Автор Тема: LOWRIDER - окачване, хидравлика, пневматика, реконструкции  (Прочетена 7762 пъти)

0 Потребители и 2 Гости преглежда(т) тази тема.

Август 17, 2012, 14:18:43
Прочетена 7762 пъти

Неактивен koruderliev

  • Публикации: 2476
Колеги, от две седмици си блъскам главата с монтажа на тези красавци от снимките :) ...ако някой има наблюдения върху поставянето на хидравличните повдигачи, чисто от механична гледна точка, ще се радвам да сподели :) С токовете и хидравликата нямам проблем.


















Август 17, 2012, 23:04:37
Отговор #1

Неактивен fulcrum

  • Публикации: 3761
  • Уреда показва , пробната лампа доказва.
    • РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
Ники , къде е хидравличния компресор ....той май се закача и се върти от ремъчен привод от д-ля. Иначе ми е интерсно , схванах принципа
на действие на лоурайдър - окачването , да им и американизмите , ти си падаш много по тях. :) :))
Това окачване има някаква базова настройка.
РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
www.facebook.com/retrosmolyan
VW Golf 2 GT 1990
Skoda S 130 GL/A  1987

Август 17, 2012, 23:31:04
Отговор #2

Неактивен koruderliev

  • Публикации: 2476
Системата работи с 4 електрически помпи, механична няма. Работното налягане е 30 psi, "базовата настройка" е затворени повдигачи и отворени бутала на помпите при първоначално стартиране :) ...тука всичко ми е ясно и работи, проблема е в местата на захващане на повдигачите. Вече гледахме 4 различни начина на захващане, но все нещо не удисва :/

Август 18, 2012, 00:32:37
Отговор #3

Неактивен esteo

  • Публикации: 135
ако кажеш Ники и за каква кола става на въпрос... >:D

Януари 16, 2013, 18:03:20
Отговор #4

Неактивен Васко 3102

  • Публикации: 32
Здравейте колеги.
Искам да Ви попитам възможно ли е да присадя хидравлика на Волга 3102? Волана се върти лесно, но за пълен ляв или десен ми е нужно да направя 3-4 оборота. Има ли смисъл да слагам хидравлика и ако да какво ми е необходимо и към колко пари ще излезе всичко?
Не е важно колко пъти ще паднеш, важно е колко пъти ще се изправиш !

Януари 16, 2013, 18:57:07
Отговор #5

Неактивен svetlozar_sv

  • Публикации: 66
  • [url=http://urls.su/flines][img]http://forum-lines
не трябва ли да са на мястото на амортисьорите

Януари 16, 2013, 20:46:07
Отговор #6

Неактивен Caxo

  • Публикации: 470
  • Москвич 408;408и;427;2140
Мисля, че човека има предвид хидравлика на волана... По принцип можеш. Предполагам, че тая Волга е с кормилна кутия, а не с рейка. В този случай намираш някоя омега за  донор и от нея си сваляш кормилната кутия, помпата, казанчето и всичко останало от системата. След това тези неща трябва да ги монтираш във Волгата. Тази операция е правена не веднъж и то на Москвич, няма начин да не се получи :) За части около 150 лв и вече останалото зависи от теб. Ако се разровиш из руските сайтове сигурно ще намериш някой, който вече да го е правил.

Януари 19, 2013, 21:11:24
Отговор #7

Неактивен USfan

  • Публикации: 10842
ако кажеш Ники и за каква кола става на въпрос... >:D

Aйде бе, що не отговаряш на КОЛЕГИТЕ...  :))
НА КАКВА КОЛА СТАВА ВЪПРОС ДА СЕ СЛОЖИ?
ПРЕДПОЛАГАМ НА НЕ МНОГО ГОЛЯМА, ИНАЧЕ САМО ЕЛ. ПОМПИ НЕ БИХА БИЛИ ДОСТАТЪЧНИ.
и ВЪОБЩЕ, СЛОЖИЛИ СЕ ТОВА, ИЛИ СЕ ОТСВИРИ ПРОЕКТА...  ;)

иНАЧЕ ,АЗ ЛИЧНО СЪМ ДОНЯКЪДЕ ПОМАГАЛ ПРИ ПОСТАВЯНЕ НА ХИДРОСИСТЕМИ НА ТАМАН 2 КОЛИ, И ДВЕТЕ АМЕРИКАНСКИ, И ДВЕТЕ С ГОЛЕМИ КОМПРЕСОРИ В БАГАЖНИКА ЗА ЗАХРАНВАНЕ. ;D
аКО СЕРИОЗНО ОТВАРЯШ ТАЗИ ТЕМА, А НЕ ПРОСТО ТАКА НА ПРИКАЗКИ, ПИШИ, И ЩЕ ТЕ ЗАПОЗНАЯ С МАЙСТОРА, ДЕТО В БГ, ВЕРОЯТНО НАЙ-МНОГО ХИДРАВЛИКИ ЛОУ-РАЙДЪРСКИ Е НАСЛАГАЛ.
« Последна редакция: Януари 19, 2013, 21:14:48 от USfan »

Януари 20, 2013, 12:36:09
Отговор #8

Неактивен koruderliev

  • Публикации: 2476
Eхееее Люсии :D ти след 5 месеца се сетииии :D
Отговорил съм им на колегите, че съм ги водил и да гледат.
Това е най-голямата активна система за сериен монтаж която се предлага в САЩ - 1650 кг. носимост на точка, с автономно управление на всеки възел.
Ще се слага на американка, Шеви '62/ '63/ '64 нещо такова- нали знаеш че не ги различавам.
 
В два сервиза се пробваха но не успяха. И двата се занимават с тунинг и спортни окачвания :( Така че ако имаш някой сигурен човек може на ЛС да дадеш някакви координати.

Януари 20, 2013, 19:05:57
Отговор #9

Неактивен USfan

  • Публикации: 10842
Eхееее Люсии :D ти след 5 месеца се сетииии :D
Отговорил съм им на колегите, че съм ги водил и да гледат.
Това е най-голямата активна система за сериен монтаж която се предлага в САЩ - 1650 кг. носимост на точка, с автономно управление на всеки възел.
Ще се слага на американка, Шеви '62/ '63/ '64 нещо такова- нали знаеш че не ги различавам.
 В два сервиза се пробваха но не успяха. И двата се занимават с тунинг и спортни окачвания :( Така че ако имаш някой сигурен човек може на ЛС да дадеш някакви координати.

A, що на лични, дай да му направим реклама на човека, свесен майстор е.
Ти може и да го познаваш де, той се занимава с колите на Мишо американските, и там и при него в Кладница, има сервиз.
Сервиза се казва Кобра 2, и за него съм направил тема в сервизите.
Пича се казва Сашо, и му викаме - Кобрата, покрай името на сервиза, и на стария му Мустанг 1978 модел Кобра 2.  ;)
Тел му е 0888-323118.
Прати му много поздрави от себе си, и той ще се сети.  :))

А и аз тия дни като се видя с него, ще му кажа, че ще му звъннеше го питаш за такива пинизи.
Те там в делта ХИл като минимум слагаха аероокачване на един Флитууд лимо 1967, и на един Девил 1969 модели.
На дългия Формал лимо, снимки на хидросистемата му в багажника, съм сложил в темата със сервиза Кобра 2.