Автор Тема: Търся ментор, при когото да се включа в работата  (Прочетена 3865 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Август 05, 2012, 21:31:34
Прочетена 3865 пъти

Неактивен Gregor Samsa

  • Публикации: 124
    • Vintage Goggles
Търся място във Варна където мога да се включа в работата по стар (или не чак толкова) мотоциклет или автомобил.Независимо от работата, била тя свързана с авторепаратура, двигатели и т.н.

Не търся финансови облаги, само емоционални.
Нямам опит, но имам ентусиазъм.Имам общи познания по техника/електротехника и на драго сърце ще ги предоставя.

Проблемът ми е, че съм свободен само вечер след 18:00 и през почивните дни, през останалото време се боря за залъка си залепнал пред някой компютър.

Мога да бъда намерен тук във форума всеки ден или на телефон 0878 677 446.

Благодаря предварително на всеки, който е готов да сподели работата си с мен.
« Последна редакция: Октомври 22, 2015, 15:27:07 от dido1903 »

Август 08, 2012, 08:13:59
Отговор #1

Неактивен vankovarnata

  • Публикации: 237
Какво искаш да научиш?  купе/тенекия/ двигател или ел?
1000 Malych Bolistek
предизвикай ангела хранител да знаеш кой е над теб.

Август 08, 2012, 10:31:07
Отговор #2

Неактивен Gregor Samsa

  • Публикации: 124
    • Vintage Goggles
Трудно бих конкретизирал, защото всичко от гореизброеното представлява интерес, но все пак бих степенувал така:

1. Купе/тенекия - "hammer and dolly" техники, работа със заваръчни апарати, изправяне на детайли с оловни и месингови припои, китване, боядисване и всичко останало;
2. Двигатели -  фина настройка, горивни уредби, замервания с микрометрични инструменти на детайли, подмяната им и т.н;
3. Ел. оборудване - преди всичко запалителни системи - класически и безконтактни от всякакъв тип, фина настройка.

Август 12, 2012, 23:38:50
Отговор #3

Неактивен fulcrum

  • Публикации: 3761
  • Уреда показва , пробната лампа доказва.
    • РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
Oт Ванко Неделчев ще научиш много , но задълбай конкретно в/у една област. :)Инжинерното ти образование ще ти е много от полза
ще придобиеш дето се вика още 1 занаят/квалификация.
Похвално , мятай се в киречa, ako беше в Смолян , заповядай.Рядко в наше време млад специалист да е упорит и последователен , но
важното е да гори пламъчето му да се учи и развива и да заделя и суми за оборудване и инструменти.

Аз акцентирам в/у електротехника/електроника и автоматика на МПС.Имах през годините 2 много хубави момчета , които израснаха , завършиха своето висше инженерно образование и сега работят в престижни големи фирми , но никога не сам прекъснал връзката си с
тях! :D
РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
www.facebook.com/retrosmolyan
VW Golf 2 GT 1990
Skoda S 130 GL/A  1987

Август 13, 2012, 00:43:45
Отговор #4

Неактивен jamiemirror

  • Публикации: 381
Фулкруме, човека иска друго - няма какво да си губи времето да става "инжинер". И без това няма да научи нищо от изброеното по тоя начин, трябва му практика - а нещо "инжинерите" хич не ви бива баш в нея.
Най-вече разни дето акцентират върху браунов газ и подобни, не знам това "образование" дали включва физика ... очевидно не.
Бих коментирал конкретно "фина настройка" в неговия постинг обаче - подобно понятие в авто-мото практически няма. Грешките са в много голям диапазон и е важно принципното схващане на нещата.
На негово място бих оставил бояджилъка на профитата (дето и тях малко ги отнемА) и бих си играл с всичко останало, след година ще се оправя по-добре от масовия "майстор".

Август 13, 2012, 08:00:23
Отговор #5

Неактивен fulcrum

  • Публикации: 3761
  • Уреда показва , пробната лампа доказва.
    • РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
Фулкруме, човека иска друго - няма какво да си губи времето да става "инжинер". И без това няма да научи нищо от изброеното по тоя начин, трябва му практика - а нещо "инжинерите" хич не ви бива баш в нея.
Най-вече разни дето акцентират върху браунов газ и подобни, не знам това "образование" дали включва физика ... очевидно не.
Бих коментирал конкретно "фина настройка" в неговия постинг обаче - подобно понятие в авто-мото практически няма. Грешките са в много голям диапазон и е важно принципното схващане на нещата.
На негово място бих оставил бояджилъка на профитата (дето и тях малко ги отнемА) и бих си играл с всичко останало, след година ще се оправя по-добре от масовия "майстор".
И така може да се каже , само не визирай по този начин ,,инжинерите" , там наистина са два вида - дето знаят и могат и дето знаят
но не могат.Има и 3- ти вид - те стават политици.
Момчето си е инженер , прочети го в ,,Кой кой е...
За Брауновия газ трябват и в последствие на работата се изграждат още познания по следните науки:
- Физика;
- Химия;
-Термодинамика;
-Материалознание и технология на металите;
-ДВГ
- Електротехника и електоника
И много време за опити и експерименти , и безсънни нощи , но резултата си струва.
Това като офф....дотук съм. :)
РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
www.facebook.com/retrosmolyan
VW Golf 2 GT 1990
Skoda S 130 GL/A  1987

Август 13, 2012, 13:03:34
Отговор #6

Неактивен Gregor Samsa

  • Публикации: 124
    • Vintage Goggles
fulcrum, благодаря за добрите думи.Ако имах възможност, не бих се поколебал да почерпя знания от теб, следя с интерес "Приказки за запалителни системи".

Съгласен съм, че е добре да се специализира в едно наравление, така и ще сторя, при сгоден случай.
« Последна редакция: Август 13, 2012, 13:06:24 от Gregor Samsa »

Август 13, 2012, 18:20:57
Отговор #7

Неактивен fulcrum

  • Публикации: 3761
  • Уреда показва , пробната лампа доказва.
    • РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
благодаря и аз. :)
Изхождайки от специалността ти , най добре се насочи в направление ,,Електротехника и електроника на МПС" , както и компютърна диагностика.

Помни от мене едно - ще си миеш хубаво ръцете , работата си е мръсна.Но има тръпка.  ;)
Препрочитай и литература и принципни нещa за ДВГ - нещата са взаимосвързани.
« Последна редакция: Август 13, 2012, 18:25:34 от fulcrum »
РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
www.facebook.com/retrosmolyan
VW Golf 2 GT 1990
Skoda S 130 GL/A  1987

Август 15, 2012, 08:53:40
Отговор #8

Неактивен vankovarnata

  • Публикации: 237
благодаря и аз. :)
Изхождайки от специалността ти , най добре се насочи в направление ,,Електротехника и електроника на МПС" , както и компютърна диагностика.

Помни от мене едно - ще си миеш хубаво ръцете , работата си е мръсна.Но има тръпка.  ;)
Препрочитай и литература и принципни нещa за ДВГ - нещата са взаимосвързани.

Него плаши така. В единия случай е така, а другия бял като дядо мраз  :D

1000 Malych Bolistek
предизвикай ангела хранител да знаеш кой е над теб.

Август 15, 2012, 09:23:25
Отговор #9

Неактивен Gregor Samsa

  • Публикации: 124
    • Vintage Goggles
Мръсотията не ме плаши.  :)