Автор Тема: Renault Alpine GTA/A610  (Прочетена 37785 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Юни 19, 2012, 21:29:59
Прочетена 37785 пъти

Неактивен немо

  • Публикации: 1041
  • пиперлив
Интересува ме дали някой знае с каква електроника са турбо моторите на тия каляски....става въпрос за PRV серия двигатели

http://en.wikipedia.org/wiki/Renault_Alpine_GTA/A610

Има вероятност да съм попаднал на останките на такъв Алпин.....
Opel Monza 3.0 GSE  1985
Opel Monza 3.0 GSE  1984
Opel Senator 3.0 AT  1985
Mazda MX5 NB 1.6    2001

Юни 19, 2012, 22:01:54
Отговор #1

Неактивен fulcrum

  • Публикации: 3764
  • Уреда показва , пробната лампа доказва.
    • РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
Renix -фирмената  операционна система на Renault. :)
Успех , наснимай каквото може и има.Това си е истинско янгтаймерово съкровище
PRV моторите използуват и Бош.
Другаря  ;)Тодор Живков също е компетентен по въпроса , чакам и неговото мнение!
 
РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
www.facebook.com/retrosmolyan
VW Golf 2 GT 1990
Skoda S 130 GL/A  1987

Юни 20, 2012, 16:07:15
Отговор #2

Неактивен GT

  • Публикации: 1075
Останки или цял автомобил искаш да купуваш ?  Я, първо го купи и после ще те откажем не от колата , а от живота.  :))  Френско бензин-турбо от бабини времена.   Не е важно каква система ползва, а колко дефицитни са му компонентите по тая система и механиката.   Знаеш ли, този път няма да се впускам в празни приказки.  Щом те кефи колата, взимай я. Само ще ти кажа, че е с бутикови части и цени.  На сивото ми 505 Турбо, което по дифолт е 4-цилиндрово, точно такъв мотор хукнах да търся. Подобен има в Рено 25. Със 1 турбина.  Здрав двигател такъв  не намерих в Пловдив, нито в София, нито в Англия.  А, здравите никой не ги продава, защото седят на колите.  А, 25-ци, читави, отдавна няма в Белия Свят по моргите на старо. Освен на черния пазар. Там има брилиянтни, перфектни коли.  >:D Тръгнах да купувам не много поломен такъв, де.

  Не ме устрои сумата, която трябваше за да стане истински хубав мотор.  А, беше по-евтино от колкото да се ремонтира оригиналният N9TE. За който само буталата са 1200-1400 лева 4-те. При това с връзки и компромиси.   :) За 6-цилидров, изплякал, не знам колко ще струват.  Бе, долна работа е Турбото във френска кола.  Гадни са.  По-добре атмосферен да бъде.  А, те са механични инжекциони, масово.  Като тези на Ауди и Мерцедес 123.  :)) И отдавна са за бракуване, понеже и масово на газ са карани, което е вреда за тази иначе чудесна система.

Има тук един колега от чужбина със сива 25-ца Турбо, оригинална.   Може него да питате, за надеждността на тая електроника.  От вървеж няма да се оплаче никога, но от нередности в управлението на горивните процеси/запалване, може да Ви разкаже цял роман. И ще е истина.  И това е най-честата причина, тези Турбо ПРВ-та да се трошат.    Гадна работа е френско турбо.   На  механически надежден мотор, вграждат ужасни електрики за управление.    На двигатели с ужасяващо лоша мазителна система, които износват разпредвалове за 200 000 км., слагат най-скъпата, качествена и добра електроника за тези времена произвеждана в Германия.
 :(
« Последна редакция: Юни 20, 2012, 16:09:23 от Тодор Живков »

Юни 20, 2012, 21:00:38
Отговор #3

Неактивен fulcrum

  • Публикации: 3764
  • Уреда показва , пробната лампа доказва.
    • РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
Останки или цял автомобил искаш да купуваш ?  Я, първо го купи и после ще те откажем не от колата , а от живота.  :))  Френско бензин-турбо от бабини времена.   Не е важно каква система ползва, а колко дефицитни са му компонентите по тая система и механиката.   Знаеш ли, този път няма да се впускам в празни приказки.  Щом те кефи колата, взимай я. Само ще ти кажа, че е с бутикови части и цени.  На сивото ми 505 Турбо, което по дифолт е 4-цилиндрово, точно такъв мотор хукнах да търся. Подобен има в Рено 25. Със 1 турбина.  Здрав двигател такъв  не намерих в Пловдив, нито в София, нито в Англия.  А, здравите никой не ги продава, защото седят на колите.  А, 25-ци, читави, отдавна няма в Белия Свят по моргите на старо. Освен на черния пазар. Там има брилиянтни, перфектни коли.  >:D Тръгнах да купувам не много поломен такъв, де.

  Не ме устрои сумата, която трябваше за да стане истински хубав мотор.  А, беше по-евтино от колкото да се ремонтира оригиналният N9TE. За който само буталата са 1200-1400 лева 4-те. При това с връзки и компромиси.   :) За 6-цилидров, изплякал, не знам колко ще струват.  Бе, долна работа е Турбото във френска кола.  Гадни са.  По-добре атмосферен да бъде.  А, те са механични инжекциони, масово.  Като тези на Ауди и Мерцедес 123.  :)) И отдавна са за бракуване, понеже и масово на газ са карани, което е вреда за тази иначе чудесна система.

