Автор Тема: Няма ги вече ветераните  (Прочетена 10545 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Август 08, 2012, 14:52:35
Прочетена 10545 пъти

Неактивен SPEARHEAD

  • Публикации: 453
 От 01.08. тръгнах с велосипед на обиколка Своге - Бургас - Варна - Своге, по пътя видях стотици коли и нито една класика в движение :(  Единствения истински красавец беше един Мерцедес 115 с немска регистрация лимонено жълт цвят, изглеждаше величествен и великолепен в колоната от безлични пластмасови боклуци. Други години съм срещал повече класически коли, но наблюдението ми е че рязко намаляват всяка година. Вече дори и моето Volvo 240 ще изглежда доста ретро въпреки крехките си 30г :)  Момчета, пазете си класическите коли и ги изкарвайте на някоя обиколка, защото изглеждат наистина красиви на пътя :)

Август 08, 2012, 15:48:00
Отговор #1

Неактивен GT

  • Публикации: 1075
А, изглеждат те, скрапове.   :))  Няма какво да се лъжем, не съм видял ежедневна такава кола, която да не е с вид на бита манерка и едва не й падат гумите по паважа.  Има разни такива, които въртят по 3-5000 годишно. Те са хубави, лъскави, безупречни. И не се карат зимно време. Което е нищо на фона да речем на 30-40 000 годишно, тоест - целогодишно.  Което неминуемо разрушава всяка такава кола.  Дори да е изкарана от гараж, чисто нова.  Точно на 4-тата година е .....манерка.  Кой я натиснал, кой я чукнал, кой я одраскал, кой скраднал никелираните табелки, няма начин.  Голяма част от тези автомобили, не са подходящи за нашите пътни условия. И при редовно, интензивно каране -  започват да се разпадат. Едно е да се кара изключително само по първокласни пътища, стради в Италия, банове в Германия, ама друго си е като броди из всички кратери на родината и върши работа. Или я прежалваш - или я съхраняваш в тъмен гараж, показвайки я само по мероприятия. 

 Не знам. От всичките бангии, най-много издаяниха Мерцедесите, Волвата и не чак толкова популярните Пежа.  Като се има в предвид, ужасяващата експлоатация, поддръжка, горива, МАСЛА, товарене и каране до безкрай.  И то говорим за сериозни пробези,300-400-500-600-700...хил. км. с нашите бензини/нафта, масла М10/м16Д,най-много някоя Диона и после Приста, пълен кенеф.  Най- околхозени пък са дизелаците.  Те, освен нафта още какво друго са
видяли !  :))  В крайна сметка идва момент, когато тая кола става неизгодна, опасна и излишна за употреба.  Маха се, обикновено се дава на вторични суровини.  Което не е лошо - хора в трудно положение, могат да си набавят много хубави и дефицитни части от тях.   

Има и безхаберници. Изоставят по поляни, тротоари, главни булеварди, забутани паркинги и обрасли с папрат, гнезда на оси и позната картинка.  Лошото е, че между тях се случват коли, които са в не лошо състояние и не скъпи за въвеждане в ред.

В Пловдив се движат предимно янгтаймери.  Всякакви пластмасарки.  Много рядко да се види, дори хубав Москвич или Лада вече, камо ли западна кола с никелирани брони и тасове.
« Последна редакция: Август 08, 2012, 15:51:32 от Тодор Живков »

Август 08, 2012, 16:28:15
Отговор #2

Неактивен skodko

  • Публикации: 1014
Извинявам се за спама, ама с какъв велосипед беше? От тези дето ги караш легнал ли? В Бургас преди седмица май видях един човек с такъв велосипед, яко натоварен с дисаги. Май зелен беше.

Август 08, 2012, 16:39:59
Отговор #3

Неактивен SPEARHEAD

  • Публикации: 453
 Карам най-обикновен швейцарски 17 годишен велосипед и въпреки че не струва над 2000лв не ме изоставил никога.

 

Август 08, 2012, 20:53:11
Отговор #4

Неактивен didotooo

  • Публикации: 2836
  • ☆☆Datsun 300 ZX 50th ANNIVERSARY☆☆
    • Z point Varna
Да не си закачил сладолед фризера за него  :)) :)) Много яко пътуване си правиш евала.

Август 08, 2012, 21:48:53
Отговор #5

Неактивен GT

  • Публикации: 1075
Аз пък карах ,,Лястовичка с рамка".  Като малък в училищните години. Иначе, велосипед не съм карал отдавна, а и не мога по физически причини. Ама, като се сетя как обикаляхме из чужди села, километри, километри далече. През възвишения, язовири, кучета и спукани гуми.  :)) :D :) Щом ти харесва да обикаляш с велосипед, няма лошо. Полезно е.  Ама, темата май беше за Ветераните.

