Автор Тема: Размисли относно 8-мо турист трофи Варненски автомобилен събор  (Прочетена 3944 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Юли 23, 2012, 23:51:21
Прочетена 3944 пъти

Неактивен rsk

  • Публикации: 2450
Жив и здрав да си, радвам се, че си разбрал.
« Последна редакция: Август 03, 2012, 08:39:10 от Speeder »

Юли 24, 2012, 10:33:27
Отговор #1

Неактивен koruderliev

  • Публикации: 2476
Колеги,
видях че заявката за мероприятието в Банкя в националната програма е подадена от БАК "Ретро", НО е странно че тяхното лого стои и на друго мероприятие на тази дата, а именно "Турист трофи" ...мисля че имаме прецедент - един клуб на една и съща дата е организатор и съорганизатор на две различни мероприятия?!?! ...или имаме печатна грешка?
« Последна редакция: Юли 24, 2012, 10:37:18 от koruderliev »

Юли 24, 2012, 11:04:17
Отговор #2

Неактивен koruderliev

  • Публикации: 2476
Благодарско за обяснението :)

членството на "Авто мото ретро клуб Варна" в БАК Ретро обяснява логото, макар че това членство на клуб в клуб малко не съм го разбирал, защото ето и конкретния пример в момента изглежда малко като "неуважение" (без да обиждам никой!), ноо това са някакви неща които ние няма да оправим ;)

А Орлин от кога е член на FIVA, че на страницата им стои само БАК Ретро все още?

Юли 24, 2012, 15:31:57
Отговор #3

Неактивен rsk

  • Публикации: 2450
За членсктвото на клуб в клуб не ммога да коментирам. По едно време имаше големи разправии, естествено финансови претенции (не знам за какво), организационни неразбирателства и т. н. Асоциацията на ретро клубовете в България прави няколко срещи, на които би трябвало да са присъствали повечето председатели на локалните клубове, но подробности наистина не знам.
В момента председател на "Авто мото ретро клуб Варна" е инж. Марин Маринов - всеизвестният реставратор от Варна, но по тези организационни мероприятия ходят заедно с Орлин Пенев.
Кой къде, как и защо членува не ми е ясно.

Малко се отклонихме от темата... Забравих да напиша, че ако случайно има желаещи за участие в турист трофито, могат да получат заявка за участие, която да попълнят и изпратят - пишете тук, на ЛС, на [email protected] или се обадете на Орлин - 089 9000739.

Юли 24, 2012, 21:30:44
Отговор #4

Неактивен GT 51

  • Публикации: 1874
Доколкото съм запознат с нещата във FIVA ,само БАК Ретро има право да организира мероприятия под егидата на FIVA,и само БАК Ретро може за РБългария да издава сертификати за автомобили регистрирани по FIVA ! FIVA имат официална програма за цялата 2012 г. , но за съжеление, НИТО ЕДНО наше мероприятие не покрива изискванията и критерийте за организация , и затова нямаме законно направено такова мероприятие под тази егида.За справка , можете да проверите Евентите на Организацията.БАК Ретро плаща членски внос на Организацията , но до момента не си използва капацитета на Максимум , а само сертифицират коли по установените правила..Това е.Аз също имам сертифициран автомобил , за което се заплаща такса.За момента не знам колко евра е, но не е скъпо.Има комисия , гласувана ,от експерти и те оценяват колите.Все ми се ще някой ден да имамеме мероприятие по изискване на Организацията.Ако някой организатор ВИ каже , че прави мероприятие по FIVA.....просто проверете сайта , и ще се убедита в правотата ми .Поздрави и наздравец :) 8))
Абе вземи си нещо ретро, и не се занимавай с глупости !

Юли 25, 2012, 00:00:18
Отговор #5

Неактивен GT 51

  • Публикации: 1874
Нещо грешно си ме разбрал колега....то може да е организирано по правилата на FIVA,но няма да е валидно за календара на Организацията.....и ще ти дам пример...аз правя футболен турнир по регламента на ФИФА...ама той не е валиден никъде...., защото нямам виза....И още нещо което забравяте.....Организацията е принципал на организация, тя НЕ организира... ;D И още нещо...като не си член на Организацията , как така организираш нещо , от името на друг, без да имаш разрешение.....то е все едно аз да организирам Формула 1 в БГ....??? нямаш лиценз...значи си незаконен, и подлежиш на отговорност....съдебна...???? ;)
Абе вземи си нещо ретро, и не се занимавай с глупости !

