Автор Тема: ГАЗ М20 - Победа  (Прочетена 33633 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Октомври 14, 2012, 17:08:05
Отговор #20

Неактивен Васко 3102

  • Публикации: 32
Аз имам една волга за продаване модел 3102 ако има интересуващи се има ми телефона в раздел Продава :)
Не е важно колко пъти ще паднеш, важно е колко пъти ще се изправиш !

Октомври 14, 2012, 18:52:20
Отговор #21

Неактивен bobi67

  • Публикации: 32
Колега,Sbalkan,Победа-та не е толкова отчайваща.Вярно,има много работа по нея.Може да се направи за 7-8 месеца.Купето може да се изкърпи и боядиса с около 1000-1200лв.В тези пари влиза пясъкоструене,грундове,китове, боя и др. материали.Миналата година правих Варшава и се вместих в тия пари.Труда не го смятам,защото я правих аз. Повечето пари ще отидат за части.Аз мога да ти огъна ламарините,и да тапицирам целият салон.Не се предавай,колата си заслужава.Чисто нов не пален мотор има мой познат-купи го от военните,но не го е слагал.Ако ти трябва мога да те свържа.

Октомври 14, 2012, 19:51:40
Отговор #22

Неактивен sbalkan

  • Публикации: 800
Колега,Sbalkan,Победа-та не е толкова отчайваща.Вярно,има много работа по нея.Може да се направи за 7-8 месеца.Купето може да се изкърпи и боядиса с около 1000-1200лв.В тези пари влиза пясъкоструене,грундове,китове, боя и др. материали.Миналата година правих Варшава и се вместих в тия пари.Труда не го смятам,защото я правих аз. Повечето пари ще отидат за части.Аз мога да ти огъна ламарините,и да тапицирам целият салон.Не се предавай,колата си заслужава.Чисто нов не пален мотор има мой познат-купи го от военните,но не го е слагал.Ако ти трябва мога да те свържа.
Благодаря, колега,
Досега всички майстори с които говорих ми казват най-приятелски да си купя друга кола и че не си струва да се прави тази, и аз, понеже за мен няма вариант да изхвърля толкова рядка кола на вторични, реших да я правя когато имам достатъчно пари, ако ще да я правиме от нулата и колко глътне, толкова....може и да почака малко проекта, но рано или късно колата ще бъде спасена. Засега започнах полека лека една М21-ца. А за двигателя...този на нея съм сигурен, че ще запали, но ще се радвам да ме свържеш с твоя познат.

Октомври 14, 2012, 20:39:25
Отговор #23

Неактивен vasko4

  • Публикации: 592
  • 0899936995
Може да се направи за 7-8 месеца.Купето може да се изкърпи и боядиса с около 1000-1200лв.В тези пари влиза пясъкоструене,грундове,китове, боя и др. материали.Миналата година правих Варшава и се вместих в тия пари.
Лошо е че спамя темата на Стефан, но като видя такива коментари и не мога да се сдържа да не напиша- че това е напълно невъзможно.
Първо 7-8 месеца за пълно реставриране са много ама много малко.
Второ ако някой ти изпесакоструи, изкърпи и боядиса купето за 1000 -1200 лв с материалите и го направи както трябва,/ защото тук всички го правим така/ Аз ще Ви заведа заедно с майстора на банкет.
Трето дай снимки на Варшавата, че немога да не видя как изглежда тя, като знам моята Волга колко пари гълта.

Октомври 14, 2012, 21:11:23
Отговор #24

Неактивен победовод

  • Публикации: 836
Колегата е писал 1000-1200 да,но после е уточнил,че това са пари за песъкоструене и материали,труда е от него и в този аспект цифрите са реални.Разбира се,при правилно организиране на избора на песъкоструй и материали.
Относно колата със сигурност може да стане,майсторите които казват,че не си струва да се прави по този начин елегантно се измъкват,вместо директно да си кажат ,че не им се занимава с такава кола.
Със сигурност обаче ще се намери човек който да я направи за нормални пари,въпрос на търсене е.
Все пак щом имаш намерение да я правиш Стефане,добре ще е да се спре по нататъшното разрушително влияние на атмосферните условия.В смисъл да се отпесъкоструи,грундира и прибере поне под навес,после времето ще нареди нещата.
«Волга» — единственный автомобиль, способный передвигаться, будучи неисправным чуть менее, чем полностью.

Октомври 14, 2012, 21:15:37
Отговор #25

Неактивен vasko4

  • Публикации: 592
  • 0899936995
Колегата е писал 1000-1200 да,но после е уточнил,че това са пари за песъкоструене и материали,труда е от него и в този аспект цифрите са реални.
Пише "песакоструене, изкърпване и боядисване", което пак казвам и държа на думите си- невъзможно е /говорим за качествена работа, на която Стефан държи, доколкото аз го познавам/

Октомври 14, 2012, 21:26:19
Отговор #26

Неактивен победовод

  • Публикации: 836
Купето може да се изкърпи и боядиса с около 1000-1200лв.В тези пари влиза пясъкоструене,грундове,китове, боя и др. материали.Миналата година правих Варшава и се вместих в тия пари.Труда не го смятам,защото я правих аз.

Ето какво е писал колегата,изкърпване и боядисване и е посочил,че труд в тези пари не влиза.Аз пък държа ,че при правилно организиране на нещата с тези пари като песъкоструй и материали може да стане качествено,повтарям при правилно организиране на нещата ,защото някъде само за песъкоструй може да ти поискат повече от хилядарка.
«Волга» — единственный автомобиль, способный передвигаться, будучи неисправным чуть менее, чем полностью.

Октомври 14, 2012, 21:48:59
Отговор #27

Неактивен Caxo

  • Публикации: 470
  • Москвич 408;408и;427;2140
Да, ако не влиза труда е възможно да се вместиш с бюджета и още толкова за труд и си готов :)  Това при положение без да се намесваш лично с труд.

Октомври 14, 2012, 21:55:12
Отговор #28

Неактивен sbalkan

  • Публикации: 800
И двамата сте прави, всъщност големия разход е именно труда. Ако си го правя сам, парите ще са споменатите от колегата, но срока от 7-8 месеца ще е непосилен, но ако го дам на майстори, на които им плащам нужното за да се занимават с колата като актуална задача, а не между другото, срока ще е изпълним, но бюджета ще скочи главоломно. Засега ще я прибера в сух гараж, а за песъкоструене и грундиране ще почака малко (чакала е от '76г насам, още малко едва ли ще я съсипе:)

Октомври 14, 2012, 22:39:40
Отговор #29

Неактивен bobi67

  • Публикации: 32
Колеги,за песъкоструене ми взеха 260лв. в едно село до Монтана.Транспорта е мой.Боята комплект за 300лв.Другото до 1200лв. са грундове,китове и т.н.Труда си е мой-не го смятам.Ламарините ги огъвам сам.Смея да твърдя,че качеството е повече от много добро.Ще кача снимки,не се притеснявам.