Автор Тема: Peugeot 404 Familiale 1.9 Diesel 1971  (Прочетена 10433 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Август 22, 2012, 17:59:08
Отговор #10

Неактивен GT

  • Публикации: 1075
Браво. Надявам се не ползваш български консистентни смазки.  Нито Руски.  Гумите както и да ги глезиш, нови няма да станат. Все са 40 годишни, но пък вътрешните й гуми са марка Мишелин.  :) Поне на 504, фабричните вътрешни на 14 цоловите джанти са такива.  Е, щом имаш целта да я притежаваш като музеен експонат, показващ се рядко и само пред заслужили общонсти, тогава заводските гуми са невероятна автентична част.  Като цяло, такава кола в България, освен два Мерцедес 123 200 Дизел и 230Е, още една 504 и бежава Лада 1600, друга в подобна кондиция и прелест, може би няма. Не и легална, не и в движение. 

Бравичките на вратите е добре да се подмажат, също и пантите на вратите. За интериора също има много добри козметики.  Таблото да й пазиш много.  Твърде е старо и отлично, за да се захабява отслънцето.  Като седи на слънце го покривайте или ползвайте сенник закрепен за челното стъкло. Вътрешен сенник. 

По какъв начин са закрепени предните калобрани ? Щракни и тях да ги видим. 

Август 22, 2012, 20:38:09
Отговор #11

Неактивен USfan

  • Публикации: 10850
Честито колега ѕа доста интерсната версиа, и то в перфектен вид.  :)
Ас чат пат ходиа до Скопие.
Ако скоро патувам ште ти пиша, и ште се радвам да видиа на живо това вече доста риадко Фамилиале.  :D

пп. Като гледам и сега в македониа има доста оборотно предстсавителство на Пежо.
Даже сега лиатото там попаднах на Балканската премиера на 208 или нешто такова.
Интересно дали в рамките на Европа, Пежо подаржа доставки НА ОЛДТАјМЕР чАСТИ, ПО ТЕРТИПА НА МЕРЦЕДЕС И БМВ НАПРИМЕР_  :-\

Август 22, 2012, 21:47:43
Отговор #12

Неактивен GT

  • Публикации: 1075
За частите ще ти отговоря, но ще развалим темата.  Люси, може да направим нова такава. Ще бъде както полезна-така и интересна.

Август 22, 2012, 21:59:16
Отговор #13

Неактивен pavel.velev

  • Публикации: 944
много красив автомобил да го караш със  здраве ,аз моя го карам ежедневно, защо да седи в гаража/когато не вали ,днес и  навъртях поне 30 км./     п.п. ако те интересува знам кой продава оригинален алуминиев багажник за тавана .
« Последна редакция: Август 22, 2012, 22:05:16 от pavel.velev »
 

Август 22, 2012, 22:32:54
Отговор #14

Неактивен USfan

  • Публикации: 10850
За частите ще ти отговоря, но ще развалим темата.  Люси, може да направим нова такава. Ще бъде както полезна-така и интересна.
Хм, ами да мове ако имаш инфо в темата в историата на френските коли да направиш една тема.  :)
И там да си пишат и четат полеѕни нешта собтвениците на по стари Пежа.

Август 22, 2012, 23:14:42
Отговор #15

Неактивен bundevski

  • Публикации: 29
Браво. Надявам се не ползваш български консистентни смазки.  Нито Руски.  Гумите както и да ги глезиш, нови няма да станат. Все са 40 годишни, но пък вътрешните й гуми са марка Мишелин.  :) Поне на 504, фабричните вътрешни на 14 цоловите джанти са такива.  Е, щом имаш целта да я притежаваш като музеен експонат, показващ се рядко и само пред заслужили общонсти, тогава заводските гуми са невероятна автентична част.  Като цяло, такава кола в България, освен два Мерцедес 123 200 Дизел и 230Е, още една 504 и бежава Лада 1600, друга в подобна кондиция и прелест, може би няма. Не и легална, не и в движение. 

Бравичките на вратите е добре да се подмажат, също и пантите на вратите. За интериора също има много добри козметики.  Таблото да й пазиш много.  Твърде е старо и отлично, за да се захабява отслънцето.  Като седи на слънце го покривайте или ползвайте сенник закрепен за челното стъкло. Вътрешен сенник. 

По какъв начин са закрепени предните калобрани ? Щракни и тях да ги видим.

Колега голямо мерси за съветите.

