Автомобили > Френски автомобили

Renault Alpine GTA/A610

(1/16) > >>

немо:
Интересува ме дали някой знае с каква електроника са турбо моторите на тия каляски....става въпрос за PRV серия двигатели

http://en.wikipedia.org/wiki/Renault_Alpine_GTA/A610

Има вероятност да съм попаднал на останките на такъв Алпин.....

fulcrum:
Renix -фирмената  операционна система на Renault. :)
Успех , наснимай каквото може и има.Това си е истинско янгтаймерово съкровище
PRV моторите използуват и Бош.
Другаря  ;)Тодор Живков също е компетентен по въпроса , чакам и неговото мнение!
 

GT:
Останки или цял автомобил искаш да купуваш ?  Я, първо го купи и после ще те откажем не от колата , а от живота.  :))  Френско бензин-турбо от бабини времена.   Не е важно каква система ползва, а колко дефицитни са му компонентите по тая система и механиката.   Знаеш ли, този път няма да се впускам в празни приказки.  Щом те кефи колата, взимай я. Само ще ти кажа, че е с бутикови части и цени.  На сивото ми 505 Турбо, което по дифолт е 4-цилиндрово, точно такъв мотор хукнах да търся. Подобен има в Рено 25. Със 1 турбина.  Здрав двигател такъв  не намерих в Пловдив, нито в София, нито в Англия.  А, здравите никой не ги продава, защото седят на колите.  А, 25-ци, читави, отдавна няма в Белия Свят по моргите на старо. Освен на черния пазар. Там има брилиянтни, перфектни коли.  >:D Тръгнах да купувам не много поломен такъв, де.

  Не ме устрои сумата, която трябваше за да стане истински хубав мотор.  А, беше по-евтино от колкото да се ремонтира оригиналният N9TE. За който само буталата са 1200-1400 лева 4-те. При това с връзки и компромиси.   :) За 6-цилидров, изплякал, не знам колко ще струват.  Бе, долна работа е Турбото във френска кола.  Гадни са.  По-добре атмосферен да бъде.  А, те са механични инжекциони, масово.  Като тези на Ауди и Мерцедес 123.  :)) И отдавна са за бракуване, понеже и масово на газ са карани, което е вреда за тази иначе чудесна система.

Има тук един колега от чужбина със сива 25-ца Турбо, оригинална.   Може него да питате, за надеждността на тая електроника.  От вървеж няма да се оплаче никога, но от нередности в управлението на горивните процеси/запалване, може да Ви разкаже цял роман. И ще е истина.  И това е най-честата причина, тези Турбо ПРВ-та да се трошат.    Гадна работа е френско турбо.   На  механически надежден мотор, вграждат ужасни електрики за управление.    На двигатели с ужасяващо лоша мазителна система, които износват разпредвалове за 200 000 км., слагат най-скъпата, качествена и добра електроника за тези времена произвеждана в Германия.
 :(

fulcrum:

--- Цитат на: Тодор Живков в Юни 20, 2012, 16:07:15 ---Останки или цял автомобил искаш да купуваш ?  Я, първо го купи и после ще те откажем не от колата , а от живота.  :))  Френско бензин-турбо от бабини времена.   Не е важно каква система ползва, а колко дефицитни са му компонентите по тая система и механиката.   Знаеш ли, този път няма да се впускам в празни приказки.  Щом те кефи колата, взимай я. Само ще ти кажа, че е с бутикови части и цени.  На сивото ми 505 Турбо, което по дифолт е 4-цилиндрово, точно такъв мотор хукнах да търся. Подобен има в Рено 25. Със 1 турбина.  Здрав двигател такъв  не намерих в Пловдив, нито в София, нито в Англия.  А, здравите никой не ги продава, защото седят на колите.  А, 25-ци, читави, отдавна няма в Белия Свят по моргите на старо. Освен на черния пазар. Там има брилиянтни, перфектни коли.  >:D Тръгнах да купувам не много поломен такъв, де.

  Не ме устрои сумата, която трябваше за да стане истински хубав мотор.  А, беше по-евтино от колкото да се ремонтира оригиналният N9TE. За който само буталата са 1200-1400 лева 4-те. При това с връзки и компромиси.   :) За 6-цилидров, изплякал, не знам колко ще струват.  Бе, долна работа е Турбото във френска кола.  Гадни са.  По-добре атмосферен да бъде.  А, те са механични инжекциони, масово.  Като тези на Ауди и Мерцедес 123.  :)) И отдавна са за бракуване, понеже и масово на газ са карани, което е вреда за тази иначе чудесна система.

Има тук един колега от чужбина със сива 25-ца Турбо, оригинална.   Може него да питате, за надеждността на тая електроника.  От вървеж няма да се оплаче никога, но от нередности в управлението на горивните процеси/запалване, може да Ви разкаже цял роман. И ще е истина.  И това е най-честата причина, тези Турбо ПРВ-та да се трошат.    Гадна работа е френско турбо.   На  механически надежден мотор, вграждат ужасни електрики за управление.    На двигатели с ужасяващо лоша мазителна система, които износват разпредвалове за 200 000 км., слагат най-скъпата, качествена и добра електроника за тези времена произвеждана в Германия.
 :(

--- Край на цитат ---
Хахаа , изчерпателен  си както винаги! :)
Определено К -Jetronic - а на Бош никак не обича пропан - бутан( малко off) ;)
Налягането на горивото , създадено от горивната помпа е близо 6 бара.
Основен фактор! при смесообразуването - налягането на помпата да падне само  с половин до 1 бар и филмите почват- няма еднакво стехиометрично съотно-
шение гориво - въздух на ниски и високи обороти.
И така... има още, но не всичко в тази горивна с - ма е за критика. 

GT:
 Не съм, просто спамя. Щом колегата има снимки, може да ги покаже все пак да видим Реното.  Аз, само се опитвам да му дам представа за тази работа.  Няма бензинов мотор с турбо, каран в България, на възраст 25+ години, който да е оцелял до  наши дни. Не и жив.  Съдя по няколко Ситроена СХ, поне 7 Пежа 505, няколко Алфи и Ланчии от тези времена и това е. Не е като нарочно да Ви дразня с простотии. Достатъчно околхозени коли има в повече от запазените.  Преди време, изтървах едно 2-ра фаза 505 Турбо. След него друго почти НОВО STi, с климатик, автоматик. Люси ще се окаже прав.  Аз съм съгласен - останалите читави бангии, заминават на продажба в чужбина. На не лоши цени.  Е, то, нормален човек няма да си купи такава кола да търкаля ежедневно. Тия са за болни идиоти, дето живеят в  Готиката или вековете преди Христа.   :-\    Дайте да го видим Реното и ще го мислим тогава, дали си заслужава.   

Навигация

[0] Списък на темите

[#] Следваща страница

Премини на пълна версия