Автор Тема: Моят youngtimer Renault 5 Custom GTE limited 1988  (Прочетена 30667 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Март 08, 2013, 15:36:34
Отговор #40

Неактивен Andy FX

  • Публикации: 352
  • Два Scenic-a и служебно Kango
Раздувката ще е за обдухване на турбото, а не за красота, просто оригинална най ми допада пред някоя Илиенска грозотия :)
Andreev Motorsport TEAM

Март 08, 2013, 22:08:18
Отговор #41

Неактивен krankenstein

  • Публикации: 7182
Вече ми е леко неудобно да ти се бъркам във визията, но все пак те съветвам първо да сглобиш на компа с фотошопа как би изглеждало, преди да режеш капаци и после като не ти хареса да си търсиш пак други. Ако наистина е толкова необходима тази решетка на капака за турбото, аз бих заложил на нещо класическо за модела, а не от следващото Клио, която според мен ще стои като пришита на 5-цата.

Знам, че такъв капак трудно ще намериш или ако намериш сигурно ще е по-скъп от колата ти, но както спомена колегата по-горе може да се пробваш да го "изимитираш" :)
Теория - това е, когато знаеш всичко, но нищо не работи.
Практика - това е, когато всичко работи, но не знаеш защо.

Март 08, 2013, 23:04:39
Отговор #42

Неактивен Andy FX

  • Публикации: 352
  • Два Scenic-a и служебно Kango
И за тоя капак съм мислил честно казано имитация разбира се, относно другата раздувка има го правено и според мен е супер :)

Andreev Motorsport TEAM

Май 24, 2013, 20:28:39
Отговор #43

Неактивен Andy FX

  • Публикации: 352
  • Два Scenic-a и служебно Kango
Преди около седмица, покрай курсовите задачи ми изпушиха бушоните, слязох в гаража и извадих двигателя.



Смених всички датчици, горивна рейка с дюзи, монтирах иридиевите свещи, направих реглаж на клапаните, че вече бяха поулегнали, а и изпускателните вече, са с хлабина 0.50, а не 0.40



Открих и причината темперетурния датчик при турбомотора да стои встрани до термостата..., но набързо клъцнах колектора и извъртях резба и вече си има и тази шпилка (ще я снимам със следващата порция снимки)



И тръбичка за входящото масло, заедно с направената дупка за изходящото :D





И тръбичка за изходящото масло



Гордея се с тази снимка, дава по завършен вид на двигателя :D



Вече съм в по-напреднала фаза, но не съм снимал, остава ми да мина на челен шлайф новия маховик и да събера отново двигателя със скоростната кутия и магарето, за жалост още не съм отишъл да заваря смукателния колектор..., но и това ще стане идните дни. Имам още малко работа по инсталацията, инвестиция в ламбда, заварка на даунпайпа към гърнето и сме отново на пътя с малки компромиси. В последствие ще монтирам масленото охлаждане, уреди и раздувка на капака :-\
« Последна редакция: Май 24, 2013, 20:30:30 от Andy FX »
Andreev Motorsport TEAM

Юни 25, 2013, 20:14:41
Отговор #44

Неактивен Andy FX

  • Публикации: 352
  • Два Scenic-a и служебно Kango
Тъй като няколко човека не ми одобриха отекването на турбото, го преправих, но не съм го снимал. Важното е че го одобриха :). Захванах се и с довършването на оригиналната броня на ГТЕ/ГТТ, понеже нейния нож беше отрязан, а и не е нещо особено, напаснах един от VW Пасат. Готов съм и в коша, остана заваряване на смукателния колектор и даунпайпа. После ще монтирам маслено охлаждане, уреди за маслото и буустметър, регулируем бензинов регулатор, разпънка на коша и накрая ще и направя малко разреждане за да надуя турбото до 0.7, сега е напълно развито, докато не монтирам буустметъра за да го настроя на 0.2-0.3

Две снимки :)



Andreev Motorsport TEAM

Юни 25, 2013, 21:39:02
Отговор #45

Неактивен fulcrum

  • Публикации: 3764
  • Уреда показва , пробната лампа доказва.
    • РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
Други дюзи?
Хубав статичен стенд универсалка за ДВГ си спретнал! :)
РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
www.facebook.com/retrosmolyan
VW Golf 2 GT 1990
Skoda S 130 GL/A  1987

Юни 26, 2013, 18:00:33
Отговор #46

Неактивен Andy FX

  • Публикации: 352
  • Два Scenic-a и служебно Kango
Други дюзи?
Хубав статичен стенд универсалка за ДВГ си спретнал! :)
Другата 5-чка по нагоре е с други дюзи, само, че е с по-голямо турбо, пипан комп и т.н. На първо време ще пробвам с тези. До последно тоя мотор се караше напълно стоков на 0.6 без проблеми :)

Стенда е на приятел и наистина е адско удобство, подобен доста по калпав струва 400лв. този е 60лв. и ден работа :)
Andreev Motorsport TEAM

Юли 03, 2013, 21:03:20
Отговор #47

Неактивен Andy FX

  • Публикации: 352
  • Два Scenic-a и служебно Kango
Днес успях да излъжа приятелчето да удари една заварка, пусто много работа има тоя човек и трудно го хващам, но всеки път смятам, че чакането си е заслужавало :). Утре взимам няколко стари жила от различни рендета и ще видим кое ще дойде правилното, после монтиране на МПХ и последния турбо път и с кеф ще и завъртя ключа, надявам се да не дава ядове на тестовото кръгче ::). Междувременно при баба ми имаше една стара кожена холна гарнитура, която чакаше да стане на трески, е уреди се, а аз си взех кожата, за да си ремонтирам кожения салон и да направя кори на вратите, естествено облепени с кожа :P







П.П. И тук е момента да благодаря на Doctor Zizi за табелката Renault 5 Alpine 8))
« Последна редакция: Юли 03, 2013, 21:10:02 от Andy FX »
Andreev Motorsport TEAM

Юли 11, 2013, 21:21:59
Отговор #48

Неактивен STEFFF

  • /!\ Млад шофьор
  • Публикации: 1
Хубаво е, че все още има хора, които напук на френските инженери доказват, че Рено + турбо е  = много положителни емоции
Хубаво е, че все още намирам свои части из нета  :))

Юли 11, 2013, 23:17:07
Отговор #49

Неактивен 5 GTT

  • Публикации: 156
М..дa! Рено 5 ГТ Турбо е нaистинa емоция ;)