Автор Тема: 1962 Chevy Impala 4dr Hardtop  (Прочетена 22201 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Юни 16, 2012, 21:44:41
Прочетена 22201 пъти

Неактивен muscle_fan_v8

  • Публикации: 31
Kлеги,от нчколко дни съм собственик на този автомобил и ще се радвам да Ви го представя.

Като цчло е комплектен,има си ръжда в изобилие и най-кофтито- насипен двигател. :D

Тези дни или по-късно днес ще кача снимки и повече инфо.

Ще пусна и тема с търсените от мен части,които хич не са малко.

Поздрави!
« Последна редакция: Юни 18, 2012, 16:22:28 от dido1903 »

Юни 17, 2012, 08:39:33
Отговор #1

Неактивен 100%bastard

  • Публикации: 1639
здрасти приятел
от къде си?
от къде купи колата?
.....ако ти трябва помощ бих ти препоръчал да се регестрираш в ам. форома там колегите са добре запознати с набавяне на части и технически съвети....
http://forum.americancarbg.com/index.php
Аз също си реставрирам моя БУИК-74 и ме радват такива хора които се захващат с такива не леки задачи
ка4и снимките де че съм натръпнал :D :D
ето ти една интересна тема за ИМПАЛА...http://forum.americancarbg.com/viewtopic.php?f=7&t=2290

Юни 17, 2012, 10:07:46
Отговор #2

Неактивен peter 1978

  • Публикации: 967
Да му е честита на колегата колата. Ясно е коя е - червената с бял таван която от началото на 90 те беше в Ямбол, после отиде при Любо Сотиров от Столник, после смени още един двама собственици.
Хубавото на колата е че е интересна каросерия - хард топ, 1962 г е от култовите за маниаците на Шемролет и е хубаво че колата е осмак автоматик и надявам се все още е относително комплектна.
Дано колегата да се справи. Много работа го чака!!!

Юни 17, 2012, 11:29:35
Отговор #3

Неактивен muscle_fan_v8

  • Публикации: 31
Мерси колеги!
За помагане ще има доста. ;)

На този етап си търся оригинален или по-голям двигател,който обаче също да е с горни скорости!
Има и още един куп неща,които търся,но по-късно днес ще пусна една тема в раздел КУПУВА.

Да,точно това е колата-червената с белия таван.
Тази снимка е от classiccars.zonebg.com. На неч колата е в доста добро състояние.


Днес обещавам да кача снимки на колата,но малко по-късно,защото сега тече ззасилена проверка на наличните части.

Исках да попитам дали нчкой от вас знае друга такава Импала да има в Б-я? Да се продава цяла или на части?

Например тази:

Юни 17, 2012, 11:33:19
Отговор #4

Неактивен stingray

  • Публикации: 375
Колега, тази от втората снимка също БЕШЕ в Ямбол. Ако знаеш колко пъти съм ходил да я искам...В средата на 90те беше абсолютно комплектна но...сега даже не знам къде се намира. :-\
"Никогда не соглашайся с толпой. Даже если она права." Эмиль Чоран

Юни 17, 2012, 12:52:53
Отговор #5

Неактивен USfan

  • Публикации: 10811
Kлеги,от нчколко дни съм собственик на този автомобил и ще се радвам да Ви го представя.
Като цчло е комплектен,има си ръжда в изобилие и най-кофтито- насипен двигател. :D
Тези дни или по-късно днес ще кача снимки и повече инфо.
Ще пусна и тема с търсените от мен части,които хич не са малко.
Поздрави!
Честита придобивка на този красив хардтоп и от мен. :D
Вчера за каквото си говорихме с теб за този каталог за резервни части на Шевита от 60-те, някои страници от него съм ги сканирал в темата със списанията.
Може да ги видиш там.  :)

Юни 17, 2012, 17:38:22
Отговор #6

Неактивен muscle_fan_v8

  • Публикации: 31
Това е Impala-та още при стария собственик:


За мое огромно съжаление е само 1 снимката от стария собственик.

Ето я и вече при мен. Чистене,местене на части и т.н. и т.н. Може да няма голям напредък,но все пак колата е при мен от 2дни... :)
















Юни 17, 2012, 19:57:21
Отговор #7

Неактивен 100%bastard

  • Публикации: 1639
това ИМПАЛАТА от мобилето ли е ,то трябва да има доста резервни 4асти към нея взе ли ги?
дай снимки на двигателя ....става ли за сглобяване 
ЯКА Е .....къде ще се прави колата ?
дай още снимки :D

Юни 17, 2012, 20:13:44
Отговор #8

Неактивен muscle_fan_v8

  • Публикации: 31
Същата е! Има "доста" резервни части,но нищо интересно. Като резервни части почти всичко съм взел-остана само блока (който не ми е спешен към този момент,защото има един куп друга работа за вършене,но скоро ще го домъкна и него) и една допълнителна предна седалка.

Двигателя е разглобен и има липсващи части.

Ако нещо конкретно ви интересува- казвайте и ще го снимам.

На първата снимка се вижда как я взех колата и сега съм в процес на събиране на всички налични части и монтирането им на колата.

Юни 17, 2012, 22:09:13
Отговор #9

Неактивен esteo

  • Публикации: 135
пиши ми на лични,да видим как ще ти пратя пдф-асембли мануал за импалата..ще ти бъде доооста полезен..къде правиш колата?ако имаш нужда от помощ-свиркай,успех и не се отказвай.