Автор Тема: Моят youngtimer Renault 5 Custom GTE limited 1988  (Прочетена 30665 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Август 19, 2012, 16:44:55
Прочетена 30665 пъти

Неактивен Andy FX

  • Публикации: 352
  • Два Scenic-a и служебно Kango
В тази тема ще ви покажа как реших да си пропилея малко повече от последните 3 години :)). Всичко започна след като купих едно обикновено рено 5 супер, '88 набор 1.1 мотор 45к.с., ниво на оборудване кампус (сглобявани в Турция и както всички там и колата излиза орязана образно казано с фарове клаксон и седалки :-\). На първо четене я взех за да се возя, изминаха едни 6 месеца, в които се учех да съм шофьор и монтьор едновременно O:-). Колата я купих в края на 2009-та, тогава бях 12-ти клас и точно след завършването реших да я постегна с парите от бала, вместо да ги пропилея за 1 вечер. И така разглобих колата, като главната цел беше да разбера какво и е устройството и какво представлява >:D. Е тогава имах смели мечти, в крайна сметка след като бях наринал камара пари за нови и втора употреба части, осъзнах, че колата всъщност си е доста трагична, купето беше адски изгнило, прагове, греди, дъна, налях 3.5кв.м. нова ламарина :o... От предното качване, останаха носачите, които са с нови шарнири и втулки, шенкелите слава богу бяха с читави лагери, всичко останало беше тотална щета... Смених изяло кормилната уредба, рейката беше износена, накрайниците разбити, кормилния прът изкривен и износен :'(. Полуоските бяха с тотално разбити външни карета и разкъсани маншони, амортисьорите, различни на края на живота си с блокирали лагери и скъсани тампони, спирачките.... през дисковете спокойно си учех уроците за матурите, а накладките можеше да си ги нарониш на зрънца... И така започнах първо да свалям и изхвърлям всичко наред







Тук е мястото да благодаря на Александър Тенев (Сашко с москвичите от хиподрума, смятам, че доста от вас го познават доста добре), които даде телподаващо и аз се захванах с тежката мисия да се уча да заварявам, отначало си беше доста смешно и не мислех, че ще имам голям успех, но след помощ от заварчика, който в крайна сметка и беше бояджия и един друг приятел бивш заварчик, нещата потръгнаха. Все повече се привързвах към колата, свързвах се с хора имащи, имали и продаващи такива коли на части и след доста разговори с тях разбрах, че като ще я правя по добре да гоним по-високо ниво, а именно... Монтиране на боди кит от ГТЕ и ГТ Турбо фаза 2, заден 4 торсионен мост с дискови спирачки, смъкнат от бивша състезателна замени иначе окаяния 2 торсионен със скъсани тампони, разбит лагер и отказали барабанни спирачки... Монтирахме стандартните за гт турбо амортисьори deCarbon Отпред стандартните плътни 238мм дискове бяха заменени от вентилирани 259мм, окачване delphi deCarbon gas performance с дебелите стебла и реглаж на страничния наклон (едно време се монтират на гт турбо фаза 1, за да бъде допуснато до група А). Междувременно купих една катастрофирала 19 1 фаза TXI (limited edition) двигателя е 1.7 многоточкова инжекция, но за сметка от стоковия 94-95к.с., този излиза от завода 107к.с. След преминаване на пълна ревизия мотора влезе в изкърпенето, боядисано купе, сега го чакат още доработки, като 4-2-1 изпускателен колектор и заводски маховик 4.5 - 5кг. от клио 1.8 16В. От 2 седмици на сам колата вече официално е в движение и продължава работата по довършването на интериор и екстериор. Ето албума със снимки:
http://andyfx.snimka.bg/automobiles/renault-5-campus-upgrade-to-gte-limited-f3n-746-f1-7-i-e-107hp.320581

и един клип, за да видите по-бързо извършените подобрения.



