Автор Тема: Авто унд Техник Музеум- Синсхайм, Германия  (Прочетена 18880 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Юли 04, 2012, 00:16:05
Отговор #10

Неактивен Speeder

  • Администратор
  • Публикации: 5105
Страхотен музей!
С такъв баща това момче трябва да стане голям манияк си мисля, Люси! :)

Аз обещавам скоро да има разел или подраздел "Автомобилни музей".
Вече имаме доста материал по темата.
145 Boxer, Alfetta GT, Alfasud Sprint Veloce 16v, Lada 1500 S, GT 1300 Junior

Как да качваме снимки във форума : http://www.classiccar-bg.com/index.php?topic=2631.0
"По един болт на седмица да бяхте завивали, сега щяхте да ги карате тия коли!"

Юли 04, 2012, 13:21:04
Отговор #11

Неактивен победовод

  • Публикации: 836
Брей, 9 машини, яко......

Машините не са 9,произведени са 16,даже 17,но последната не е летяла.От тези 16 в момента са запазени седем,шест от тях в Русия,като сравнително комплектни и годни да се приведат в състояние да летят са 3.
Относно това кой е първоприходец,първи е полетял ТУ 144,на 31 декември 1968г. два месеца преди Конкорда(3 март 1969г.) Може би затова в музея в Зинсхайм  ТУ 144 е поставен пред Конкорда.
С ТУ 144 са извършвани и пътнически и товарни превози,а пък с единия от тях НАСА до 1999 г. прави изследвания в областа на високоскоростните полети.
Много жалко,че битката за свръхзвука в пътническите превози  завърши безславно.Четири години след като беше приземена последната Тушка и сравнително сигурните до 2000г. Конкорди бяха приземени през 2003г. ,от съображения за сигурност и заради нерентабилност.
« Последна редакция: Юли 04, 2012, 14:07:49 от победовод »
«Волга» — единственный автомобиль, способный передвигаться, будучи неисправным чуть менее, чем полностью.

Юли 04, 2012, 14:16:45
Отговор #12

Неактивен USfan

  • Публикации: 10811
Хм, значи и в ръцета на врага,  :)) е попаднал един Ту 144.
Предполагам НАСА са го придобили след 1990 год сигурно.
Интересно дали го пазят още в УСА...  ::)

Юли 04, 2012, 14:23:59
Отговор #13

Неактивен USfan

  • Публикации: 10811
Страхотен музей!
С такъв баща това момче трябва да стане голям манияк си мисля, Люси! :)

Аз обещавам скоро да има разел или подраздел "Автомобилни музей".
Вече имаме доста материал по темата.
Хм, да не е много специализиран, ама пък интересен.
Мен ме е най много яд, че преди няколко години се разпадна най-голямата сбирка на италиански спортни и състезателни коли в света- Музея Россо и Бианко Колекцион, пак в Германия.
Собственика му, един индустриалец- Вилхелм Каус, май фалира, и акулите разпарчетосаха страхотната и огромна сбирка, на някви тургове.
За съжаление, не можах да го разгледам тоя Мусей, докато не го затвориха.

Ами, кво да ти кажа Митко.  :D
Съвременните тийнове в болшинството си нямат голям интерес към механична техника.
Е го на, сина ми, грам не се интересува от коли.
И хич не се и нтересува пък особено от стари модели коли.  :))

Искал само в музея да снима Форд Гт-то, че на една електронна игра му се опъвала да прави добри времена с нея.
Та за това я запомнил, като нещо интересно и предизвикателно.  :)

Юли 04, 2012, 14:28:41
Отговор #14

Неактивен Teodor

  • Публикации: 1003
Не, той си е летял в Русия и още си е там. Цялата работа е доста заплетена, не просто УСА-Русия. Не го е взела НАСА, ами някаква частна изследователско-конструкторска компания работи с НАСА /те в Щатите огромен брой от разработките минават всъщност през частници, работещи с държавните институти и организации/, с руското буро Туполев, с Боинг, а май и с други, та правят орташка работа, за да проведат някакви изследвания в полет, за които самолетът е твърде сериозно обновен и преработен, но след някакъв там брой полети май им свършиха парите и толкоз.

