Автор Тема: Renault Alpine GTA/A610  (Прочетена 37747 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Юни 21, 2012, 02:17:58
Отговор #10

Неактивен Caxo

  • Публикации: 470
  • Москвич 408;408и;427;2140
Тва Рено като го гледам... мотора да отива при някой колега, стъклата в ибей, а останалата част от купето на вторични. На мен лично малко криминална ми се види цялата работа... Такъв рядък автомобил от синьо/лилав металик да го боядисаш просто червено и накрая да го ползваш за донор... за мен не е нормално  C:-) Та който взема мотора, не знам за какво ще го ползва, ама да има едно на ум !

Юни 21, 2012, 08:16:25
Отговор #11

Неактивен koruderliev

  • Публикации: 2477
Колега бравоо за снимките :) много са маниашки с тези палета с буркани и бидони :) Това е третото такова Рено което виждам в БГ ...освен ако не е зарязано по плевенско и да си е второто ;)

Юни 21, 2012, 16:23:54
Отговор #12

Активен USfan

  • Публикации: 10811
Колеги колкото и да е опоскано купето, мисля че ще е грехота да се вади от него мотора.
Предвид че колата е пластик и на вторични няма да се вземат много пари на това боди без мотор, по добре ако  е ниска цената да се вземе от някой фен цялата талига в пакетна цена.
 Пък знае ли се, след време от Гермяания или от някъде, може да се намери някой такъв здрав отпред Алпин ГТ, пък ударен отзад или отстрани.
И да се съчетаят нещата.  ;)
Не прочетох добре темата нагоре, но това купе евентуално някакви части в добавка към него, има ли някъде скрити по двора или другаде?
Примерно врати, там седалки?  :)

Юни 21, 2012, 18:09:22
Отговор #13

Активен fulcrum

  • Публикации: 3764
  • Уреда показва , пробната лампа доказва.
    • РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
Колеги колкото и да е опоскано купето, мисля че ще е грехота да се вади от него мотора.
Предвид че колата е пластик и на вторични няма да се вземат много пари на това боди без мотор, по добре ако  е ниска цената да се вземе от някой фен цялата талига в пакетна цена.
 Пък знае ли се, след време от Гермяания или от някъде, може да се намери някой такъв здрав отпред Алпин ГТ, пък ударен отзад или отстрани.
И да се съчетаят нещата.  ;)
Не прочетох добре темата нагоре, но това купе евентуално някакви части в добавка към него, има ли някъде скрити по двора или другаде?
Примерно врати, там седалки?  :)
Люси , и така,  и иначе. :)
Много тежка мисия е да се съберат от 2 една с донор отвън.
Това няма къде да отиде , освен да му излезе късмета пак навън. Както и да е аз имам 2 идеи.
Едната е мнооого щурава - ТРИКОЛКА на базата на руините
 .  :))Ако имах излишни пари...     
За другото ми трябват скоростите , имат много общо със тези на задномоторните и централноразположените Рендета.
Тоест . още едно но ИСТИНСКО 8 :D Гордини!
РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
www.facebook.com/retrosmolyan
VW Golf 2 GT 1990
Skoda S 130 GL/A  1987

Юни 21, 2012, 18:42:41
Отговор #14

Неактивен немо

  • Публикации: 1041
  • пиперлив
Момчета,тая талига е някаква много странна комбинация от метал и стъклопласт,и няма ама нищо общо с познатата от Булгаралпин-а комбинация рама-метал+купе-стъклопласт,т.е. това,дето го предлага USfan->комбинация 2 в 1 малко ме съмнява да е удачен вариант...
Мисълта ми е,че при тая кола нещата не стават по метода на ентусиаста,ами трябва сериозен лев.Може и да бъркам де,ама надали...... 8))

п.п.Алпината е в Русе.
Opel Monza 3.0 GSE  1985
Opel Monza 3.0 GSE  1984
Opel Senator 3.0 AT  1985
Mazda MX5 NB 1.6    2001

Юни 21, 2012, 21:20:56
Отговор #15

Неактивен GT

  • Публикации: 1075
Никакъв грях няма. Какво си го зажалил толкова ?  Почти не се разбира каква кола е, ще жалея за него.  Напротив - изкушение е да му вземеш мотора.  >:D И ще е най-правилното решение.  Триколка със 180-200+ коня......няма да  стане.

