Автор Тема: Renault Alpine GTA/A610  (Прочетена 37754 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Март 04, 2018, 11:10:30
Отговор #50

Неактивен michev

  • Публикации: 2561
  • only rear wheel drive
Много добро състояние за изоставен автомобил! Май не е бил точно изоставен :D

Март 05, 2018, 00:38:53
Отговор #51

Неактивен DMC

  • Публикации: 1417
  • Георги Димитров
Пффф, направо ни отвя!
Peugeot 205 1.6 GTI '84
Peugeot 205 1.4 Roland Garros '90
BMW E12 528 '78
Opel Rekord C 1.9 Sprint '67
Alfa Romeo 2000 GTV '74
Citroen CX 2500 IE Pallas '83
VW T3 Caravelle 1.9

Март 05, 2018, 12:28:12
Отговор #52

Активен USfan

  • Публикации: 10811
Специални поздравления за покупката на колегата Бакара и тук официално от мен.  :)
Не се стърпявам да се похваля, и че в процеса на покупката си писахме с него, и изразих моето мнение, силно към придобиването на това бижу.
Много се радвам, ако макар и с със съвсем малко, съм наклонил везните в посока на щастливата покупка.

А ето и от мен 2 снимки, които колегата Бакара ми прати, още по време на преговорите.
Надявам се той да няма нищо против, че препоствам и поста с една снимка от фейс кореспонденцията му с англ. собственик, понеже мисля, е интересен с историята на колата, описана в него.
Собственика на Алпина го е имал за цели 25 години, ако правилно съм сметнал времето, и е хардкор фен.
Както се вижда, купил си дори и Вентури Атлантик, да го замести в гаража му.

Пожелавам бърза и успешна лека козметична реставрация, и живот и здраве, още това лято да го видим по нашите пътища.




Март 05, 2018, 21:34:16
Отговор #53

Неактивен baccara

  • Публикации: 390
Хаха , много се радвам , че се включи и ти батко Люси   ;) Ти беше и първия човек с който споделих за колата  :) и живи и здрави един ден като я върнеме на пътя ще държа да я тестваш >:D  Издирих собственика който я е карал най-много , той е и 2ри собственик от 1991 до 2007ма , първия е главния герой от някогашния сериал ,,Howards way" във който е участвала и колата , 1989 и 1998
 има и ревюта в две списания , едното от тях сега чакам човека да ми изпрати, ще напиша и имената на списанията . Фактически Алпина започва да работи на 5 цилиндъра още през 2007ма при совственика който си го е карал и след това той го продава на Пол (човека от който аз го купих) .Пол никога не го е карал , просто  го е прибрал при колекцията му от 80-90 рена който е имал . Та там в един бивш склад за пилета е стоял Алпина 10 тина години .Ето какво ми написа Мартин( човека който я е карал последно):
« Последна редакция: Март 05, 2018, 22:09:47 от baccara »

Март 05, 2018, 21:57:50
Отговор #54

Неактивен baccara

  • Публикации: 390
тук време 4:44 я има за малко и колата , и още две снимки с нея от сериала : високия човек който е леко плешив (Кен) , той е първия собственик на Алпина
« Последна редакция: Март 05, 2018, 22:24:42 от baccara »

Март 06, 2018, 17:06:26
Отговор #55

Неактивен Speeder

  • Администратор
  • Публикации: 5105
Гога, браво!
Човек намясто, първо, и второ - собственик на Alpine GTA!

Страхотия!

Искам да ни разкажеш всичко! До последното болтче, снимано и красиво!
Ей, много култова машина си намерил.
Прекрасната и необходима добавка за твоята авангардна колекция!
145 Boxer, Alfetta GT, Alfasud Sprint Veloce 16v, Lada 1500 S, GT 1300 Junior

Как да качваме снимки във форума : http://www.classiccar-bg.com/index.php?topic=2631.0
"По един болт на седмица да бяхте завивали, сега щяхте да ги карате тия коли!"

Март 06, 2018, 17:37:20
Отговор #56

Неактивен krankenstein

  • Публикации: 7182
Яко - кола, участвала в стара английска "сапунка", това си е за музей направо! :D
Теория - това е, когато знаеш всичко, но нищо не работи.
Практика - това е, когато всичко работи, но не знаеш защо.