Колата е 1 седмица пред гараж. Покрита е със водонепропускаем плат. Не я пече слънце. Не се кара. Днес я щракнах. Работеше във място 10 минути. Пантите и бравите ги подмазах със вазелинов спрей на Wurth.

Днес донесоха ми препарат - Ръждепреобразвател на Wurth (1l). Чакам жива гума 35 м също на Wurth и със нея ще ги мина сичките съединения на ламарините от долната част. Ще кача снимки утре след вечеря.

Август 23, 2012, 23:07:34
Отговор #16

Неактивен SPEARHEAD

  • Публикации: 451
 ...........просто нямам думи за тази кола !!!   Това е моята любима кола, за съжаление моето 404 е в ужасно състояние, но за 10г събрах огромно количество части и научих много за модела. И аз имам такъв дизел с три резервни двигателя и още куп части.  Тази кола спокойно можеш да я караш всеки ден, двигателя няма да се счупи никога а всичко по ходовата част е обслужваемо и се намират нови части. Естествено колата си има някой технически слабости, но плюсовете са много повече. С коя помпа е този дизел ?  Много ми харесва как работи този мотор, просто е един бавен, спокоен и сигурен автомобил, няма нищо излишно в него. Да ти е честита колата и да си жив и здрав да се грижиш дълги години за нея :)

Август 24, 2012, 00:10:14
Отговор #17

Неактивен bundevski

  • Публикации: 29
Мерси за хубавите думи колега. Голямо удоволствие е наистина. Да си вземеш постара и позапазена.

Днес имаше доста развитие по колата. Очаквам едно 3 до 4 литра парафин и да сложа във техническите отвори и тапи и във праговете защото май е найхубавата защита от ръждата.

По долната част от купето където се слага подемника, внимателно със телена четка исчистих повърхноста и тънко намажах от ръждепребразватела на Wurth.
Същтата постапка и на ръбовете от праговете.

Има още да сложа грунт на Wurth, а след това Body 900 внимателно със четка. Да запазя купето.

На края ще сложа жива гума на съединенията и по вътрешните ръбови на калниците и по изложените места във двигателния отсек.

Сега съм изморен Снимки утре.


Август 24, 2012, 15:32:45
Отговор #18

Неактивен GT

  • Публикации: 1075
Рядко в България, хората разполагат с подходящи подемници за ТЕЗИ Пежа.  Категорично ГРЕШНО е да се повдига на познатите ни подемници по сервизите.  Праговете изобщо не са предназначени да се захваща за повдигане колата.   На 504/505/604, местата за повдигане, отзад има конзоли за крика директно на гредата на моста. Отпред, крика се слага на гредата под предната броня и по този начин се повдига цялата предница.  Подпреш ли на праг - деформира се, пука се антикорът и се разваля тази и без това податлива на горозия сглобка.  Моята, веднъж съм я качвал на такъв подемник, БЕЗ да знам че такава е идеята на разбирачите. Иначе, нямаше да им позволя.  Огънаха ми праговете в предната част и добре, че не са напъвали нищо отдолу, та да изметнат и колонките на пантите на предните врати.  >:( Отзад, бяха хванали под фабричните конзоли за крика на гредата.  Та, после ги изправях тия прагове, мазах, много се ядосах и скандал вдигнах. После и изобщо не платих за нищо. Сори.  Качвал съм и читави от към купе 505-ци. Е, не е правилно да се повдига така и това е.  :-\

Правилния подемник е тип ,,естакада". Като тези, на които се качва автомобил за реглаж на фарове.  Има  и по-компактни вариянти, които пък се събират в обикновен гараж.  По-неудобно да се работи под колата (зависи), но и безвреден.  Хубавото му е, че може бързо да се пригоди подпора отпред и по този начин да се повдигне цялата кола, без това да й деформира елементи от каросерията. И то може многократно да се вдига/сваля колата, без това да предизвиква постепенна деформация на тези елементи, които със сигурност биха поддали още на 3-тото вдигане на обикновен подемник.

Август 24, 2012, 16:29:18
Отговор #19

Неактивен Caxo

  • Публикации: 470
  • Москвич 408;408и;427;2140
Всеки ден разглеждам снимките и всеки ден се възхищавам все повече на това Пежо ! Страхотно е ! Ще помоля само собственика за още снимки ако може :)
А да попитам аз ли нещо недовиждам или това Пежо е за 6/7 човека? Струва ми се, че в багажника има още един ред седалки....