Автор Тема: ГАЗ М20 - Победа  (Прочетена 33634 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Юли 29, 2012, 17:52:23
Отговор #10

Неактивен vasko4

  • Публикации: 592
  • 0899936995
Гледам за по 1500 - 2000 лв се продават добри...

Я дай да ги видя тези, къде са че аз не ги виждам?

Юли 29, 2012, 19:02:13
Отговор #11

Неактивен sbalkan

  • Публикации: 800
Гледам за по 1500 - 2000 лв се продават добри...

Я дай да ги видя тези, къде са че аз не ги виждам?
В България има само шест известни Победи ( разбира се в някакво село, в една плевня, може и да има още една - две), като в движение са три- на един софиянец, която отдавна май не е показвана, тази във Вършец (там има и една М72!!!), и Победата на Георги - единствената, която се кара по ралита и паради. От останалите три, двете ги гледахме с Георги и тази, която купувам всъщност ни изненада с появата си ( има и вероятност и да се окаже Варшава с присадени калници, решетка, капак, волан и стопове, но дори и така, пак е интересна - то и Варшавите 201 са много редки, може би са останали 7 или 8). Ако колата се окаже неспасяема, пак е ценна като донор, има много важни и дефицитни части. Като цяло това ми е инфото за М20, ако някой има различна информация, да споделя - особено за Победи по 1500-2000лв :), макар, че мен лично ме съмнява, защото и Варшавите м20 и 201 и те са по-скъпи, но разбира се, винаги може да изкочи нещо ново.

Юли 29, 2012, 19:32:59
Отговор #12

Неактивен fulcrum

  • Публикации: 3764
  • Уреда показва , пробната лампа доказва.
    • РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
Ще ти трябва още една кола , па било то и Варшава 200/201 , колеги който открие - да му сигнализира. :)
Успех, щом имаш мощен субективен фактор и експерт като Жоро Сарандалиев - ще бъде!
РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
www.facebook.com/retrosmolyan
VW Golf 2 GT 1990
Skoda S 130 GL/A  1987

Юли 29, 2012, 20:44:13
Отговор #13

Неактивен didotooo

  • Публикации: 2836
  • ☆☆Datsun 300 ZX 50th ANNIVERSARY☆☆
    • Z point Varna
Бъркам се наистина ,масово съм засичал Варшави за тия пари...

http://nfs.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?topmenu=1&act=4&adv=11333878338943704&f1=details

http://nfs.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?topmenu=1&act=4&adv=11317565389984681&f1=details

Тази доста ми хареса :
http://nfs.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?topmenu=1&act=4&adv=11337537475883057&f1=details

Май неподготвен се обадих  :))

« Последна редакция: Юли 29, 2012, 20:46:08 от didotooo »

Юли 29, 2012, 20:48:29
Отговор #14

Неактивен победовод

  • Публикации: 836
Айде няколко реда и от мен.Не съм я гледал колата,но все пак по това което виждам на първата снимка от общата стойка лонжероните и връзката им с купето  са запазени.А лонжероните и връзката лонжерони/купе всъщност е основното при Победата и всички Волги.Всичко останало е огъване и заваряване на ламарини,за масова кола броя на тези огъвания и заварки е от значение,но при липса на избор броя на заварките са без значение.
Персонално Победовите неща в по голямата си част са налице което също е плюс в случая.Така,че нищо неспасяемо до тук не виждам.
Иначе Стефан правилно общо взето каза къде какви Победи има у нас,за съжаление както писах в една друга тема тази в София през 2010 г. вече не беше в движение и в меко казано незавидно състояние.
Много ще се радвам ако по ретро мероприятията тръгне още една Победа.Стефане желая ти успех и разбира се ще помагам!
«Волга» — единственный автомобиль, способный передвигаться, будучи неисправным чуть менее, чем полностью.

Юли 29, 2012, 21:02:15
Отговор #15

Неактивен Teodor

  • Публикации: 1003
Голямо приключение захващаш, обаче няма нищо ненаправяемо! Човек ли го е правил, не може да не стане, само мерак да имаш! Пожелавам успех и ще следя темата с интерес!  :D

Юли 29, 2012, 22:21:07
Отговор #16

Неактивен ретро-маняк

  • Публикации: 108
Честито колега колата е добра и рядка желая ти успешна реставрация ;)
Москвич 21412- 89

Август 05, 2012, 20:34:38
Отговор #17

Неактивен sbalkan

  • Публикации: 800
Днес финализирахме сделката с продавача и добрата новина е, че след експертен консилиум :) с членове Стоян и Георги, присъдата е ясна: колата е сто процентова Победа, трета серия. Стоян също така ще ми подари горни скорости, за да се придържаме към оригинала, за което много му благодаря!!!!

Август 05, 2012, 22:17:36
Отговор #18

Неактивен engineer

  • Публикации: 481
  • 1974 Москвич 412, 1969 Рила 1400
    • http://www.bgclassiccars.hit.bg
Страшна тема е очертава по възстановшването на автомобила, при това предизвикателството е сериозно, и към майсторите и към собственика. Наистина ме накара да се замисля, колко Победи са останали в БГ и да си призная не се сетих за много. Препоръчвам следният филм - ДВЕ ПОБЕДИ (1956), български с участието на Победа, в изпълнение полукабрио (имало е и такива в БГ).
Като помощ по проекта мога да съдействам за намиране на дефицитни части от Русия, имам много добър приятел от Москва, който пътува често до Варна, има значителна колекция от ретро автомобили там и с радост би помогнал. Също така мога да ти направя копие на каталог за резервните части за Победа, макар че вече има доста пдф-и из нета.
Честита придобивка и час по скоро да започвате работа по проекта.

Август 05, 2012, 22:36:46
Отговор #19

Неактивен sbalkan

  • Публикации: 800
Страшна тема е очертава по възстановшването на автомобила, при това предизвикателството е сериозно, и към майсторите и към собственика. Наистина ме накара да се замисля, колко Победи са останали в БГ и да си призная не се сетих за много. Препоръчвам следният филм - ДВЕ ПОБЕДИ (1956), български с участието на Победа, в изпълнение полукабрио (имало е и такива в БГ).
Като помощ по проекта мога да съдействам за намиране на дефицитни части от Русия, имам много добър приятел от Москва, който пътува често до Варна, има значителна колекция от ретро автомобили там и с радост би помогнал. Също така мога да ти направя копие на каталог за резервните части за Победа, макар че вече има доста пдф-и из нета.
Честита придобивка и час по скоро да започвате работа по проекта.
Благодаря предварително, колега, при нужда ще се обръщам за помощ, а нужда определено ще се появи, защото части по екстериора, окачване и мотор има, но по интериора със сигурност ще се внасят неща от Русия. Не знаех, че е имало кабрио в България, произведени са само 14 222 бройки, и то защото просто не се продавали?!?