Май 01, 2019, 15:45:33
Отговор #57

Активен USfan

  • Публикации: 10811
Малко да оживим темата, с най-новата на възраст придобивка на колегата Георги.  :)
 
А именно, последния някога правен от оригиналните Алпини от град Диеп- модела А610.
Снимките основно са сега от участието на Алпина на трак-дей на пистата Гудууд преди 2 седмици.













































Май 01, 2019, 15:47:47
Отговор #58

Активен USfan

  • Публикации: 10811
А ето и малко снимки от интериора, таблото, и мотора.

При интерес за повече подробности по отн. на карането и експлоатацията, предвид че си я кара редовно, собственика да каже...   ;D













Май 19, 2019, 19:29:00
Отговор #59

Неактивен baccara

  • Публикации: 390
Благодаря ти много за снимките батко Люси , пиша малко с закъснение . Да още когато се запознах с Пол преди две години когато ходих да купувам един двигател за Рено 25 от него той ми сподели че има Алпин ГТА за продаване тоест сребристия които е тук в темата и след заговаряне и сладки приказки каза че е имал и 3 броя А610 , червен и зелен( последния пройзведен С десен волан ) който е продал , но има все още  жълт А610 който е на жена му.  Но ние тръгнахме и така и него видях .След това един ден ходих при другият ми приятел Пол който има Рено 25 лимузина да я изпера и полирам. Той ме запозна с Пол със Алпините и многото Рена  :D . От на по бира , по 2 и се заприказвахме за А610 ката . Тои ми разказа , че е в движение но от 2011та е карана много малко само за годишен преглед и после пак в гаража . От там той ми каза , че ще звънне на Пол собственика да му каже , че аз я искам . Хоп и така и стана !!! Чухме се разказа ми за колата , но ми каза , че нея продава  :-\  и е на жена му. Но , че един ден ако обмислят да се разделят с нея аз съм 1ви в списъка и ще кажат 1во на мен . Умрях от кеф  8)) . След като ми каза с кой модел джанти е , че е жълт и я е карал във Франция при Гараж- Хамелин за разни ъпгрейди  :) и колата е 315 конски сили със голями спирачки отпред е други подобрения.  Тогава бях спокоен , че един ден ще е моя . Така и стана . След малко чакане и базици за колата един ден двамата Пол и Пол бяха заедно да карат някаква кола , звънна ми  тои ими каза , че е размислил ! Колата НЕСЕ ПРОДАВА, но понеже много я искам и знае , че ще се грижа за нея ще я продаде на мен   :) , още не бях я виждал на живо освен на тази снимка , но му казах , че я взимам и когато и да пойска да я кара ще му я давам  ;D . След това се разбрахме кога мога да отида да я видя и така и стана . Станах собственик на Алпин А610 . Тук е вечерта когато отидох да го взимам и първото зареждане на бензин.  Пол искаше да мия докара с платформа до при мен ,но аз исках да я подкарам. Направих и застраховка , платих пътната такса и газ!!! .Колата не беше в много добро състояние искаше много внимание, грижа и работа докато стана годна  за каране и във състоянието което е сега ! Има още много неща за оправяне , но леко по леко действам . Технически е много здрава . Да разкажа и за нея малко . Алпина е последния модел който слага край на линията през 1995г. Пуснаха чак миналата година и възродиха А110 . От А610 са произведени общо 818 броя , от който 68 със десен волан . Този е номер 35 . Двигателя има доработки и е 315 к.с , оригинално е бил 250 к.с . Катализаторите са премахнати и изпускателните колектори са заменени. Колата я карам около 1 или 2пъти в месеца.  Върви доста добре. Колкото е подобна на ГТА, толкова е и различна . Някой хора мислят , че 610 и фейслифт на ГТА, но не е ! Купето и много по различно , самота шаси на А610 има повече метал и е със около 200-300 кг по  тежко от това на ГТА .
« Последна редакция: Май 19, 2019, 20:12:07 от baccara »