Специални благодарности на Александър Тенев, който помагаше във всеки удобен момент, и всички приятели от Рено Клуб България, които си пропиляваха почивните дни, за да помагат с каквото могат.

« Последна редакция: Август 19, 2012, 16:46:29 от dido1903 »
Andreev Motorsport TEAM

Август 19, 2012, 17:35:27
Отговор #1

Неактивен didotooo

  • Публикации: 2836
  • ☆☆Datsun 300 ZX 50th ANNIVERSARY☆☆
    • Z point Varna
Уау.... Човече направил си от нищо нещо  >:D Стахотия става ,а е била една неугледна 5_ца  :D  Пускай по - интересните снимки в темата ако имаш време. Успех и давай нататък!!!

Август 21, 2012, 10:43:25
Отговор #2

Неактивен DMC

  • Публикации: 1417
  • Георги Димитров
Ей точно такова Рено ни липсваше във френския раздел! Култов модел! Колега, не знам дали си ходил при Вальо Манджуков, но той преди време продаваше мисля 5 броя  Рено 5 (от най-първите), като 2 от тях бяха Alpine. Цената беше към 3000лв общо. Не знам дали стоят колите при него още. Иначе браво за ентусиазма и за избора на автомобил :) Вечният съперник на любимото ми 205 GTI - Renault 5 GT Turbo  >:D   
Peugeot 205 1.6 GTI '84
Peugeot 205 1.4 Roland Garros '90
BMW E12 528 '78
Opel Rekord C 1.9 Sprint '67
Alfa Romeo 2000 GTV '74
Citroen CX 2500 IE Pallas '83
VW T3 Caravelle 1.9

Август 21, 2012, 20:18:03
Отговор #3

Неактивен GT

  • Публикации: 1075
Ти да не си случайно познат на един мой пръв Другар от София - Сашо със Москвичите 403, 407, 408 ?   Един път се видяхме на гости в София и той ми разправяше за такъв младеж с такова Рено и мотора 1700, който обсъждахме. Може и да се бъркам, де. 

Все пак, добре дошъл в Классиккар.  :)
 







Август 21, 2012, 20:28:06
Отговор #4

Неактивен Andy FX

  • Публикации: 352
  • Два Scenic-a и служебно Kango
Благодаря за добрите думи, а скоро ще понаредя темата както трябва. Колега Тодор Живков, същия съм даже съм писал в темата, за специални благодарности към него, един от най-големите помощници :D голяма история имаме с тоя младеж :)). DMC знам ги 5-чките от мобиле, 2 от тях са били на един доста близък приятел, пак главен участник в направата на тази 5-чка (Павел Павлов) самия той ходи да ги гледа, но по думите му идеята за закупуване не беше добра...
Andreev Motorsport TEAM

Август 22, 2012, 10:15:15
Отговор #5

Неактивен Andy FX

  • Публикации: 352
  • Два Scenic-a и служебно Kango
Ето част от последните снимки на колата. Точно преди техническия преглед:



И няколко снимки от ретро парада в Банкя, благодаря на снимащите, аз си бях забравил апарата :-[









До последно се чудех дали да я изкарвам, защото все още си има доста неща за довършване, ама не се стърпях... Сега следва да се боядиса предната броня в цвета с купето, да се монтира нейното огледало, което преди време беше боядисано с нея и да се довърши и монтира задния спойлер:



След това ще се заема с освежаване на волана, кожения салон и довършване на интериора 8))

Andreev Motorsport TEAM

Септември 14, 2012, 09:46:06
Отговор #6

Неактивен Andy FX

  • Публикации: 352
  • Два Scenic-a и служебно Kango
Нещата не се развиха точно както ги планувах, открих теч на масло от гарнитурата на капака на клапаните (victor reinz), семеринг на коляновия вал зад маховика (victor reinz) и лагер семеринг на лявата полуоска (при рената вътрешното каре се маже от кутията и лагер и маншон държат маслото на кутията..... И така извадих двигателя и започнах отстраняване на проблемите, гарнитурата беше залепена с victor reinz силикон (конструктивно си е по тънка от необходимото и не може да уплътни) семеринга не го бях поставил правилно, вече е поправена и тази грешка. В цялата работа реших, че е време да хвърля и маслото на двигателя, че вече е на 1000км от ремонт и да понаправя малко тунинг :D. Първо монтирах още по-голямо серво, 19-ковото беше заменено с такова от Меган 2.0 16V 150hp







Приготвих новия заводски 5.5кг. маховик, остава му само един челен шлайф





7кг. vs. 5.5кг.



