Автор Тема: Авто унд Техник Музеум- Синсхайм, Германия  (Прочетена 18882 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Юли 05, 2012, 16:58:28
Отговор #20

Неактивен победовод

  • Публикации: 836
Е стига де,нямало у нас съхранени български самолети,то бива бива,ама да се изкарат българите най големите варвари в света не бива.Ами ЛАЗ 7М на проф.Цветан Лазаров какво е,да не би да е Львовски автобус?Това е най серийно произвеждания у нас самолет.Или самолета на Георги Божинов Божинов-1,патентован 1912 във Франция,произведен 1926г. в България. В музея в Крумово,много интересни неща могат да се видят.Да и оригинален ДАР-1 има съхранен в България.
« Последна редакция: Юли 05, 2012, 17:19:08 от победовод »
«Волга» — единственный автомобиль, способный передвигаться, будучи неисправным чуть менее, чем полностью.

Юли 05, 2012, 17:18:27
Отговор #21

Неактивен Teodor

  • Публикации: 1003
Много добре разбираш за какво говоря - за самолети до Втората световна и по време на нея. Впрочем тук би било по-правилно да споменеш съхранените Ил-2, Як-9 и Ту-2, които са интересни сами по себе си, но с доста бегла следа в собствената ни история. А от тези следвоенни Лазове има минимум 3. Говори се и за части от 4-ти, но само се говори засега.
   Да, самоделният самолет на Божинов е вътре в експозицията на музея. За ДАР-1 си малко в голяма грешка! Къде по-точно е този оригинален ДАР-1? Да не става въпрос за новата реплика на ДАР-1, защото има реплика и на пра-стар Албатрос, ако ще ги броим и новоделните копия?
« Последна редакция: Юли 05, 2012, 17:22:06 от Teodor »

Юли 05, 2012, 17:23:14
Отговор #22

Неактивен победовод

  • Публикации: 836
Не,не става  въпрос за репликата,има ДАР-1 в частни ръце е,мисля че не са ме подвели тези които ми го казаха.
« Последна редакция: Юли 05, 2012, 17:25:12 от победовод »
«Волга» — единственный автомобиль, способный передвигаться, будучи неисправным чуть менее, чем полностью.

Юли 05, 2012, 17:38:27
Отговор #23

Неактивен Teodor

  • Публикации: 1003
А, ясно. Казах така, защото скоро направиха едно копие, не прекалено точно, но все пак много добро. Ами дано пък да е истина! Носят се много легенди, то за самолети разглобени в гаражи, заровени месершмити и какво ли още не, но дано пък наистина да има нещо, някъде оцеляло! Би било чудесно! Малко като "брашнения чувал", все изпада оттук-оттам нещо. Например, преди няколко години се намери вертикално кормило от опашката на Юнкерс-52, май в някакъв софийски военен завод - сега е в хангара на Авиомузия и дано някой ден да го изложат все пак. Също така от някъде измъкнаха останки от.... май беше предвоенен Летов-Шмолик, неразпознаваема купчина от дребно нарязана тръбна конструкция, но все пак не е невъзможно да се възстанови ннякога нещо - и това също е в музея. /впрочем да добавя, понякога интересното е "скрито" пред очите на всички! Самолетът Як-9 в музея десетилетия наред беше надписан като обикновена масова серия, а при скорошната реставрация се оказа от много рядката версия П!/
« Последна редакция: Юли 05, 2012, 17:48:02 от Teodor »

Юли 05, 2012, 17:51:40
Отговор #24

Неактивен победовод

  • Публикации: 836
Това  за оригиналния в частни ръце го коментираха,точно като разглеждах на авиошоуто репликата.Затова казах ,че се надявам да не са ме подвели.Иначе според мен като гледам стари снимки на ДАР 1 репликата е добре направена.
«Волга» — единственный автомобиль, способный передвигаться, будучи неисправным чуть менее, чем полностью.

Юли 05, 2012, 18:04:56
Отговор #25

Неактивен Teodor

  • Публикации: 1003
Да, отлична! Само предната част с двигателя не изглежда много добре, доколкото двигателят е с по-различна форма, но то това не  въпрос на избор, просто това е налично в днешно време! Също така репликата е леко смалена, не знам какъв мащаб, но не е съвсем пълен размер. Но и това няма голямо значение, важното е точната форма, която е постигната! Между другото сега през август, ако съберат нужните средства, ще правят обиколка на България с него!

Юли 05, 2012, 18:28:43
Отговор #26

Неактивен победовод

  • Публикации: 836
А да имаш информация да са го предлагали на авиомузея в Крумово и оттам да са им отказали?Следващия  път като се завъртя в музея ще ги питам дали е вярно.
«Волга» — единственный автомобиль, способный передвигаться, будучи неисправным чуть менее, чем полностью.

Юли 05, 2012, 18:32:30
Отговор #27

Неактивен fulcrum

  • Публикации: 3764
  • Уреда показва , пробната лампа доказва.
    • РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
А някой ще обясни ли защо точно на този клип този не прибира колесника и не си вирва носа при полет?
Иначе малко офтопик, но... чудно колко средства влагат хората за да съхрянят една антика от социализма, а ние точно обратното - да я разрушим /спомнете си мавзолея/!

p.s.
&feature=related
&feature=fvwrel
Митак , обърни внимание на носа - скачен е за фюзелажа и в полет в свръх и околозвукови режими се прибира в контура на тялото
посредством електрохидравлична система. Видимост не е необ 
ходима , лети се по прибори.
Пиши в Гугъл - а ,,Сухой Т 4" и ще видиш невидялото серийно производство свърхзвуково страшилище за Америка - но преминало успешно всички държавни изпитания.Подобна аеродинамична компановка.
И крейсерска скорост 3М! >:D
РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
www.facebook.com/retrosmolyan
VW Golf 2 GT 1990
Skoda S 130 GL/A  1987

Юли 05, 2012, 18:55:39
Отговор #28

Неактивен победовод

  • Публикации: 836
На мен пък ми прави впечатление  качеството на снимането в близък план във въздуха.Много е добро качеството за да е изполвано голямо оптично приближаване на камерата,най вероятно някоя спарка се е доближила максимално близо.
«Волга» — единственный автомобиль, способный передвигаться, будучи неисправным чуть менее, чем полностью.

Юли 05, 2012, 18:57:22
Отговор #29

Неактивен Teodor

  • Публикации: 1003
А да имаш информация да са го предлагали на авиомузея в Крумово и оттам да са им отказали?Следващия  път като се завъртя в музея ще ги питам дали е вярно.

Не съм чувал за такова предложение... Силно ме съмнява да откажат подобно нещо. Ако въпросът е стигал до музея, предполагам, че щеше да се разчуе.