Автор Тема: Детски колички с педали - нов хит сред татковците  (Прочетена 77186 пъти)

0 Потребители и 6 Гости преглежда(т) тази тема.

Юли 20, 2012, 19:17:00
Отговор #10

Неактивен krankenstein

  • Публикации: 7182
Адаш, ето малко оригинални снимки на твоята каручка, включително моменти от производството ;) http://forums.fourtitude.com/showthread.php?5662058-I-bought-a-Moskvich-a-pedal-car-thread
Ако имаш вече предвид някой тенекеджия, готов да е захване със задачата моля сподели и с мен, понеже моя съм го затрупал с работа по коли 1:1
Теория - това е, когато знаеш всичко, но нищо не работи.
Практика - това е, когато всичко работи, но не знаеш защо.

Август 31, 2012, 21:50:29
Отговор #11

Неактивен 5 GTT

  • Публикации: 156
Най-накрая и аз напипах един Москвич  >:D

Аз като малък карах по-стария модел ;D




Октомври 15, 2012, 22:09:31
Отговор #12

Неактивен GT 51

  • Публикации: 1869
Чшшшшшшшшшшшшшшшшшшшшшш а...????

http://lollyn.snimka.bg/auto-racing/retro-parad-botevgrad-2012-g.702148.28482023

Кожен салон,махагонов волан, металик,в два цвята,преливащ се,ксенон,диодни стопове,нови гуми,алуминиеви такива пак с нови гуми.Няма предно стъкло фабрично.Работя по въпроса за климатика и АйБиЕса....:) :winktongue: Москвича съм го правил за синът ми. Успех с проекта...:)
« Последна редакция: Октомври 15, 2012, 22:13:37 от GT 51 »
Абе вземи си нещо ретро, и не се занимавай с глупости !

Октомври 16, 2012, 09:15:40
Отговор #13

Неактивен Speeder

  • Администратор
  • Публикации: 5105
Хехе, знам го твоя ;)

Напоследък време няма.
Иначе доста неща съм подготвил.
145 Boxer, Alfetta GT, Alfasud Sprint Veloce 16v, Lada 1500 S, GT 1300 Junior

Как да качваме снимки във форума : http://www.classiccar-bg.com/index.php?topic=2631.0
"По един болт на седмица да бяхте завивали, сега щяхте да ги карате тия коли!"

Октомври 16, 2012, 21:39:46
Отговор #14

Неактивен GT 51

  • Публикации: 1869
Когато започнеш да го правиш ми се обади, ще те отворя на много дяволий.....не са евтини , но си заслужава , ако си го правиш за теб , а не за продажба, защото няма как да си избиеш вложеното.Повярвай ми.....:)  O0
Абе вземи си нещо ретро, и не се занимавай с глупости !

Октомври 16, 2012, 23:26:31
Отговор #15

Неактивен engineer

  • Публикации: 481
  • 1974 Москвич 412, 1969 Рила 1400
    • http://www.bgclassiccars.hit.bg
Влади, сподели какви са дяволиите, че аз имам два такива за правене.

