Автор Тема: Oldsmobile F85 deluxe 1965, Ford Customline и V8 351 Windsor  (Прочетена 13731 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Август 22, 2012, 16:37:13
Отговор #10

Неактивен galaxie

  • Публикации: 1799
Ръчни, но горни, на волана.

Август 23, 2012, 11:42:45
Отговор #11

Неактивен peter 1978

  • Публикации: 967
Боби, ако Олдса е бил оригинално 6-так е бил 155 к.с. gross по SAE, което е около 120 - 130 к.с. по DIN.
Гранада 2,0 вярно е слаба - 90 к.с., аз мислех че е 2,3 - 116 к.с. ще е горе долу същата работа. :)

Август 23, 2012, 12:01:44
Отговор #12

Неактивен galaxie

  • Публикации: 1799
Пепи нали знаеш, че при смяна на двигател и скорости трябва да се има предвид какво става с кардана, задния мост, диференциал и прочее. В случая с олдса, са му сложили двойка от гранада, но колата била много тромава и не вървяла, та затова я прибрали за 23 години. Как да върви като едва ли диференциала пасва, предполагам че никой не е знаел някакви технически данни за да прови изчисления и т.н. Пък и олдса е поне 1800 кг празен :)

Август 23, 2012, 15:10:28
Отговор #13

Неактивен peter 1978

  • Публикации: 967
Съгласен съм че трябва по-мощен мотор и че трябвада се съобрази с трансмисията и диференциала

Август 23, 2012, 15:17:23
Отговор #14

Неактивен galaxie

  • Публикации: 1799
Ето какво има под капака на олдсмобила.








Август 23, 2012, 17:47:10
Отговор #15

Неактивен Chevy

  • Публикации: 975
  • Rock And Roll
Хахахха в тоя кош двигателя изглежда се едно е от балканче  :D
Classic Cars

Август 24, 2012, 09:42:43
Отговор #16

Неактивен USfan

  • Публикации: 10811
E, аѕ като бивш собственик на 2 Форда с Ве-обраѕни мотори, като Капри с 2,3 мотор, и Сиера с 2,8 мотор, и настоиашт на други два Форда пак с Ве-обр мотори, единиа шестак 3,8 литра , а другиа осмак с 5 литра обем, мислиа мога да направиа лек коментар.  :)

Та, бих обоштил, че вартиаштиа момент е важен ѕа всеки, които иска добра еластичност и ускорение, от ниски обороти, и на високи предавки.   ;)
Там реално се проиавиава Момента положително, ако е голиам.
НА МОиА ПО СТАРИА мУСТАНГ С 5 ЛИТРОВ МОТОР, НАПРИМЕР МУ ДАВАТ 400 НМ МАКС момент, и и само 225 кониа от тоиа литраж.
Но вапреки отн умерените ѕа осмак коне, вади НАД 200 НМ момент, БУКВАЛНО ОТ ПРАЅЕН ХОД ОБОРОТИ.
Което макар да сам фен и на лесно дигане на обороти, всаштност МИ пОЅВОЛИАВА ДА СИ ВаРТИА ГУМИ,  :))  С НЕ МНоГО ДАВАНЕ НА ГАЅ, НЕ САМО ОТ СТАРТ, АМИ И ДАжЕ НА 3'ТА ПРЕДАВКА В ДВИжЕНИЕ, ВЕДНАГА ШТОМ МОТОРА ДОСТИГНЕ ПРИМЕРНО ПИКА НА ДРЕХМОМЕНТА ПРИ 2500 ОБОРОТА.

Докато КОЛИ ПРИМЕРНО СаС САШТИТЕ КОНЕ кАКТО сТАНГА ми, ама ПОСТИГНАТИ С ФОРСИРАНЕ ОТ ПО'малак ЛИТРАЖ -и то евентуално беѕ турбо помошт, каТО ДА КАЖЕМ БМВ'та с 3 литрови 6 ЦИЛ МОТОРИ, тоиа номер не могат да го направиат на тиа ниски обороти.  ;D

ТАКА че ВАРТИАШТтиа момент си бонус, и голиам кеф.
Иначе, по темата, друг е вапроса, че конкретниа 2 литров Форд шестак има добри характеристики вапреки ниминално само 90'те кониа, и номинално и не големите данни дори и ѕа вартиаштиа момент.
Раѕбира се, 2,3 или 2,8 Форд шестак ако се намери би билио много по добре.
Аѕ от тиа 2 вида шестаци в моите екс Фордове сам бил много доволен не само от вартиаштиа им момент, ами и от леснотото им вдигане на обороти.
« Последна редакция: Август 24, 2012, 09:48:02 от USfan »

Август 24, 2012, 11:16:32
Отговор #17

Неактивен fulcrum

  • Публикации: 3764
  • Уреда показва , пробната лампа доказва.
    • РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
E, аѕ като бивш собственик на 2 Форда с Ве-обраѕни мотори, като Капри с 2,3 мотор, и Сиера с 2,8 мотор, и настоиашт на други два Форда пак с Ве-обр мотори, единиа шестак 3,8 литра , а другиа осмак с 5 литра обем, мислиа мога да направиа лек коментар.  :)

