Автор Тема: Моят youngtimer Renault 5 Custom GTE limited 1988  (Прочетена 30668 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Септември 14, 2012, 23:34:54
Отговор #10

Неактивен Andy FX

  • Публикации: 352
  • Два Scenic-a и служебно Kango
Кода на мотора е F3N 746, ЕCU-то е Сименс. а за бобини не съм мислил честно казано, те и при меганите го има още това, имам и меган сценик 1 1.6е, който е с 2 бобини :). Може да пробвам в даден момент да направя и това 8))
Andreev Motorsport TEAM

Октомври 20, 2012, 00:26:11
Отговор #11

Неактивен baccara

  • Публикации: 390
супер е реното,много се кефя на 5-тиците,преди около 2-3 седмици видях върха на тези коли,а именно renault 5 turbo 2  >:D >:D е няма такава кола

Октомври 26, 2012, 20:57:32
Отговор #12

Неактивен Andy FX

  • Публикации: 352
  • Два Scenic-a и служебно Kango
И така, челосах маховика, сглобихме колата, налях масло Mobil 1 Super 2000 10w 40, антифриз червен long life на prista (имам познат, който им тества продуктите и твърди, че е много добър). И така преди дни подкарах колата отново, ефекта от ремонта и туинга е удивителен, вече течове на масло и скърцане от лагери нямам, имам полусъединител, че предния дето сложих беше сбирщайн от 3 стари :( (единственото, за което нямаше финанси). И ефекта от лекия маховик и 4-2-1 колектора е удивителен поне за мен, колата има тяга във всякакви условия и обороти, за спирачките нямам думи, това серво си прави сериозен въздух и на няколко пъти щях да отхапя сенника докато му свикна. Вече притеснението ми е не дали аз ще спра, а дали тоя зад мен ще спре :D. Продължавам с действията по лагерната количка >:D Снимки няма, продължвам със салона, тогава ще има какво да се показва, сегашните подобрения ги има на предната страница :)
Andreev Motorsport TEAM

Октомври 30, 2012, 18:01:47
Отговор #13

Неактивен krankenstein

  • Публикации: 7182
Така е, това са коли за каране. Моята също върви и спира доста добре, остана едни хубави и по възможност нови гуми да и взема за следващия сезон, за да стане удоволствието пълно.
Теория - това е, когато знаеш всичко, но нищо не работи.
Практика - това е, когато всичко работи, но не знаеш защо.

Ноември 18, 2012, 13:02:03
Отговор #14

Неактивен Andy FX

  • Публикации: 352
  • Два Scenic-a и служебно Kango
Най-накрая се сдобих с жълти балончета за крушките на фаровете >:D. Благодарности на колегата МОС, за съжаление се оказа, че тези балони не са за Н4 (мисля, че са за Н7), но това не ми попречи с малко силикон на виктор рейнц, да станат на Н4 >:D

Колата е малко неугледна, но в момента нямам време да и боядисам качествено бронята :-\









В един хубав момент, като успея да си направя другата маска, мисля, че ще се получи добър ефект

Andreev Motorsport TEAM

Ноември 18, 2012, 22:07:54
Отговор #15

Неактивен krankenstein

  • Публикации: 7182
Много добре стоят жълтите светлини на черна кола, стига полицаите да не правят проблеми. По принцип по френския правилник от онова време жълтите са били позволени /даже задължителни/ само за допълнителните халогени за мъгла. Не съм се ровил в нашия закон какво казва по въпроса...

п.п. да изкажа едно лично мнение по проекта - "смръщения" капак не ми се нрави, прави реното да изглежда като стар модел Пежо - 304, 504, 505... та някак се губи лицето на марката. Но всичко е въпрос на вкус, такива капаци май се тачат доста в тЮнинг средите у нас.
« Последна редакция: Ноември 18, 2012, 22:16:19 от krankenstein »
Теория - това е, когато знаеш всичко, но нищо не работи.
Практика - това е, когато всичко работи, но не знаеш защо.

Ноември 19, 2012, 09:22:41
Отговор #16

Неактивен Andy FX

  • Публикации: 352
  • Два Scenic-a и служебно Kango
В нашия закон по Чл.70 не се упоменава цвета, по Чл.72 пише бяла или жълта светлина... Надявам се да нямам проблеми... А относно капака, преди по ми харесваше така, сега май и аз почнах да съм на твоето мнение, че оригиналния си стои по добре :-\

Раздел XVII.

Използване на светлините

Чл. 70.
(1) При движение през нощта и при намалена видимост моторните превозни
средства и трамваите трябва да бъдат с включени къси или дълги светлини,  габаритни
светлини и светлина за осветяване на задната табела с регистрационния номер.
(2) Използването на дългите светлини е забранено:
1. при разминаване; в този случай превключването от дълги на къси светлини става,
когато разстоянието между превозните средства е не по-малко от 150 метра или в момента, в
който насрещният водач подаде сигнал чрез превключването на светлините;
2. при движение по осветени участъци от пътя;
3. при движение зад друго моторно превозно средство на разстояние, по-малко от 50
метра.
(3) (Изм. - ДВ, бр. 61 от 2006 г., изм. - ДВ, бр. 60 от 2012 г., в сила от 07.08.2012 г.)
През деня моторните превозни средства се движат с включени светлини за движение през
деня или с къси светлини.

