Автор Тема: Ретропарад "Места 2012", гр. Гоце Делчев - 21 юли 2012 г.  (Прочетена 8394 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Юли 18, 2012, 01:06:40
Отговор #10

Активен GT 51

  • Публикации: 1870
Е Кире , два дни бях на Калояново и те чаках , да си говорим за разни работи догодина, ама не си вдигаш тел.После не връщаш обаждания....е за това се ядосвам....а има хора дето са заинтересовани.....става малко гадно, като се налага да се обяснявам.....защо се е провалила срещата...... :o ;)
Абе вземи си нещо ретро, и не се занимавай с глупости !

Юли 23, 2012, 07:28:21
Отговор #11

Неактивен победовод

  • Публикации: 836
Прекрасно мероприятие,организирано и съответно протекло отлично.Жалко че ретро общността у нас не го подкрепи с участие,подкрепиха го византийците,които бяха в пъти повече от нас.
Пещерата Аггити е изключително красива,същото се отнася и за крепостта и стария град в Кавала.Всичко това беше посетено организирано.През нощта пък в таверната свиреше един от тези които наистина го могат.
Ако някой се е колебаел дали да участва,може само да съжалява ,че се е отказал.
«Волга» — единственный автомобиль, способный передвигаться, будучи неисправным чуть менее, чем полностью.

Юли 23, 2012, 15:25:42
Отговор #12

Неактивен krankenstein

  • Публикации: 7182
Каква стана тя, мислех да ходя само за спортната част на ралито в БГ а посетих красиви места, на които не съм ходил повече от 20 г. и някои съвсем непознати, като пещерата например. Програмата беше доста натоварена, а и финансовата тежест ми дойде в повечко, но не съжалявам... жалко само, че повечето наши екипажи не успяха да дойдат, та се наложи Солунският клуб Лекам да спасява мероприятието от провал :-\
Ето малко снимки да се порадвате на красотите, макар и само виртуално - http://krankenstein.snimka.bg/travel/retro-rali-mesta-2012.691302.all

п.п. големи благодарности на организаторите за предвидените специално за нас българите туристически разходки из Кавала на 2-рия ден.
« Последна редакция: Юли 23, 2012, 15:29:22 от krankenstein »
Теория - това е, когато знаеш всичко, но нищо не работи.
Практика - това е, когато всичко работи, но не знаеш защо.

Юли 23, 2012, 20:24:58
Отговор #13

Неактивен победовод

  • Публикации: 836
Да,гърците от Солунския клуб "ЛЕКАМ" действително спасиха мероприятието,но не го спасиха защото се е налагало,в смисъл не са били поканени за да го спасяват.Организаторите са отправили персонална покана към почти всички Български клубове и към Солунския доста отдавна,за съжаление се отзова само Солунския.Както и да е,мероприятието се проведе и приключи повече от успешно.
Снимки има качени достатъчно,затова аз ще кача само две,едната от тях за настроение.В един момент се приближавам към Победата и виждам ,че вътре се води борба кой да я управлява. :))
И накрая аз също искам да изкажа големи благодарности на организаторите за цялостната организация и посещението на забележителностите.В пещерата първия ден ни бе осигурен спелеолог,а през втория ден самите организатори се превърнаха в екскурзоводи.Отделно искам да благодаря на гърците от Солунския клуб и особенно на техния председател,за отношението им към нас и за интереса и вниманието което обърнаха на Победата.




«Волга» — единственный автомобиль, способный передвигаться, будучи неисправным чуть менее, чем полностью.

Юли 30, 2012, 23:51:51
Отговор #14

Неактивен USfan

  • Публикации: 10811
Браво за хубавото изкарване.
А Победата е наистна фантастичен цвят.  :)
Е понякога си струва малко по често да се правят такива близки с публиката контакти, че да могат да се зарибяват и млади фенове по истинските коли. 

А на едната снимка по диагонал зад Победата се вижда едно доста рядко червено Волво П1800 купе. Предполагам на някой грък е било...  :D

Юли 30, 2012, 23:56:37
Отговор #15

Неактивен fulcrum

  • Публикации: 3764
  • Уреда показва , пробната лампа доказва.
    • РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
Браво за хубавото изкарване.
А Победата е наистна фантастичен цвят.  :)
Е понякога си струва малко по често да се правят такива близки с публиката контакти, че да могат да се зарибяват и млади фенове по истинските коли. 

А на едната снимка по диагонал зад Победата се вижда едно доста рядко червено Волво П1800 купе. Предполагам на някой грък е било...  :D
Люси , в БГ няма....със сигурност! ;)
РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
www.facebook.com/retrosmolyan
VW Golf 2 GT 1990
Skoda S 130 GL/A  1987

Юли 31, 2012, 20:33:37
Отговор #16

Неактивен победовод

  • Публикации: 836
Да Волвото е на грък,даже е адаш,казва се Йорго и е председател на Солунския клуб "Лекам".Много приятен човек,водихме два дълги разговора по негова инициатива,разбира се с любезното съдействие на организаторите в ролята на преводач.
На българските екипажи подари по една метална емблема на Солунския клуб за радиаторна решетка.
«Волга» — единственный автомобиль, способный передвигаться, будучи неисправным чуть менее, чем полностью.

Юли 31, 2012, 22:06:01
Отговор #17

Неактивен sbalkan

  • Публикации: 800
Георги, а гърците бяха ли чували за Победа, или им е супер екзотика?

Август 01, 2012, 07:43:28
Отговор #18

Неактивен победовод

  • Публикации: 836
Стефане,в Гърция на ретро мероприятия съм бил три пъти,като първия изкарахме една седмица и само в Гърция направих към 1000 км.Винаги са проявявали гърците голям интерес към колата,навсякъде където съм спирал,питат каква марка е,година и т.н.,при тях Победи не е имало никога.
Най интересното обаче ми се случи тази година.През нощта към 4 се прибираме от таверната и на паркинга на хотела ме наобиколиха 4 момчета на около 20-25г и почнаха да разглеждат колата.Едното ме попита Румъния,отговорих България.Тогава последва въпрос "как называется это авто?",явно не беше прочел написите на капака.Гърчето говореше много приличен руски,поговорихме си за колата и от къде съм,само дето не се сетих да го попитам откъде знае руския.
«Волга» — единственный автомобиль, способный передвигаться, будучи неисправным чуть менее, чем полностью.