Автор Тема: Авиошоу на Летище Лесново, 25-26 август  (Прочетена 6058 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Август 22, 2012, 12:45:14
Прочетена 6058 пъти

Неактивен krankenstein

  • Публикации: 7182
http://novini.dir.bg/news.php?id=11833341
Тук не е споменато, но имам сведения от 1-ва ръка, че за събота сутринта в програмата е предвиден и парад от около 20 ретро автомобила, дори съм поканен да участвам в него.

п.п. Като получа по-точна информация - начален час, има ли входна такса и т.н... ще пиша отново тук.
« Последна редакция: Август 22, 2012, 12:47:50 от krankenstein »
Теория - това е, когато знаеш всичко, но нищо не работи.
Практика - това е, когато всичко работи, но не знаеш защо.

Август 22, 2012, 14:13:22
Отговор #1

Активен dido1903

  • Глобален модератор
  • Публикации: 3495
Ето инфо,но тук не виждам ретро-автомобили.
Дано да има все пак.
==============================================

Представители на седем държави пристигат у нас за честването на 100-годишнината от първия полет на български самолет,
обявиха организаторите на събитието пред журналисти днес. На Международното авиошоу "Лесново 2012", с което ще бъде
отбелязана годишнината, за първи път зрителите ще видят и състезание на въздушни акробати със специализирани за целта
самолети, информира о. з. ген. Иван Парапунов. То ще бъде предшествано от Втора въздушна обиколка на България, която ще
започне в петък сутринта от правителствения ВИП-терминал на летище "София".

Началото на българската авиация поставя поручик Симеон Петров - първият бреветиран наш пилот, на 13 август 1912 година.
На 16 октомври същата година по време на Балканската война поручиците Радул Милков и Продан Таракчиев извършват 50-минутен боен полет на "Албатрос Ф2" над района на Одрин, с което поставят началото и на военната ни авиация.
Първата въздушна обиколка е извършена между 2 и 12 август 1926 г. с произведени в авиационната работилница на летище
"Божурище" четири самолета ДАР "Узунов 1". Машините са управлявани от деветима български авиатори.

В предстоящата втора въздушна обиколка на България са поканени да участват всички притежатели на самолети у нас. След
завършването на обиколката на страната, на 25 и 26 август, на летище "Лесново" ще се състои авиошоу.
Зрителите ще видят още парашутни скокове, делтапланери и други демонстрации.
Партньори са част от авиационните фирми, подпомогнали финансово обиколката.
В обиколката ще участват 20 самолета - собственост на отделни фирми и на физически лица, сред които гости от авиационни клубове от Сърбия и Румъния, уточни ген. Парапунов.
Британец, словенец, хърватин и българин ще си оспорват приза в състезание по аеробатика. Те ще пилотират различни
самолети, сред които автоматичния "Екстрийм". Българският пилот Свилен Иванов ще управлява американска машина, единственият самолет биплан /с чифт крила, разположени едно над друго/. Той отрече разпространеното в медиите, че управляваният от него самолет ще бъде сред най-слабите. Макар и с по-малко конски сили с изпълнението си "на нож", включено в програмата на Иванов, той е убеден, че друга машина освен неговия самолет няма шанс.
Българската група е ограничена откъм участници до четирима, заради недостиг на финанси, каза още Иванов. На въпроса как им е съдействала държавата, организаторите отговориха "с потупване по рамото".

Основен инициатор на събитието е фондацията "Български военновъздушни сили", а за реализирането му помага инициативен комитет, в който се включват още "Албена " АД, "Интерскай" АД,Консорциум "100 години българска авиация", "Асоциацията на собствениците на въздухоплавателни средства и пилотите в България" /АОПА/, "Българската асоциация на леката авиация" /БАЛА/, фондация "Български ВВС", "Еър Спорт", "Експо Тим" ООД.
Сред инициаторите е и летище "София", на чиято 75-годишнина също се посвещава обиколката.

« Последна редакция: Август 22, 2012, 14:17:08 от dido1903 »

Август 22, 2012, 20:49:51
Отговор #2

Неактивен krankenstein

  • Публикации: 7182
Разбрах, че отново г-жа Гюдерова организира участието, та ако някой тук е много навит да ходи, направо да и звънне за подробности... на мен вероятно чак утре ще ми се обадят за потвърждение. Бих отишъл все пак да позяпам, само там някое фърчило да не падне в/у колата, че нямам каско :))
Теория - това е, когато знаеш всичко, но нищо не работи.
Практика - това е, когато всичко работи, но не знаеш защо.

Август 23, 2012, 15:46:28
Отговор #3

Неактивен GT 51

  • Публикации: 1869
БАК Ретро и Маргарит Карабуров са се натоварили със задачата да организират изложба на ретро автомобили.Очаква се да се съберем 20-30 автомобила в Събота сутринта.Влизане на пистата около 10.30 ч, финал към 18.00 ч. За в Неделя ще се решава в Събота, на място.Това е засега.Надявам се да се съберем повечко коли :) Поздрави :)
Абе вземи си нещо ретро, и не се занимавай с глупости !

Август 23, 2012, 19:48:56
Отговор #4

Неактивен stanchev

  • Публикации: 103
 :DКъде и в колко часа ще е събирането? ;D

Август 23, 2012, 21:54:16
Отговор #5

Неактивен krankenstein

  • Публикации: 7182
Влизане на пистата около 10.30 ч
Ако има желаещи може да направим и колона от София, аз лично не знам как се стига дотам, но ще разчитам на GPS-a
Теория - това е, когато знаеш всичко, но нищо не работи.
Практика - това е, когато всичко работи, но не знаеш защо.

Август 23, 2012, 22:03:52
Отговор #6

Неактивен stanchev

  • Публикации: 103
Казвай час и място.  :D

Август 24, 2012, 10:34:16
Отговор #7

Неактивен krankenstein

  • Публикации: 7182
Доколкото видях от картата, летището се пада някъде близо до Елин Пелин. Така че Ако има желаещи може да се чакаме на ОМВ-то /корабчето/ на Цариградското до Горубляне примерно между 9.30 и 9.45 ч. Аз ще съм с жълтата Шкода 110.
Теория - това е, когато знаеш всичко, но нищо не работи.
Практика - това е, когато всичко работи, но не знаеш защо.

Август 24, 2012, 21:25:26
Отговор #8

Неактивен m_g

  • Публикации: 1123
  • ГАЗ М21, ГАЗ 3102, Варшава 223, ВАЗ 2101, Ниса 522
Добре - 9:30 там.

Август 27, 2012, 14:33:02
Отговор #9

Неактивен jamiemirror

  • Публикации: 381
Жълтата Шкода грееше там, имаше и един прекрасен Фиат 124 Спидер. Отделно малко американки, ще кача малкото снимки които имам....