Юли 04, 2012, 16:16:47
Отговор #15

Неактивен победовод

  • Публикации: 836
Да ,написах че НАСА прави изследвания със ТУ 144ЛЛ защото целия проект е финансиран с пари на НАСА.Пряк договор за изследвания в областта на свръхзвуковите полети с НАСА на стойност 440 млн. дол. имат Боинг и Макдоналд Дъглас,с част от тези пари,14 млн. е финансиран този проект.Участници в проекта освен Боинг и Макдоналд Дъглас,са и АНТК имени Туполева,Дженерал Електрик и още 2-3 американски компании.
За самолета в музея,някъде бях чел че е превозен пълен комплект по море на баржа,иначе как е превозен по сушата от Жуковски и до Зинсхайм и на мен самия ми е интересно.
«Волга» — единственный автомобиль, способный передвигаться, будучи неисправным чуть менее, чем полностью.

Юли 04, 2012, 16:51:11
Отговор #16

Неактивен Teodor

  • Публикации: 1003
Да, интересно пътуване е било! Намерих това филмче - поразглобили са го отпред, отзад, крилата... И пак, не е нито малка, нито лека задача!

&feature=player_embedded

Юли 04, 2012, 20:35:18
Отговор #17

Неактивен победовод

  • Публикации: 836
Много е красив!
«Волга» — единственный автомобиль, способный передвигаться, будучи неисправным чуть менее, чем полностью.

Юли 05, 2012, 14:45:29
Отговор #18

Неактивен krankenstein

  • Публикации: 7182
А някой ще обясни ли защо точно на този клип този не прибира колесника и не си вирва носа при полет?
Иначе малко офтопик, но... чудно колко средства влагат хората за да съхрянят една антика от социализма, а ние точно обратното - да я разрушим /спомнете си мавзолея/!

p.s.
&feature=related
&feature=fvwrel
« Последна редакция: Юли 05, 2012, 14:52:03 от krankenstein »
Теория - това е, когато знаеш всичко, но нищо не работи.
Практика - това е, когато всичко работи, но не знаеш защо.

Юли 05, 2012, 14:53:19
Отговор #19

Неактивен Teodor

  • Публикации: 1003
Носът трябва да се изправи, ако ще чупи звука. А още повече пък колесниците - явно това е пробен полет, при който те не бива да се прибират. Просто едно бавно кръгче, за изпитания.

А за пазенето - много по-добро сравнение би било направо със самолети. Първо, имали сме през войната най-интересни и редки образци от чуждо производство. Доставени немски, френски, чешки, свалени /но достатъчно здрави за музей/ американски и др. Второ и най-важно, имали сме собствени, български образци, проектирани и построени у нас, много бройки! И всичко е преднамерено и методично е унищожено, до последна бройка! Един самотен немски водосамолет е запазен в Авиомузея, като през годините е бил по идеологически причини разрушен и изхвърлен от Морския музей, а дори и към този момент стои оставен на дъждовете и халите, нищо, че е единствена бройка в Европа! /а на света са общо 3; все пак, поне новият президент предизвика извършването на козметичен ремонт и консервация, да изкара още някоя и друга година/. И най-голямата ирония, на света все пак има съхранен един самолет, произведен в България, едно учебно ДАР-че. Запазили са го тези, дето са ни все врагове исторически - сърбите. След разпада на Югославия, той е останал в Хърватия понастоящем. А пък сърбите какъв авиомузей имат... мечта! Исторически самолети и от тяхната авиация, и от немците, които ги тъпчат, и от италианците, и от американците... Без идеология и подобни простотии, едно национално и световно богатство! Наближите ли Белград, не го пропускайте!
   Та така. Някои ръсят милиони за да запазят нещо, ние сме силни с флекса!  :-\ :-\ :-\
« Последна редакция: Юли 05, 2012, 15:11:50 от Teodor »