4-2-1 изпускателен колектор от Renault 5 GTE преди '89-та



4-2-1 vs. сток





Имам един почти не ползван съединител LUK от 19/Clio 16V, който се води усилен за разлика от обикновените, беше му набавен лагер SNR, че неговия беше "тръгнал". Лагер за полуоската взех INA, остава да направя челен шлайф на маховика, да взема масло Мотул и филтър, антифриз и да я изкарам да видим какъв ефект ще има от подобренията и ремонтите :)
Andreev Motorsport TEAM

Септември 14, 2012, 18:32:29
Отговор #7

Неактивен fulcrum

  • Публикации: 3764
  • Уреда показва , пробната лампа доказва.
    • РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
Здрасти , да те попитам - по големи ли са пълнителните колектори от 95 те традиционни коне или само настройките на компа са други - иначе проекта ти е много амбициозен , избрал си достатъчно издържлив класически горновалов Renault мотор който е и с голям потенциал
на развитие. To и стоков може да разнася това купе като бръмбар сламка! :) :))
А по нататъшни амбиции - турбо или атмосферка?
РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
www.facebook.com/retrosmolyan
VW Golf 2 GT 1990
Skoda S 130 GL/A  1987

Септември 14, 2012, 21:27:27
Отговор #8

Неактивен Andy FX

  • Публикации: 352
  • Два Scenic-a и служебно Kango
Мотора си е доста по различен от стандартния 95коня, блок и бутална група са същите, даже на този съм ползвал блок от рено 9 карбуратор, че неговия беше адски износен, цилиндъра тук е директно в блока, не е с риза и това беше най-евтиното и лично за мен най-добро решение (обичам да ползвам максимално заводски части). Главата е същата с друг вал с по-големи гърбици, компютъра и дюзите са други, горната част на всмукателния колектор и дросела също, имаше някаква разлика и в няколко датчика както и МПХ. Влюбен съм в серията 8V - F мотори на рено, идиотоустойчиви, ремонтно пригодни и специално този, че е доста рядко среща и колата стана първата в България с такъв (да не се изсилвам да казвам света, но от 4 години се интересувам активно от рено 5 и никъде не съм срещнал този мотор някой да го вгражда). За в бъдеще съм решил да извадя още колкото мога като атмосферка без да се прекалява, а именно, целта ми е чип, филтър K&N или J&R, изпускателна генерация, полирани колектори и евентуално портвана глава. Отделно съм решил да си сглобя редена скоростна кутия, обаче искам да намеря още информация, формули и таблици за изчисления на подобни неща (не съм от хората дето се мятат да го направят просто за да кажат, че имат нещо подобно). Това е за първо време, имам и идея за турбиниране, но това след време :)
Andreev Motorsport TEAM

Септември 14, 2012, 22:29:26
Отговор #9

Неактивен fulcrum

  • Публикации: 3764
  • Уреда показва , пробната лампа доказва.
    • РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
Ясно ,  какво е означението на този F - мотор - имам спомен от ремонт на  масовата моноинжекция F 3 N  90- те коня. :) И какво производство е ECU - то му - Renix или на Сименс?
Замислял ли си се да актуализираш запалването с такова с 2 двойни бобини ( DIS system) , принципно става , виждал съм такова на късна
версия на Лагуна 1 -во поколение.
РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
www.facebook.com/retrosmolyan
VW Golf 2 GT 1990
Skoda S 130 GL/A  1987