Октомври 17, 2012, 21:46:41
Отговор #16

Неактивен GT 51

  • Публикации: 1869
И понеже идва сезона за правене на такива колички в хола пред камината, започвам с най- важното,гумите с джантите.Много време търсих такива оригинални гуми,и накрая ми щракна нещо много просто....всеки ден съм го виждал, но не съм се досещал.Гуми с джанти от детска бебешка количка.....колко е просто докато се светна :P Отиваш при вносителя на колички еди кой-си,вземаш каталога и започваш да избираш....нооооооо не всички размери съвпадат, трябва да се постараеш.Има опция да си купиш и само външната гума и ако съвпада като диаметър да я нахлузиш.Това за гумите, ако не си намериш оригинални.Минавам на седалката.Моята беше счупена и лепена, само за декорация.Седна едно лапе и тя се счупи.А сега ...???? Добре , че имах останал ми детски картинг на вилата.... O0 Седалката пасна точно, даже с новата тапицерия се заклещва и не мърда.Разпробих я, купих ново болтове и я монтирах.Заспа.Седалката я тапицирах при едно евроромче...Само той се нави да я направи,трудно се тапицира върху гладка пластмаса , с малка подложка.Бях се отчаял.Колко време ще издържи незнам, евроромчето ми даде две години гаранция.Минавам на светлини и стопове.Някога е имала,аз като я взех нямаше нищо.Закарах я при приятели в едно гаражче, и го измислихме, малко скъпо но качествено.На таблото имам два отвора за ЦК ключета.Това дето се пускат фаровете ми е подарък от Свилен с Белия Ягуар ХК 140 -ката.Правехме му таблото , ключето артиса и ми го подари.! :P Сега работя по въпроса за музиката в колата и как да свети километража когато Лъчко си кара таратайката.Измислил съм няколко варианта.От стари детски играчки, дето свирят, пеят и пищят, ще им взема електрониката, ще я монтирам под капака или отстрани, дето да не може да я бутне, докато пилотира и ще я изведа на бутон...натиска работи, не натиска не работи.Същото го мисля и за клаксона.Има едно китайско животинче , дето мучи, мяуче,лае,грухти,зяе, абе като тъщата, и ще го монтирам пак на бутонче. O0.Дотук с електрониките.Остана боята и волана ! Боята си я правиш както ти харесва на теб.Волана незнам как ще стане, и незнам как се прави, макар , че имам концепция, но не е проверена.Ще я реализирам, ама незнам кога.По окачването няма да имаш проблеми , освен ако не го разрежеш с флекс. :winktongue: Всички детайли могат да се хромират или никелират при желание, имам човек.Пластмасите на фаровете са от плафони на автобус Кароса, Чавдар, и една стара Сетра с много кръгли фарове отпред. 8)) :winktongue:
Ако нещо се сетиш питай, ако мога ще ти отговоря.Поздрави  O0
Абе вземи си нещо ретро, и не се занимавай с глупости !

Октомври 28, 2012, 21:39:54
Отговор #17

Неактивен peter 1978

  • Публикации: 967
Здравейте колеги,

Не знам дали е точно за тук темата, ако не е, нека модераторите я преместят, където намерят за добре.

Докато рових обявите купува и продава преди месец ми направи впечатление, че доста хора търсят от детските коли Москвич с педали.
Мина ми през ума, че май не би било лоша идея ако едногодишния ми син има такава количка.
И си спомних, че като деца в блока една комшийка имаше такъв и ние я бутахме насам натам из двора ::).
Като се прибрах този уикенд в Стара Загора съвсем случайно се засякохме с нея и майка и и веднага ги попитах дали случайно все още пазят москвето. Доста го юркахме и блъскахме из двора и си спомням, че беше доста изстрадал.
Казаха, че се съмняват да го пазят, но се разбрахме да отидем на тавана и да го потърсим. Качихме се и почнахме да ровим. По едно време загубих вяра, но в края на краищата извадих късмет. Беше точно в дъното и затрупан с доста неща. Изрових го и го взех.
Естествено, че се нуждае от сериозна реставрация, която трябва да направя възможно по-бързо.
Ето го и него - зелен, мръсен и грозен :P






Естествено нямах търпение и веднага се захванах с него. Оправих му механизма и започнах да го разглобявам. Има ръжда по веждите на калниците  :D и броните трябва да се изправят. Гледам, че на това чудо и фаровете му са светели, имат крушки на рефлекторите. Бибитката не работи, челното стъкло липсва и нямаме волан, липсва и циферблата на арматурното табло :D.
Тази таратайка трябва бързо да придобие вид, защото ако жена ми я види в това състояние ще и призлее и може да бъде против нашия наследник да бръмчи с него из парка около другите деца.
Та затова давайте идеи, как да оправя фаровете, давайте идеи за цветове - искам да я направя двуцветна, както и от къде да намеря някой готин малък волан. Както и идеи да я направя по-оригинална без да харча много пари по нея.
Ламарината е нагъната тук там ама няма време да си играя да я китосвам :D, само ще и изчистя ръждата с машинката и смятам да я боядисам с два спрея ::). Мисля за синьо и бяло, ама тогава трябва и седалката да претапицирам ;)

Поздрави



Октомври 28, 2012, 23:39:41
Отговор #18

Активен dido1903

  • Глобален модератор
  • Публикации: 3495
Честито,Петьо!
Страхотно ,направо връща в детството.
Истинска рускя машина!
Като започнеш да го оправяш,непременно показвай развитието.

Октомври 29, 2012, 00:59:22
Отговор #19

Неактивен Sancho

  • Публикации: 127
  • Москвич 412, 434
Фаровете работят с плоска батерия 4.5V. И аз имам подобен, в малко по-лошо състояние. Беше също толкова смачкан, но с няколко юмрука се поизправи.  :)
Надявам се някой ден на заприлича на другия. Успех и на теб.


« Последна редакция: Октомври 29, 2012, 01:01:48 от Sancho »