Автор Тема: Авто унд Техник Музеум- Синсхайм, Германия  (Прочетена 18878 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Юли 03, 2012, 10:58:48
Прочетена 18878 пъти

Неактивен USfan

  • Публикации: 10811
www.technik-museum.de


Наскоро успях да пратя сина на една яка двуседмична екскурзия в Германия, която вклюваше и обиколки на доста замъци, и разбира се, музеи.  :))
Един от тях, беше горепосочения в заглавието автомузей, който се намира в провинция Баден Вюртемберг, не далече от Щутгарт.

В него освен тематични експозиции по американски и примерно, италиански спортни коли, има изложени и доста самолети, вкл единствения останал здрав Ту-144, и един от Конкордите.
Във всики самолети можеш да се качиш и да бъдат разгледани, вкл и свръхзвуковите.

А пък в прилежащия наблизо авиационен музей в град Шпайер, може да бъде видяна изложена оригиналната съветска совалка Буран.
На снимката където сина е застанал отзад на моторите на един от гражданските свръхзвукови, може ли да познаете кой е този самолет- Конкорда, или Ту-144?  ;D






















« Последна редакция: Август 03, 2012, 12:36:09 от Speeder »

Юли 03, 2012, 11:01:15
Отговор #1

Неактивен USfan

  • Публикации: 10811




















Юли 03, 2012, 11:06:43
Отговор #2

Неактивен USfan

  • Публикации: 10811
А някои от танковете са направени на реални симулатори.  ;D
Веригите им, купола и оръдието са вързани с ел. мотори, и може да ги въртиш насам-натам с помощта на един пулт.

















Юли 03, 2012, 11:10:31
Отговор #3

Неактивен doctorZizi

  • Публикации: 309
    • trabantBG.eu
на Конкорда двигателите  са разположени на доста по- голямо разстояние един от друг 2х2 в крилете, а на Туполев трябва да са един до друг като общ блок- вероятно това е някаква версия на Туполев.
Прави каквото трябва, да става каквото ще!
Аз не карам бавно, просто летя много ниско!

Юли 03, 2012, 12:57:39
Отговор #4

Неактивен fulcrum

  • Публикации: 3764
  • Уреда показва , пробната лампа доказва.
    • РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
на Конкорда двигателите  са разположени на доста по- голямо разстояние един от друг 2х2 в крилете, а на Туполев трябва да са един до друг като общ блок- вероятно това е някаква версия на Туполев.
Висока както винаги немска техническа култура!
Самолта си е чист Ту 144-  една от 6 - те останали машини по музеите в света - погледнете профила на крилото на Конкорда , там разликата е многооо осезаема при него ПХО - то тип ,, патица е по- голямо , също и колесника.
Мене като танкист си ме кефи Пантерата на една от снимките - символа на среден танк на Вермахта и мечтата на всеки немски танкист. :)
« Последна редакция: Юли 03, 2012, 13:04:21 от fulcrum »
РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
www.facebook.com/retrosmolyan
VW Golf 2 GT 1990
Skoda S 130 GL/A  1987

Юли 03, 2012, 13:38:22
Отговор #5

Неактивен koruderliev

  • Публикации: 2477
Ту 144 - виждат се отворените закрилки (или както там се казват) зад кабината :) В музейната експозиция Конкорда е разположен зад ТУ-то и тук не се вижда ;)

Юли 03, 2012, 15:38:10
Отговор #6

Неактивен USfan

  • Публикации: 10811
Хехе, много сте добри. :))
 Точно в експозицията Ту-то и Конкорда са успопредни едни зад друг.
Ще сканирам и ще постна рекламните материали на музея, там се вижда как стоят.
А 6 бройки останали Ту-144, бре дали това наистина е така?  :)
Не ми се вярва.   :-\

Доколкото помня, мисля че са направени само 2 или 3 броя, каито реално пътничекси полети платени не са извършвали.
Един от тия пропизведени пада още при изпитване, с яко инжевнери и партийци вътре, и спират почти веднага и гражданската летателна програма.
Та според мен, не са правени много бройки Ту-144.
Или ако това е така, дайте някой надежден линк за историята на 144, да четем тука. :)

Юли 03, 2012, 17:11:35
Отговор #7

Неактивен fulcrum

  • Публикации: 3764
  • Уреда показва , пробната лампа доказва.
    • РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
Хехе, много сте добри. :))
 Точно в експозицията Ту-то и Конкорда са успопредни едни зад друг.
Ще сканирам и ще постна рекламните материали на музея, там се вижда как стоят.
А 6 бройки останали Ту-144, бре дали това наистина е така?  :)
Не ми се вярва.   :-\

Доколкото помня, мисля че са направени само 2 или 3 броя, каито реално пътничекси полети платени не са извършвали.
Един от тия пропизведени пада още при изпитване, с яко инжевнери и партийци вътре, и спират почти веднага и гражданската летателна програма.
Та според мен, не са правени много бройки Ту-144.
Или ако това е така, дайте някой надежден линк за историята на 144, да четем тука. :)
В интерес на истината Люси са серия от цели 9 машини!
Много негативно се отразява на имиджа на самолета трагедията на летище Бурже през 1973г. Самолета се разбива край селището
Госенвил , като на земята има и жертви.
Иначe e безспорен свръхзвуков  първопроходник в световната гражданска авиация.
РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
www.facebook.com/retrosmolyan
VW Golf 2 GT 1990
Skoda S 130 GL/A  1987

Юли 03, 2012, 21:45:12
Отговор #8

Неактивен USfan

  • Публикации: 10811
Брей, 9 машини, яко.
Жалко че сигурно в бедните години след перестройката, руската държава ги прпоала всичките на разни музеи.
То имам от този музеи и много интересна книжка, как Конкорда е раглобяван и придвижван по вода и по шосе, докато стигне в Музея.
Вероятно по подобен начин и Ту-то са го докарали.
Което значи, че вече никога няма да е авиационно годно.

Но мисля че Конкорда е доста по първоприходец.
Още през 1970 са му първите полети през океана.
Просто законово минават няколко години, докато от града Ню Йорк се навият да го пуснат да лети над тях.
Което не са искали, най вече заради много по големия шум при кацане и излитане спрямо нормален самолет.

Юли 03, 2012, 23:18:43
Отговор #9

Неактивен doctorZizi

  • Публикации: 309
    • trabantBG.eu
за шум просто не ми се говори. Когато Туполев беше в София- не помня годината, но все още живея до пистата където кацна и откъдето по- късно излетя същият този Дзвер. В продължение може би над половин час Убавеца си сЕде на пистата и си бръмче, ама така си бръмчеше, че май още го чувам. Непрекъснато набираше обороти, е и децибели и чак когато напълни кюнците с огън и опърли мангалите дето живеят до пистата реши, че е време да си ходи. Добре, че си отиде щото щеше да ни събори джамовете барабар с дървенията. То това му беше и единственото идване до София. По - късно чух, че са се използвали само за товарни превози до Казахстан- никакви пътнически превози поради някакви технически проблеми.
Прави каквото трябва, да става каквото ще!
Аз не карам бавно, просто летя много ниско!