Автор Тема: Ретро рали по правилник на FIVA в България  (Прочетена 3272 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Юли 31, 2012, 18:36:12
Прочетена 3272 пъти

Неактивен vankovarnata

  • Публикации: 237
Едно въпросче от незнаещ, къде в бг се прави ретро рали?  че имам мерак да карам. Гледам само паради и походи.
« Последна редакция: Август 03, 2012, 08:35:23 от Speeder »
1000 Malych Bolistek
предизвикай ангела хранител да знаеш кой е над теб.

Юли 31, 2012, 19:53:24
Отговор #1

Неактивен USfan

  • Публикации: 10811
Едно въпросче от незнаещ, къде в бг се прави ретро рали?  че имам мерак да карам. Гледам само паради и походи.
Ами аз бих казал, че сериозно пърформанс направени ретроралита, където да се мери в множество етапи, най малко време на етапите, никъде у нас не са правени.
Чат-пат това дето се прави, е по уж тия прехвалени правила на ФИФА, нещо като рали етапи по уеднаквено предварително зададено време.  :-\
Ама това за мен са бабешки работи, и лично мен не ме интересуват.

За съжаление, от съображения за сигурност, и за по евтинко на организаторите и екипажите,  :)) по подобен начин така се правят сега и болшинството Ретро ралита в Европа.
Вкл и например и Миле Милята.  :(

Там разни адвокати с не особено силни коли, печелят само защото са добре в главата с калкулациите, и добри в хилядните от секундата при пресичане на финалните линии, навреме по обявения график.  O:-)
Така че за мен това Ретро автомобилен спорт не е.

Иначе пистови надпревари в Европа с ретроколи има, и то добри.
Както например Леман Класика, на едноименната писта.

А като Рали в типичен скоростен идиом, например е далеч в Даун Ъндър- Тарга Тасмания.
Виж ги там по Ю-туба какво ги правят 30-40 годишните метални хубавци. :))
Страхотен рейсинг.  :)
« Последна редакция: Юли 31, 2012, 19:55:27 от USfan »

Юли 31, 2012, 21:46:55
Отговор #2

Неактивен GT 51

  • Публикации: 1869
В момента сериозно се работи по въпроса за организирането на ретро планинско на затворена отсечка.Група ентусиасти сме се събрали, и ако всичко е наред с Общината и имаме обходен маршрут, за да не пречим на гражданите да се придвижват свободно, ще го включим в календара следващата година.Ще се постараем да го направим по правилата на ФИВА и да изкараме всички Хистори автомобили на мероприятието.Не е лесно, но ще се постараем......и тогава ще ви чакам на старта.Поздрави  ;D 8))
Абе вземи си нещо ретро, и не се занимавай с глупости !

Август 01, 2012, 08:07:20
Отговор #3

Неактивен vankovarnata

  • Публикации: 237
Едно въпросче от незнаещ, къде в бг се прави ретро рали?  че имам мерак да карам. Гледам само паради и походи.
Ами аз бих казал, че сериозно пърформанс направени ретроралита, където да се мери в множество етапи, най малко време на етапите, никъде у нас не са правени.
Чат-пат това дето се прави, е по уж тия прехвалени правила на ФИФА, нещо като рали етапи по уеднаквено предварително зададено време.  :-\
Ама това за мен са бабешки работи, и лично мен не ме интересуват.

За съжаление, от съображения за сигурност, и за по евтинко на организаторите и екипажите,  :)) по подобен начин така се правят сега и болшинството Ретро ралита в Европа.
Вкл и например и Миле Милята.  :(

Там разни адвокати с не особено силни коли, печелят само защото са добре в главата с калкулациите, и добри в хилядните от секундата при пресичане на финалните линии, навреме по обявения график.  O:-)
Така че за мен това Ретро автомобилен спорт не е.

Иначе пистови надпревари в Европа с ретроколи има, и то добри.
Както например Леман Класика, на едноименната писта.

А като Рали в типичен скоростен идиом, например е далеч в Даун Ъндър- Тарга Тасмания.
Виж ги там по Ю-туба какво ги правят 30-40 годишните метални хубавци. :))
Страхотен рейсинг.  :)

Мисълта ми беше, че само при Орлин има нещо по-различно от да оставим колите на плаца и да мятаме агнето.
GT 51 ако ще е за серийни е супер.
1000 Malych Bolistek
предизвикай ангела хранител да знаеш кой е над теб.

Август 01, 2012, 21:31:00
Отговор #4

Неактивен GT 51

  • Публикации: 1869
Точно това се опитваме да направим и да измислим концепция за мероприятието....да са серийни автомобили, отговарящи на определени критерий свързани с безопастността , и да НЕ са хомолгирани от ФИА.Даже и да няма ролкейдж, да може да стартира.Ще има декларация за участие,ще има брифинг с участниците,ще се знаят критерийте за безопастност,обезопасяването на трасето,пожарни, линейки,полиция,маршали....електронно времеизмерване....в крайна сметка се прави за удоволствие и да разчупим малко календара от сбирките на площада.целия екип приемаме всякакви мнения и коментари, за да можем да се подготвим максимално.Извинявам се , че разводнявам темата....но засега няма подобна , а тук се заговорихме....Наздравец  8))
Абе вземи си нещо ретро, и не се занимавай с глупости !

Август 01, 2012, 21:51:48
Отговор #5

Неактивен skodko

  • Публикации: 1014
Влади, пусна тема за събитието, тъкмо да се даде повече гласност.

Август 01, 2012, 21:59:54
Отговор #6

Неактивен GT 51

  • Публикации: 1869
Не съм пуснал тема, защото още нищо няма черно на бяло,с колеги правим проекти за догодина, и като има повече яснота , ще ви напиша....:)
Абе вземи си нещо ретро, и не се занимавай с глупости !