Август 08, 2012, 23:46:29
Отговор #6

Неактивен SPEARHEAD

  • Публикации: 453
 Аз не съм се отклонил от темата, просто отговарям на колегата. Аз имам с какво да отида до морето и то на прилични години, 50 годишния ми Rekord ще изглежда изумително по бензиностанции и пред кръчми, но ми е мъчно че рядко виждам такива коли. И ми е ясно до къде ще стигне темата, защото поне за мен това е един от признаците за развитие и култура на една държава...ама темата е грозна и тежка. Минах над 1000км през средата на БГ и болшинството от хората, които срещам са цигани или турци с оскотели лица от началото на 20ти век, от такива хора не може да искаш да ценят и пазят техника, лошото е че от тях нищо не става, не искам това да е основната тема но нещата са свързани а резултата някъде е потресаващ :(

Август 09, 2012, 01:36:34
Отговор #7

Неактивен GT

  • Публикации: 1075
Не желая да обръщам темата в посока на разруха. Нито да създавам поводи за грозни спорове.  Ама, реалността е такава, каквато е.  Грозна.  Какво да се прави, няма да седнем сега и да мрем.  Жалък случай е и друго.  Оскотели хора напипат евтино такъв автомобил.  Като твоя Опел, като нечий друг Мерцедес, Пежо, Рено или някоя друга по-така шик марка и я купят.   Колата е видимо почти идеална. И си личи, че е съхранявана добре.  Също личи, че е начукана, огъната и занемарена скоро.  А е можело да попадне в добри ръце.  Много, много такива случаи има.  И то точно по вина на продавачите.  Незапознати или възрастни хора, които на практика не правят обяви във виртуалното пространство. Или дори да правят, някои не знаят какво продават. Та, така няма как да се разбере за съществуваща такава кола.  В дълбоката провинция, далече от големите градове има много хубави селца.  Точно от тях и най-вече по балканите, има много хубави Жигули и Лади. Нови и много пазени.  Около София/Пловдив също има малки селца.  Горе-долу, там е по-вероятно да лежи някоя западна марка.  Такива не съм търсил разностранно, де, предимно само 123-ки.  Но ми е направило впечатление.  В София има страхотни дърти автомобили.  Дори изникват такива, каквито извън столицата, отдавна не са останали живи и здрави.   И то коли на оригинални бои, карани, поддържани както му е реда, собствености на разни буржоа, шофьори на ТИР-ове, заможни юридически лица или пък собственици на фирми за авто-ремонтни дейности.  Все хора, които са имали възможност да купят коли и са ги карали, пазели през годините.   То, вярно, че все намирам и харесвам изоставени паметници, забутани в задния двор в тревите при змиите, ама изневиделица като изникне читава кола и на сносна цена, `що пък да не се вземе ?  :)   

В моя вход има един не българин. Да не давам определения за раса.  Вероятно разбираш.  Когато бях 4-5 клас, имаше небесно синя ГАЗ 24 Волга. Това им беше семейната кола. Занаятчия - обущар. Жена му също.  Та, Волгата бяха купили от някъде, не знам и сега от къде.  Много, превъзходно запазена кола дори тогава беше.      Волгата се пазеше, като джамия от свиня.  Разбирай - та, тя се миеше задължително 2 пъти в седмицата. Външно, вътрешно, прахосмукачка, Веро, мажат се табла, кори, сенници......дива работа бяха тия хора.  Зимно време, не се караше.  Вдигаше се на трупчета и седеше така, с гумите във въздуха.    И това, което всеки път беше на дневен ред - цялото семейство м......   мият и чистят.  Никога не я видях мръсна, няма да си кривя душата.  Никой и от тях не седна мръсен вътре - дъртия не даваше.   Баща ми му помагаше при гресирането на предницата и разни такива никакви ремонти на практика.  А, с тая Волга пътуваха до Турция/ Албания  :-\, най-редовно.  Като започнат от ранна пролет-до есента.  А, току що питах татко - каза, че тая светло синя Волга я купуват 2-ра употреба през 90-та година. Та, била е грубо на 30 000 км. тогава. Като я бракуваха през 2003 или 2004 -та, (понеже дъртия доста остаря, а и има проблеми със здравето и въобще  не кара вече), тогава беше прехвърлила 270 000.   Като цяло - чисто нова кола.  Ей-така се гледаше.  :o :-\ Най-интересното в случая беше, че дъртия НЕ искаше да я продава. Не щеше да се разделя със птицата, камо ли някой друг да я кара.   Бракуваха я и я дадаха на вторични суровини.   Цяла, измита, лъскава.   Много исках тате да ми я купи на мен, като порасна да я карам.   Е, не се случи.   :(   Помня и че не беше боядисвана, нито кърпена, още по-малко удряна изобщо някъде.  Много,много свежа и свидливо пазена кола. За това ме е яд. 

Август 09, 2012, 15:18:25
Отговор #8

Неактивен sbalkan

  • Публикации: 800
Абе, кофти е, ама го разбирам и стареца. Аз също съм много ревнив към моите коли, дори и след като ги продам. Първото ми БМВ го взех перфектно, карах си го с кеф и уважение, здраво поддръжка, грижи и накрая го продадох на един колега. След шест месеца видях колата в една уличка до офиса...сърцето ми замръзна...колата мръсна, очукана - нямаше неожулен детайл, броните спукани и висят парчета, вътре смърди, банички, кенчета от кола и прочие мизерия, да бях я бутнал от моста на Витиня, по-добре. А като цяло по темата, питах баба ми кога е родена майка и ( демек прабаба ми )...не знаеше, знаеше, че са преселници от някъде, ама от къде точно ....кога сме загубили родова памет, не знам...ама от там е и отношението към историята, към антиките, към старите коли в частност. Погледни нашите антикварни магазини, интересните неща не са от България ( не казвам български), всяко поколение открива топлата вода и след него..потоп :(

Август 09, 2012, 19:39:42
Отговор #9

Неактивен pavel.velev

  • Публикации: 945
колега качи снимки и разкажи  за пътешествието .