Чл. 71.
(1) Всяко пътно превозно средство с животинска тяга трябва да има два бели
или жълти светлоотразителя отпред, два червени светлоотразителя отзад, а при движение през
нощта и при намалена видимост - отзад вляво светещо тяло, излъчващо бяла или жълта добре
различима светлина.  Светлоотразителите трябва да са разположени симетрично от двете
страни на превозното средство.
(2)  Всяка ръчна количка,  теглена или бутана,  при движение през нощта и при
намалена видимост трябва да има най-малко една бяла или жълта добре различима светлина
отпред и най-малко една червена светлина отзад.  Източникът на тези светлини може да е
един,  който да бъде разположен от лявата страна на количката.  Светлините не са
задължителни за ръчни колички с широчина, по-малка от 1 метър.

Чл. 72. 
Всяко намиращо се на платното за движение пътно превозно средство или
състав от пътни превозни средства,  към които не са приложими изброените по-горе
изисквания,  през нощта трябва да имат най-малко две бели или жълти добре различими
светлини отпред и две червени светлини отзад.

Чл. 73.
(Изм. - ДВ, бр. 43 от 2002 г., в сила от 26.04.2002 г.) На път извън населено
място през нощта или при намалена видимост всяко спряно на платното за движение моторно
превозно средство и тегленото от него ремарке трябва да бъдат обозначени с включени
габаритни светлини.

Чл. 74.
(1)  Допълнителни светлини за мъгла може да се използват само при
значително намалена видимост поради мъгла, снеговалеж, дъжд или други подобни условия.
Тези светлини не може да се използват самостоятелно.
(2)  Допълнителна задна светлина за мъгла с червен цвят се използва само когато
видимостта е намалена под 50 метра.

Чл. 74а.
(Нов - ДВ, бр. 51 от 2007 г.) Аварийният сигнал може да бъде включван за
предупреждаване на останалите участници в движението за различни опасности,  когато
моторното превозно средство е спряло поради повреда или има участие в пътнотранспортно
произшествие и не може да бъде отстранено веднага и се явява препятствие за другите
участници в движението.

Чл. 75.
(Доп. - ДВ, бр. 51 от 2007 г.) През деня мотоциклетите и мотопедите се движат
с включена къса светлина отпред и с включена габаритна светлина отзад.

Чл. 76. Забранено е използването на други светлини, освен предвидените в този закон
и издадените въз основа на него нормативни актове.

Чл. 77. При заслепяване водачът е длъжен да намали скоростта и при необходимост
да спре.

Чл. 78. При движение през нощта и при намалена видимост извън населените места
водачът на стадо,  придвижващо се по платното за движение,  трябва да го обозначи откъм
страната на движението със запален фенер.

Andreev Motorsport TEAM

Ноември 26, 2012, 16:28:02
Отговор #17

Неактивен Andy FX

  • Публикации: 352
  • Два Scenic-a и служебно Kango
Проблеми с ченгетата няма, разминах се вече с над 20 нощни патрула и никой не ме е закачал O:-). Ето няколко снимки от вчерашната среща на реноводите в София :))

















Andreev Motorsport TEAM

Декември 07, 2012, 18:10:53
Отговор #18

Неактивен Andy FX

  • Публикации: 352
  • Два Scenic-a и служебно Kango
Преди няколко дни с Сашко Тенев мерихме компресията, не бих казал, че съм особено доволен от 2-ри цилиндър, но при меренето едно време на цилиндрите той беше най-износен, дали от това или от не добре затварящ клапан, настроението ми се скапа :( Ще карам така до 5000км когато пак ще премерим компресията и ще проверим дали добре затварят клапаните, ако продължва така ще вдигна главата да видя какво се случва :(. 4-ти едно време му счупих масления сегмент при монтажа на буталото в цилиндъра, та купих к-т само за 1 бутало на една българска фирма, от доста лададжии съм чувал, че са добри, но доста твърди и слягали малко по-бавно от останалите ::).

Andreev Motorsport TEAM

Декември 07, 2012, 23:55:14
Отговор #19

Неактивен Caxo

  • Публикации: 470
  • Москвич 408;408и;427;2140
Пръсни малко масло в цилиндъра и мери пак. Ако разликата е малко, значи е клапан, ако е много значи от сегменти/цилиндър. Предполагам си сложил разградски сегменти на завод "Дружба" - добри са и правилно са ти казали, че бавно се напасват. Имат обаче и странното свойство да се чупят като ги сложиш на нешлайфан цилиндър... така, че в началото трябва бая да се внимава.