Автор Тема: Ретро парад Поморие - 28.07.2012  (Прочетена 11269 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Юли 28, 2012, 12:17:01
Отговор #10

Активен USfan

  • Публикации: 10849
Организатор е община Поморие. Събирането е в 10 часа, на централния площад (който и да е той). За сега знам че са потвърдили участие 40 коли, така че живот и здраве ще има мероприятие ;) - вече съм приготвил и снимачната техника ;) Друго какво те интересува?

Хех, преди няколко дена минах оттам, та понаучих града.
Централния площад е баш на пешеходната улица, дето има един лунапарк наблизо разположен.
А колите може да се оставят наблизо, за който идва с кола, на еидн друг голям площад, близо до нещо като автогара.
Това всичкото е в стария град на Поморие.  :)

Юли 28, 2012, 12:19:18
Отговор #11

Активен USfan

  • Публикации: 10849
Поморие , пак го няма в календара.... >:D Защо трябва да се получава така....??? Бахти... >:D

Ми щото подред всики дето уж се занимават на едро с организиране и популяризиране на ретросъбития са шматки.
Като хванеш жена му на Сашо брадата, и минеш през Маргарит и брат му, има какво да се желае по веригата като прецизност и ентусиазъм , и то много...  ;D

Юли 28, 2012, 12:31:20
Отговор #12

Активен USfan

  • Публикации: 10849
На снимките тоя вишневия Алфасюд с А номерата, преди 1-2 месеца го гледах пои София да се движи, близо до махалата на Медицинска академия.  :D

Юли 29, 2012, 18:37:02
Отговор #13

Неактивен GT 51

  • Публикации: 1874
Вече има снимки във Фейса....ама нещо малко екипажи...???? Може ли по подробна галерия,мнения,споделете впечатления...?
Абе вземи си нещо ретро, и не се занимавай с глупости !

Юли 29, 2012, 21:36:01
Отговор #14

Неактивен skodko

  • Публикации: 1014
На мен парада ми хареса повече от бургаския. Няколко коли ми направиха впечатление- бялата Алфа 90, жълтото Порше 911 и белия Москвич 408. Запознах се лично и с Ники Кордурлиев. Въпреки адската жега си искарах чудесно.  За сега ще пусна само клиповете, които Classic Lady снима, снимките съм ги качил във Фейсбук, след няколко дни ще ги пусна и тук, че имам малко проблеми с компа.
http://vbox7.com/play:c4a2905cfc

http://vbox7.com/play:546f139980

Юли 29, 2012, 21:44:27
Отговор #15

Неактивен GT 51

  • Публикации: 1874
Eeeeeee колега.....клиповете са под всякаква критика......това е някакъв бъзик предполагам....Не е сериозно да си гледаме краката и една -две коли...Наздравец... >:D
Абе вземи си нещо ретро, и не се занимавай с глупости !

Юли 29, 2012, 22:06:52
Отговор #16

Неактивен skodko

  • Публикации: 1014
Хаа, ми Влади, к'во да ти кажа... ако ги бях снимал аз нямаше да са такива. Другия път ще се постараем повече.

Юли 29, 2012, 22:08:36
Отговор #17

Неактивен GT 51

  • Публикации: 1874
О.К.....ще разберем дамата... ;)
Абе вземи си нещо ретро, и не се занимавай с глупости !

Юли 29, 2012, 23:00:13
Отговор #18

Неактивен krankenstein

  • Публикации: 7173
Явно колежката е с хубави крака и обича да си ги снима... малка шегичка без лоши чувства :) Радвам се, че има по морето хубави паради макар и обявени в последния момент.
Теория - това е, когато знаеш всичко, но нищо не работи.
Практика - това е, когато всичко работи, но не знаеш защо.

Юли 30, 2012, 19:13:32
Отговор #19

Неактивен dyankog

  • Публикации: 81
Ми щото подред всики дето уж се занимават на едро с организиране и популяризиране на ретросъбития са шматки.
Хубаво е да се запознаеш с положението на Ретро Парада в Поморие преди да правиш квалификации.
Ще те запозная, въпреки че може би не си струва:
В началото на Юни 2012г. се получи предложение от Община Поморие за Парад в града.
Разбира се календара за годината вече беше направен и се взе решение, да се организира такъв на дата 28.07.2012г. с мисълта, че на тази дата няма друго събитие в региона и няма да се застъпват дати с други организатори. Като основно ще участвуват автомобили на Ретро клуба в Бургас и евентуално колеги от близките клубове до Поморие.
Поради факта, че и е за първи път - Община Поморие се затрудни със създаването на организацията, даване на разрешения и т.н. бумащина, в резултат на което Парада получи зелена улица буквално в навечерието си т.е. на 17.07.2012г. - десет дни преди провеждането му.
Участвуваха 46 автомобила и мотоциклета /списъка ми още е в чантата/. Присъствувал съм на мероприятия в календара, обявени навреме и оповестени с месеци преди провеждането си, на които присъствуваха по-малко участници.
Така че, термина "шматки" е неприложим в случая. Организацията беше на ниво, изтеглянето на автомобилите от площада беше добре организирано, на всяко по-важно кръстовище стоеше полицай и регулираше движението, така че да не се смесим с останалите участници в движението и да създадем хаос.
Още веднъж искам да подчертая, че Парада беше организиран за десетина дни и нямаше как да се разгласи предварително.
През 2013г., ако събитието бъде нормално записано в календара, ще бъде оповестено навреме.
Опасявам се обаче, че ще трябва да се търси по-голям площад, защото този ни събра на косъм. Ако бяха дошли още десетина екипажа и загазвахме.
Прави каквото трябва, пък да става каквото си ще!