Автор Тема: Проект Ford Mustang Convertible 1966 - на Боби  (Прочетена 78214 пъти)

0 Потребители и 2 Гости преглежда(т) тази тема.

Февруари 26, 2020, 17:47:02
Отговор #180

Неактивен galaxie

  • Публикации: 1799
Боби, честит финал, станал е приказен.  :)
А това Магнум 500 модел джанти ли са, или на Американ Рейсинг, или на друг производител...

Люси, джантите са Scott Drake Styled Steel Wheel  ;)

Март 02, 2020, 19:59:52
Отговор #181

Неактивен galaxie

  • Публикации: 1799
След като поръчах стотици части за мустанга, се оказа че съм пропуснал помпата на хидравликата. Така че ако някой има нещо подобно да се обади, че неам нерви вече  >:D

Март 06, 2020, 00:58:53
Отговор #182

Неактивен exton

  • Публикации: 311
    • http://my-fiat.blogspot.com/
Поръчвай и помпата, че наближава лятото :)
&feature=share
Too dumb for NYC, too ugly for LA

Март 06, 2020, 12:50:24
Отговор #183

Неактивен galaxie

  • Публикации: 1799
Помпата пътува. :)

Май 07, 2020, 20:16:48
Отговор #184

Неактивен galaxie

  • Публикации: 1799
Понеже пак се бавим с проекта, реших малко да разкрасим двигателя. Като начало ще сменим жабата, за да сложим четирикамерен карбуратор. И двата детайла са от някаква непозната за мен марка Еделброк.

Май 07, 2020, 23:34:44
Отговор #185

Неактивен dakatta

  • Публикации: 148

карба с директен монтаж към жабата ли ще бъде или се предвижда слагане на spacer?
любопитно ми е, защото аз се надявам със spacer да излекувам наличните си болежки по вакума...

Май 08, 2020, 12:04:49
Отговор #186

Неактивен galaxie

  • Публикации: 1799
карба с директен монтаж към жабата ли ще бъде или се предвижда слагане на spacer?
любопитно ми е, защото аз се надявам със spacer да излекувам наличните си болежки по вакума...

Тук ме хвана неподготвен  :D

Май 08, 2020, 12:51:40
Отговор #187

Неактивен dakatta

  • Публикации: 148

предстои ми да заменя Rochester Quadrajet със Edelbrock Performance, навсекъде по тубата-го монтират със spacer, предполагам с причина, те затова и питанката ми...очаква се-подобряване на потока и вакума...затова съм си заръчал и аз, spacer  12,5 и 25мм.

Май 08, 2020, 13:18:48
Отговор #188

Неактивен galaxie

  • Публикации: 1799
На първо време мисля без спейсър да го монтирам, понеже се притеснявам да не опре филтъра в капака. На моята жаба горивната камера е леко издължена нагоре, предполагам няма да се наложи да я увеличаваме.

Май 08, 2020, 16:50:04
Отговор #189

Неактивен Nik1600GT

  • Публикации: 1170
предстои ми да заменя Rochester Quadrajet със Edelbrock Performance, навсекъде по тубата-го монтират със spacer, предполагам с причина, те затова и питанката ми...очаква се-подобряване на потока и вакума...затова съм си заръчал и аз, spacer  12,5 и 25мм.

Възможно е Еделброка да идва със спейсър. А това, че "навсякъде" в тубата го монтират със спейсър все още не означава, че всички тези, дето го монтират със спейсър, са наясно какво правят и защо го правят. Ползата от него е безусловна относто топлинната изолация на карба, ако е от подходящ материал, разбира се. Такива спейсъри с цел "топлинна изолация" са слагани и фабрично на доста коли. Иначе този спейсър увеличава обема на смукателните колектори и като правило от това може да спечели единствено състезателна машина, но не и стрийт машина.  Тук доста разбираемо и непредубедено е разяснено за използването на т.нар. спейсъри https://www.badasscars.com/index.cfm/page/ptype=product/product_id=425/category_id=60/mode=prod/prd425.htm . А същността се заключава буквално в долните 2-3 изречения, чиито превод е елементарен. Спейсър за бегачки, който нон стоп се пържат в обороти. 
Ever see any factory engines (including 99% of muscle cars) come with carb spacers or large plenum intake manifolds on them? No. Most use dual plane intake manifolds rather than single plane because street engines are in lower RPMs 90% of the time and use "torque" for acceleration rather than "horsepower" (which only comes into play above 5,250 RPM). Unless you are operating at or above 6,000 - 8,000 RPM and are using a single plane intake manifold, you "shouldn't" need a carb spacer.
Spacers are typically used on circle track engines and drag engines that operate at peak RPMs most of the time IF the cubic inch displacement is greater than what that manifold is designed for, or the RPM range is higher than what it was designed for using a given runner size of the manifold and heads.