Та, бих обоштил, че вартиаштиа момент е важен ѕа всеки, които иска добра еластичност и ускорение, от ниски обороти, и на високи предавки.   ;)
Там реално се проиавиава Момента положително, ако е голиам.
НА МОиА ПО СТАРИА мУСТАНГ С 5 ЛИТРОВ МОТОР, НАПРИМЕР МУ ДАВАТ 400 НМ МАКС момент, и и само 225 кониа от тоиа литраж.
Но вапреки отн умерените ѕа осмак коне, вади НАД 200 НМ момент, БУКВАЛНО ОТ ПРАЅЕН ХОД ОБОРОТИ.
Което макар да сам фен и на лесно дигане на обороти, всаштност МИ пОЅВОЛИАВА ДА СИ ВаРТИА ГУМИ,  :))  С НЕ МНоГО ДАВАНЕ НА ГАЅ, НЕ САМО ОТ СТАРТ, АМИ И ДАжЕ НА 3'ТА ПРЕДАВКА В ДВИжЕНИЕ, ВЕДНАГА ШТОМ МОТОРА ДОСТИГНЕ ПРИМЕРНО ПИКА НА ДРЕХМОМЕНТА ПРИ 2500 ОБОРОТА.

Докато КОЛИ ПРИМЕРНО СаС САШТИТЕ КОНЕ кАКТО сТАНГА ми, ама ПОСТИГНАТИ С ФОРСИРАНЕ ОТ ПО'малак ЛИТРАЖ -и то евентуално беѕ турбо помошт, каТО ДА КАЖЕМ БМВ'та с 3 литрови 6 ЦИЛ МОТОРИ, тоиа номер не могат да го направиат на тиа ниски обороти.  ;D

ТАКА че ВАРТИАШТтиа момент си бонус, и голиам кеф.
Иначе, по темата, друг е вапроса, че конкретниа 2 литров Форд шестак има добри характеристики вапреки ниминално само 90'те кониа, и номинално и не големите данни дори и ѕа вартиаштиа момент.
Раѕбира се, 2,3 или 2,8 Форд шестак ако се намери би билио много по добре.
Аѕ от тиа 2 вида шестаци в моите екс Фордове сам бил много доволен не само от вартиаштиа им момент, ами и от леснотото им вдигане на обороти.
Така е , Люси - въртящият момент е фактора за американските возила.И аз имам около мене налични и 2,9 и 3 литрови фордови
шестаци , дори се продават и мога да съдей ствам при необходимост , нооо осмак си е друго! 8))
От читав такъв май се изцеждаха поне 150 магарета , пък било той карб или инжекцион.
РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
www.facebook.com/retrosmolyan
VW Golf 2 GT 1990
Skoda S 130 GL/A  1987

Август 24, 2012, 21:22:06
Отговор #18

Неактивен USfan

  • Публикации: 10811
Бреј интерсно дето каѕваш, тиа 3 литровиа мотор на Форд шестак, ако не от УС форд, от какав точно Форд е_  ::)
А ако е англијскиа 3 литра шестак, е доста риадак ѕа Бг мотор.
Води се Есекс мотор.

Иначе другите 2,8 и 2,9 мотори са така наречените Кјолнски шестаци.
Дето ги слагат на Континенталните Фордове, правени обиковено в Германиа и Белгиа.

А тиа Есексите 3 литра са слагани в Европа само на англијски Фордове, като например англ версии на Капри и Гранада.

а ИНАчЕ НА АМЕРИКАНСКИА 5 ЛИтроВ БЛОК осмак, НАЈ МАЛКАТА МОштНОСТ МИСЛиа МУ ДАВАТ ПРЕЅ 1975 ИЛИ 76 ГОДИНА. цЕЛИ 129 КОНЧЕТА.  :))
НА НАШИА фЕН сАШО С ПРИАКОР кОБРАТА, ДЕТО МУ КАЧИХ ТУК ЛИНК КАМ СЕРВИЅЧЕТО ДЕТО ВАРТИ ЅА РЕМОНТИ НА АМЕРИКАНКИ, БЕЛИА МУ мУСТАНГ ВЕРСИА кОБРА 2 Е БАШ С ТОИА МОТОР.
ВАПРЕКИ ТОВА, ЅА КаМ 1400 КИЛА КОЛА, ВАРВИ МНогО ИАКО Станга с ТИА САМО 129 КОНИА.   :)

Април 18, 2013, 13:12:44
Отговор #19

Неактивен galaxie

  • Публикации: 1799
Днес олдсмобила поема към новия си собственик, който е мой близък приятел. И трите американки с които се разделих все приятели ги взеха. Вярно че направена от тях досега няма, но няма и унищожена. Олдса лично ще го надзиравам как се прави и ще помагам. Момчето е много ентусиазирано (позната история), да видим до къде ще я докара. Ще информирам своевременно какво се случва.