Автор Тема: Спасов ден София 1999 г.  (Прочетена 9044 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Юни 20, 2012, 21:41:00
Прочетена 9044 пъти

Неактивен koruderliev

  • Публикации: 2476
Помните ли го :) ...ето и малко снимки ;)

http://classiccars.zonebg.com/Bulgarien/Enterprise/spasovdens.html

Юни 21, 2012, 11:52:46
Отговор #1

Активен USfan

  • Публикации: 10842
Ххе, спомени, тия измамници от Мото Плюе, вече са си изреставрирали Форд А-тата.  :))
Импалата на Любо от 1960 още не изнесена, а Октавията кабрио на един колега метъл фен, още се движи.  ;)
Другото което ме учудва, че още се движи и големия бял 3 литров Ровър Р5...  :-*
Който някъде сега изчезна със скрофен мотор.

Юни 21, 2012, 14:42:01
Отговор #2

Неактивен booger

  • Публикации: 295
Ровърчето е при един приятел, боядиса го на 2 цвята комплектова го с оригинални метални джанти и нови брони и има още малко работа по него, но са дреболии. Надявам се да го подкара скоро. Мотора е Бедфорд.

Юни 21, 2012, 16:15:30
Отговор #3

Активен USfan

  • Публикации: 10842
Ровърчето е при един приятел, боядиса го на 2 цвята комплектова го с оригинални метални джанти и нови брони и има още малко работа по него, но са дреболии. Надявам се да го подкара скоро. Мотора е Бедфорд.
Брей браво.  :)
Ама имаш предвид, че ориг 3 литров 6 цил мотор е производство на Бедфорд ли?  ::)
Или че сега е сложил някъв такъв от Ван твоя приятел?

Щото до началото на 90-те, колата си беше с ориг Ровъров мотор.
Гледал съм я отбилзо тогава, вкл и мотора, беше на едни мой позанти, които живехе в Лозенец близо до гъза на слона.

Но, никъде не съм срещал данни по специализираната техн автомобилна английска литература литература /а съм чел доста, и също и имам огромно количество в къщи баш такава, баш и за реставрации на така наречените Аунти и Цуклопи Ровъри  :)) /, че 2,6 и 3 литровите 6 цил мотори на Ровър от 50-те и 60-те, макар и със старовремски им Т-обр клапани, са произвеждани от друга фирма, хеле пък камионджийска.  :)

Юни 21, 2012, 18:50:42
Отговор #4

Неактивен malak foko

  • Публикации: 41
ех спомени първото ни групово участие с тези 3 коли Чайка Шкода и Победа



Юни 21, 2012, 22:04:46
Отговор #5

Неактивен m_g

  • Публикации: 1123
  • ГАЗ М21, ГАЗ 3102, Варшава 223, ВАЗ 2101, Ниса 522
Победата на кой е била по това време? На Илиян ли?
А за синята Импала може ли повече информация? Кога е изнесена? Помня я в списание "Вираж" навремето...
Червената Фелиция я снимах преди две години в Кремиковци. Ето как изглеждаше тогава:

Май колегата от форума Люси Пурата я купи?

Юни 22, 2012, 12:44:09
Отговор #6

Активен USfan

  • Публикации: 10842
Ами тая Победа и Чайката изнесени ли са ?
А с Октавията кво е станало///
Ааа, Импалата я знаеше цяла София.

Беше не много оригинално, ам добре изреставрирана, и с ориг шестак и автоматик.
Чичката от селото Любо ми я даваше тогава за една Алфа Спидер бартер, дето я имах партийно с един приятел.
Беше абсурд за тогава да му дам Спидера.
Лесно Спидер от тая версия вървеше тогава по 10-12-14000 марки.
А тая Импала на 10000 марки никой не и се обаждаше да я погледне.
 В крайна сметка, Любо собственика от Столник я продаде за само 7 или 75000-марки, нещо такова.
Ама това бяха много пари за през 2000 година.

За сравнение, на съседа Стенли Мустанга Грандем, бившия на Боян Радев, той го купи тогава за 5000 марки в движение и угледен.
А ТрансСАма му 6,6, пак го взе от един приятел в движение, за 6000 марки.

То тогава, братя Диневи пък си купиха най-запазения тогава от всички Станги в БГ, оня синия Станг Старозагорския за 7000 марки.
Така че тогава точно, тая кола си беше залежала...  :))

И да, поне Любо стария сосбтвеник ми каза, че била изнесена от новия сосбтвеник.
Ама дали е така?
Абе голям праз.
Това е базов седан с колонки.
Нито е хардтоп, нито е кабрио или купе, нито даже е с осмак...
 Има ги по Германия сега по 10-15000 евро в такива спецификации като баш тази.  :)

Юни 22, 2012, 15:00:41
Отговор #7

Неактивен Teodor

  • Публикации: 1003
Победата тогава май беше още на Маринчо. А иначе все още е в София, стои си прибрана при друг собственик. Жалко за шкодата кабрио, тръгнала е надолу.
« Последна редакция: Юни 22, 2012, 15:03:24 от Teodor »

Юни 23, 2012, 12:19:55
Отговор #8

Неактивен победовод

  • Публикации: 836
Победата някога беше прибрана,през 2001 г. когато беше все още собственост на Маринчо,тогава можеше и да се движи сама.Следвашите и собственици вече така добре са я "прибирали",че в 2010 г. я докараха на репатрак във Военната академия.Всичките пластмаси  по арматурното табло се бяха скапали тотално,салона изпокъсан и избелал,ринга на звуковия сигнал беше свален и се търкаляше някъде из купето.Външно,напукан кит и ръжди по купето и хрома.Двама човека се бориха  час-два да запалят неоригиналния двигател от ГАЗ 21.За тези няколко часа максималното постижение беше около 7-8 секунди работа на място,задачата да мине на собствен ход 15-20 метра така и не се състоя.Много жалко за тази кола,като я видях в какво се е превърнала,повече не се доближих до нея.
«Волга» — единственный автомобиль, способный передвигаться, будучи неисправным чуть менее, чем полностью.

Юни 23, 2012, 13:46:02
Отговор #9

Неактивен booger

  • Публикации: 295

Брей браво.  :)
Ама имаш предвид, че ориг 3 литров 6 цил мотор е производство на Бедфорд ли?  ::)
Или че сега е сложил някъв такъв от Ван твоя приятел?

Щото до началото на 90-те, колата си беше с ориг Ровъров мотор.
Гледал съм я отбилзо тогава, вкл и мотора, беше на едни мой позанти, които живехе в Лозенец близо до гъза на слона.

Но, никъде не съм срещал данни по специализираната техн автомобилна английска литература литература /а съм чел доста, и също и имам огромно количество в къщи баш такава, баш и за реставрации на така наречените Аунти и Цуклопи Ровъри  :)) /, че 2,6 и 3 литровите 6 цил мотори на Ровър от 50-те и 60-те, макар и със старовремски им Т-обр клапани, са произвеждани от друга фирма, хеле пък камионджийска.  :)
[/quote]

Ами най вероятно оригиналния който май наистина е бил 6 так им се е сторил ламя и са го сменили с този дизелов двигател Бедфорд. Така е взел колата този познат с такъв двигател. Интересна кола е обаче. Колата е с ляв волан, но има опция да се промени дирекцията като волана с кормилната уредба се размонтира и се монтира от дясно, а за да стане всичко без да има някакви разлики формата на жабката и формата на километража са еднакви и само им се разменят местата.  ;) Мн хитро е направена. Аз ще направя по подробни снимки като я извадиме от гаража това лято защото имаме планове да я пребоядисаме в някой оригинален за модела цвят.