По-човешка и реална идея е да се сложи във 505.   Колата е издължена, намръщена, луксозна, предаването е задно, диференциалът с блокаж, мотора голям и могъщ.......

Юни 21, 2012, 22:00:20
Отговор #16

Активен fulcrum

  • Публикации: 3764
  • Уреда показва , пробната лампа доказва.
    • РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
Никакъв грях няма. Какво си го зажалил толкова ?  Почти не се разбира каква кола е, ще жалея за него.  Напротив - изкушение е да му вземеш мотора.  >:D И ще е най-правилното решение.  Триколка със 180-200+ коня......няма да  стане.

По-човешка и реална идея е да се сложи във 505.   Колата е издължена, намръщена, луксозна, предаването е задно, диференциалът с блокаж, мотора голям и могъщ.......
Е да де - и крила ще му трябват! O:-)
Аз залагам на скоростната кутия....копериране може би? ;)
РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
www.facebook.com/retrosmolyan
VW Golf 2 GT 1990
Skoda S 130 GL/A  1987

Юни 22, 2012, 02:53:20
Отговор #17

Неактивен GT

  • Публикации: 1075
Не виждам защо са му крила. Кире, това няма да е като да го сложиш на Рено Булгар и да се чудиш как да го държиш на пътя.  Изобщо не мисли такива неща. 505-цата е много, много добре сложена на пътя кола. С PRV6 ще дойде към 1400 кила. Има много хубаво окачване. И много мислена каросерия, в която фабрично се вграждат 180 коньови мотори. Значи, считай, че ще понесе още 100 без да се разпадне и потроши.

 Хубавото е, че тия мотори развиват макс.въртящ момент малко над 2000 оборота. Знай, че към 2300-2600, вече има пълен бууст и макс. торк 250-340 Н.м. . Когато не го натискаш и не надува, пак тегли добре, такива мъртви зони и работи няма. Не е резачков двигател, а мотор с отлична за средна/голяма лимузина характеристики.

Кутията. И тук прибъзваш. Да се насади на задно, не е трудно.  Кутии за тази цел, има.   Ръчни 4-степенни, ръчни 5-степенни.  ВА 7/4, ВА7/5, които не държат на големи сили и се монтират на слабите агрегати 1800/2000 бензин, разни дизели и прочие.  Правилният избор е най-добре и сигурно, трансмисия ВА10/5. Тя се слага на по-мощните мотори бензин, 2200 Турбо, 2200 ЖТИ, 2700 ЖТИ (V6), 2800 V-6 както в 505, така и във 604.  :)
 
Шперове за тях също има. Дори от много нови Пежа 4х4 стават задните диференциали. Дори са със Торсен, винтов шпер. Такъв диференциал има 405 Mi 16x4 и 405 Т16. Ми 16-ки се намират, хубави диференциали със читави блокажи, да. И понеже никой НЕ ги иска - продават се на смешни цени, барабар с още оборудване с тях.

О, да. Има и автоматици разни. Даже съм убеден, че може да се куплира със 4-степенни автомати от 80-те години, което не е никак лоша идея също. 

Юни 22, 2012, 13:06:52
Отговор #18

Активен fulcrum

  • Публикации: 3764
  • Уреда показва , пробната лампа доказва.
    • РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
Трябва ми единствно кутията  заради 5 - тата скорост и не само за това. Другарю Живков , ако имаш конкретика за мотора , звъкай ( номера ми го има в тел .указател на форума) или драскай ЛС. :)
Такава кутия направо си казвам , пада от небето! O:-)
РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
www.facebook.com/retrosmolyan
VW Golf 2 GT 1990
Skoda S 130 GL/A  1987

Юни 22, 2012, 15:11:45
Отговор #19

Неактивен GT

  • Публикации: 1075
Неговата кутия не ми трябва. В случай, че има успех с тази работа - поне аз я оставям за теб. Мотора ми трябва на мен. Другото дявол да го вземе.

Колегата, снимал Реното знае ли къде се намира в Русе ? Изобщо дали се продава ? Мотора и без документи ще свърши работа. Само да го продават на земни цени.