Има тук един колега от чужбина със сива 25-ца Турбо, оригинална.   Може него да питате, за надеждността на тая електроника.  От вървеж няма да се оплаче никога, но от нередности в управлението на горивните процеси/запалване, може да Ви разкаже цял роман. И ще е истина.  И това е най-честата причина, тези Турбо ПРВ-та да се трошат.    Гадна работа е френско турбо.   На  механически надежден мотор, вграждат ужасни електрики за управление.    На двигатели с ужасяващо лоша мазителна система, които износват разпредвалове за 200 000 км., слагат най-скъпата, качествена и добра електроника за тези времена произвеждана в Германия.
 :(
Хахаа , изчерпателен  си както винаги! :)
Определено К -Jetronic - а на Бош никак не обича пропан - бутан( малко off) ;)
Налягането на горивото , създадено от горивната помпа е близо 6 бара.
Основен фактор! при смесообразуването - налягането на помпата да падне само  с половин до 1 бар и филмите почват- няма еднакво стехиометрично съотно-
шение гориво - въздух на ниски и високи обороти.
И така... има още, но не всичко в тази горивна с - ма е за критика. 
« Последна редакция: Юни 20, 2012, 21:03:50 от fulcrum »
РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
www.facebook.com/retrosmolyan
VW Golf 2 GT 1990
Skoda S 130 GL/A  1987

Юни 20, 2012, 23:17:45
Отговор #4

Неактивен GT

  • Публикации: 1075
 Не съм, просто спамя. Щом колегата има снимки, може да ги покаже все пак да видим Реното.  Аз, само се опитвам да му дам представа за тази работа.  Няма бензинов мотор с турбо, каран в България, на възраст 25+ години, който да е оцелял до  наши дни. Не и жив.  Съдя по няколко Ситроена СХ, поне 7 Пежа 505, няколко Алфи и Ланчии от тези времена и това е. Не е като нарочно да Ви дразня с простотии. Достатъчно околхозени коли има в повече от запазените.  Преди време, изтървах едно 2-ра фаза 505 Турбо. След него друго почти НОВО STi, с климатик, автоматик. Люси ще се окаже прав.  Аз съм съгласен - останалите читави бангии, заминават на продажба в чужбина. На не лоши цени.  Е, то, нормален човек няма да си купи такава кола да търкаля ежедневно. Тия са за болни идиоти, дето живеят в  Готиката или вековете преди Христа.   :-\    Дайте да го видим Реното и ще го мислим тогава, дали си заслужава.   

Юни 20, 2012, 23:19:42
Отговор #5

Неактивен fulcrum

  • Публикации: 3764
  • Уреда показва , пробната лампа доказва.
    • РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
Очакваме! :)
РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
www.facebook.com/retrosmolyan
VW Golf 2 GT 1990
Skoda S 130 GL/A  1987

Юни 20, 2012, 23:39:22
Отговор #6

Неактивен немо

  • Публикации: 1041
  • пиперлив
Ааааа,чакайте бре,ора  :shy: никакво Рено няма да купувам,кво ви стана  ::) що така решихте,не знам ??
Днеска ходих да снимам кочината,от снимките ще видите,че от това кола не става!
Има само един мотор,кутия и задно окачване.По мотора липси не видях,даже маслото е на макс,ама какво е вътре му.....един господ знае...
Не е с мех. инжекцион,не е каран на газ,не е каран може би 10-тина години,няма ЕКУ като че ли,има доста орязани кабели...







п.п.На втората снимка долу в дясно до колата се вижда и кулера.
Ако за някой нещо от тези остатъци представлява някакъв интерес мога поне да попитам/съдействам.
От мен толкова по темата....!
« Последна редакция: Юни 20, 2012, 23:44:22 от немо »
Opel Monza 3.0 GSE  1985
Opel Monza 3.0 GSE  1984
Opel Senator 3.0 AT  1985
Mazda MX5 NB 1.6    2001

Юни 21, 2012, 00:18:37
Отговор #7

Неактивен GT

  • Публикации: 1075
О, ясно. Е, помислихме наистина че ще го купуваш.  Нищо, де. Извинявай, ако сме те засегнали.

По принцип имам интерес.  Главно към двигателя. Може да попитате нехайният собственик, дали го продава на части.  Не че тая надежди, съдейки по годините седене там.  Ама, все пак. Този на части ще вземе повече от на вторични, ама както и да е.  Интересувам се главно от целия мотор, без значение състояние. Без скоростна кутия и прочие.  И с кой мотор е точно.
« Последна редакция: Юни 21, 2012, 00:28:49 от Тодор Живков »

Юни 21, 2012, 01:11:03
Отговор #8

Неактивен xctr

  • Публикации: 93
Жалка картинка.  :( Но все пак тази кола може да бъде възстановена но доста доста желание.. и с не малко пари.
[\\][___////___][\\]
Fiat Tipo 5door 1.4 SOHC Carb SX
Fiat Tipo 3door 1.6 DOHC Dual Dellorto 40 DHLA - project in progress

Юни 21, 2012, 01:36:18
Отговор #9

Неактивен baccara

  • Публикации: 390
здравейте колеги,ако колегата Живков се откаже да взима двигателя,аз бих го взел,независимо за каква сума,от няколко години търся такъв мотор,даже мислех че в бг няма такива останали ;)ще бъда много благодарен за някакво инфо