещо като планински хотелски комплекс... не помня как се казваше, дали не беше Трейд Ин салона...  знаеш ли ги и каква им е историята?

Да, автокъщата се казва така, и търгува с по-нови американки.
Скоро ще се местят на ново място, именно в Делта Хил, и оттам са снимките, дето си виждал напоследък.
Ще са близо до сервиза Кобра 2.

Ноември 04, 2018, 17:07:10
Отговор #105

Неактивен USfan

Снимката е на поне 10-15 години

Готина снимка, със сигурност от времето отпреди 2010 год, докато се движеше активно Кобрата, преди Сашо да я спре да я реставрира.
Всъщност по-скоро и преди 2009 год. със сигурност, понеже се виждат по-тесните 13-ки гуми, сложени на фабричните 13-ки Волфрейс джанти, с които излиза Кобра 2 версията.
Чак в 2010 Сашо и присади тия леко негърско седящи 17-ки джанти с спици, с които е в момента.

Колко сме се гонили с тая Кобра 2 с моите американки, преди 10-15 години. O:-)
С 1987  Мустанга ми 5.0 ГТ с ръчни скорости, го биех на ускорение, а в завои още повече
Най-вече решително го разтеглях след 100 Км.ч.
Дотогава неговия карбураторен само с 2 камерен карб осмак, геройски се държеше, ако и да беше куплиран с автомат.
Освен по-късото крайно предаване, Кобра 2-то е и по лекичък 50-100 кила на маса, от моя Фокс кабрио.

Иначе и с ТрансАма ми 3 Ген го биех на ускорение, който ми беше автоматик и моноинжекция осмак. Но и там най го дърпах слд 120-130 км/ч, където добрата аеродинамика на понтито, и вече 4 скоростния му автомат /автомата на Пинто Мустанга Кобра е само с 3 скорости/, си даваха предимство.
В завои пък, особено широки, плавни и бързи, още повече биех с Трансама горката Кобра. :))
Все пак, по онова време Кобра 2-то беше, както писах, още със стандартните си 205/70-13 гуми, които бяха доста по-тесни от моите 245/60-15.
А и следата на Файрбърдите и Камаро 3 ген като моя, също е доста по-широка от на Пинто Мустангите.
При все това, яко забавна кола е Кобра 2-то, много я харесвам.

Що се касае за въпроса на Митко за шлиците по калниците на Вайпера АСР, да, допълнително са слагани.
Питах сашо Кобрата, и той каза, че техния поне дошъл в тоя му вид АСР, сигурно стандартно е така, няма шлици.
Но след две пистови джентълменски рейсър състезания, на Мугело и Серес /и двете писти са моторджийско ориентирани- тесни и с бавни острои завои, искащи интензивни спирания / където бе пускан Вайпера, предните му гуми от спиранията загрявали доста, и влошавали сцеплението си, а и се изяждали бързо..
И решили Сашо и собственика да сменят капака, с афтермаркет шлицован такъв, да подобрят охлаждането на гумите.

Ето снимки с стария и новия капак.
Виждат се, освен монтирания дълбок преден спойлер/сплитер, и допълн. сложените мустачки/хриле отстрани на предните калници, подобряващи воденето на въздуха около предницата.

« Последна редакция: Ноември 04, 2018, 17:31:55 от USfan »

Ноември 07, 2018, 09:59:23
Отговор #106

Неактивен Механджията

• AMG
явно Трейд ин са наляли доста мангизи за коли на склад, че има адски много като за Бг и голяма част от тях са перформънс или върхови изпълнения

а това Делта хил изобщо живее ли някой в него, помня преди много години като го строяха, щяло отделен град да бъде...ама май не се получи баш така?

иначе тоя 70тарски мустанг ми е сред най-грозните възможни, изглежда като смален мъсъл кар, и с тия ужасни брони....супер несързамерен ми е, вероятно заради късата колесна база и тежко изглеждащите брони
......'с живота под вежди се гледаме строго, и боря се с него, доколкото аз мога'.......

Ноември 07, 2018, 14:39:15
Отговор #107

Неактивен USfan

Да, покрай късата колесна база Пинто Станга е несъразмерен.
На мен лично това боди като Форд Пинто по ми харесва визуално, отколкото Станг версиите.
Тоя поне е фастбек, а с отделния багажник Станг 2 е най-отврат колата, дето мога да се сетя от американките.
По грозен даже от Гремлина или от Додж Шадоу.
Що се касае за броните нищо особено. Всички амерл производители слагат в периода 1975-1977 год на Поникар купета си, някои и по късно, големи хром енергопглъщащи брони.
На Камаро и Файрбърд 2 ген не им седят по добре тия брони.
Чак в 1978 ГМ, и в 1979 Форд, слагат по елегантни и аеродинамични брони на Пони-клас купетата си.

за Делта Хил, ха, не е да не живее никой, или па живеещите да са от най бедните...  ;D
За визуално инфо, ето типичен на оформление гараж в къщичките от делтата на река Студена.
Колите като бройка във всяка средна къща там, или като приблизителна единична или обща в съответния гараж цена, също са такива.

Само че в повечето случаи, не са само или основно американски, а и английски и най-вече немски, доста премиумни такива.
Назад в темата, има и достатъчно снимки на някои супер редки и или бързички редки Мерцедеси, че и Макларъни, а и всякакви други екзотични талиги, които са на съседи живущи в комплекса, и които по съседство сервиза обслужва.

« Последна редакция: Ноември 07, 2018, 14:47:00 от USfan »

Ноември 07, 2018, 22:41:22
Отговор #108

Неактивен Механджията

• AMG
ясно, американски стил на живот в Бг, което е яко, и съм убеден, че не са бедняци там де хахаха

Ноември 15, 2018, 17:08:14
Отговор #109

Неактивен Speeder

• Администратор
  • Публикации: 4358
Люси, мерси за разяснението около ACRa!
Приказно място ще се окаже това Делта хил. :)

А сервиза, за който е темата, как се снабдява с части за тези американски екзотики?
С европейски доставчици ли работи, от САЩ ли поръчва, собствениците ли си носят частите?
145 Boxer, Alfetta GT, Alfasud Sprint Veloce 16v, Lada 1500 S

Как да качваме снимки във форума : http://www.classiccar-bg.com/index.php?topic=2631.0