Юли 25, 2012, 10:25:40
Отговор #6

Неактивен rsk

  • Публикации: 2450
Твърде много задълбахме в безсмислици...
Никой не е споменавал, че турист трофито е валидно за календара на "Организацията", FIVA, Формула 1 и т. н. - напротив - написано е само и единствено, че тази проява носи точки за шампионата на "Авто мото ретро клуб Варна", който нито е национален, нито е международен, нито е зависим от който и да е, освен от членовете си. Шампионата си е само на клубно ниво и няма претенции за нещо повече от това. Нито FIVA, нито "БАК Ретро", нито Бърни Екълстоун са замесени в тези прояви и хич не ми е ясно за каква законност, лицензност и прочее става дума тук...
Относно челенството на клуб в друг клуб, асоциация и т. н. - ако на някой му е крайно любопитно, има претенции, искове и прочее "Авто мото ретро клуб Варна" си има председател и секретар, които не се крият и предполагам биха отговорили на кой да е разумен въпрос.
Ето и телефони за връзка:
Председател - инж. Марин Маринов - 089 9928012
Секретар - Орлин Пенев - 089 9000739

Юли 28, 2012, 12:30:03
Отговор #7

Активен USfan

  • Публикации: 10849
Плюс 21 за мнението на колегата Росен...  :)
Може да има сега или друг път неуредици, но аз по принцип от Орлин Пенев като организатор съм много доволен.
Винаги е бил отзивчив, и ми е помагал с инфо максимално, когато съм решил да участвам, на някакви мероприятия правени от него.

И даже на Конкурсите по Елегантност във Варна, правени от него, съм взимал на 2 пъти 3-ти места в класа ми.  :))
През 2004 така взех 3-то нясто в категорията на коли до 1990 година, тогава бях със стария ми Понтиак Файърбърд Формула 305.
То тогава не беше редно толкова да смаляват възрастта на колите-участници, ама за да се увеличи бройката, поканиха и разни коли по млади от 20 годишни, вкл и мен.
 То Понтиака пак беше интересен, ама например тогава пък едни познати взеха второ място в класа след 1990, с рено 19 кабрио.  ::)

Но как да е, все пак тия конкурси ставаха интересни събития.
А през 2007 или 2008, пак взех едно такова 3-то място в тоя клас след 1990 производство, с Голфа 1-ца на баща ми.  :D

Така че аз към Варна и Нептун клуба нямам претенции.
Единствено съжалявам, че в посл години като че ли малко се орехави различността и бройката на колите, участващи и в Турист Трофито, и в другите събития. :-\

Юли 28, 2012, 20:03:15
Отговор #8

Неактивен krankenstein

  • Публикации: 7173
Ами просто в годините, които цитираш цената на бензина не гонеше 3 лв. и имаше доста участници от София и други градове... пък и не бяха се разцепили и там още с Бижуто. Сега както се вижда участват предимно от Варна и региона, дори и доста от местните отиват само от солидарност към Орлин да му направят масовка на старта и финала, а в самите състезания не участват. За конкурсите по елегантност е по-различно сигурно, но за момента аз не мога да бия 1000 км път за да си покажа колата там за 1 час, пък дори и 1-во място да ми дадат... освен ако не го комбинирам с почивката, но откакто имам дете и това не става - просто няма къде в Шкодата да събера целия багаж за морето на челядта :)
« Последна редакция: Юли 28, 2012, 20:06:44 от krankenstein »
Теория - това е, когато знаеш всичко, но нищо не работи.
Практика - това е, когато всичко работи, но не знаеш защо.

Юли 29, 2012, 00:33:34
Отговор #9

Активен USfan

  • Публикации: 10849
Хахах, за това е време да помислиш за една Октавия комби, ама от оригиналните от едно време.
Ми и аз така като се ожених, скоростно продадох любимата ми Сиерка ХР4и, както и още по любимото ми ГТВ 2.0, и си купих, с общо парите от двете, като се роди малкия пфу- Пежо 405 комби.  :-[
Бяло, с 1,6 бензин, без почти никви екстри.
По боклучива кола никога не съм дори виждал през живота си.  ::)
Ама така беше, младо семесйтово, парите за Мерцедес комби 123-124 не стигнаха, та взех Пежо.  :'(
За 2 години каране по тая кола всичко и се счупи, всичко.  >:(

Вкл и на мотора на 2 цилиндъра яко издуха компресията, на много под 200000 км пробег.
А нямаше и 10 години колата на възраст.
Пълен боклук, пълен.

Оттгава събирам пак пари за Пежо, ама за 404 купе.  :))
Или айде, 504 купе.  ;D
Оттам-насам на възраст, лъва за нищо не става/  O:-)